Yakup Korkmaz

Yakup Korkmaz

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Eğer kişinin bulunduğu otoritesi (iman ettiği Tanrısı), kadınlar hakkında “önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse hafifçe dövün”(Nisa Suresi 34) derse, kişi tabi ki kadına karşı şiddet uygulayacak ve şiddeti meşru görecektir, çünkü otoritesi bunu onaylamaktadır.
Allah’ın gözünde şeyhler, hocalar ve dindar insanlar bile günahsız değildir. Pemgamber Daniel ve Yeremya sözlerinde “sen” utanç içindesin demedi, peygamberler; “biz” utanç içindeyiz çünkü günah işledik dediler. Kimse, hiçkimse Allah’ın suçlamasından mahrum bırakılmamıştır. Hiçkimse suçsuz değildir.
Bu durum Pakistan’da çok daha kötüdür. Orada bir kızın ailesi kızını verdikleri oğlanın ailesine binlerce dolar ödemek zorundadır ve bu da büyük borçlara ve strese sebep olur.
“O sırada bazı küçük çocukları İsa’nın yanına getidiler, ellerini onların üzerine koyup dua etmesini istediler. Öğrencileri onları azarlayınca İsa: ‘Bırakın çocukları’ dedi. ‘Bana gelmelerine engel olmayın! Çünkü Göklerin Egemenliği böylelerinindir’” (Matta 19:13-14)
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.