Yakut Güneri

Yakut Güneri

Çevirmen
8.2/10
9 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
30
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
342 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Dikkat spoiler içerir.
David Thorne eski bir CIA ajanıdır ve Joscelyn adındaki eski sevgilisi hala orada çalışmaktadır. CIA Rubikon adında bir program yazmıştır ve bu program olası senaryoları başarılı bir şekilde bulmaktadır. Bir senaryoya göre SSCB başına Boyarkin yani KGB başkanı geçerse dünya çapında bir nükleer savaş çıkma ihtimali çok yüksektir. Bu arada Pakistan Libya ve Suriye'ye onlarca nükleer başlığı SSCB yardımıyla gönderir. Ve Boyarkin başa geçer. Onun despot politikasından rahatsız olan Gresko ve Kotsarev bir plan yapar. ABD ile ortak bir operasyon yapılacak ve Boyarkin devrilecektir. Bunun için GRU subayı Andreyev ve Thorne buluşmaya başlar. Ama bu arada Suriye İsraile savaş açar ve Golan tepelerinde nükleer başlık kullanılır. İşler iyice karışır. Gresko ve darbe girişimi başarılı olmaz ise bütün dünya savaşa girecektir. Acaba Thorne ve Andreyev başarılı olacak mıdır? Gresko ve ABD başkanı Law ne yapacaktır? Thorne ve sevgilisi arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
335 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bir dünya devi olan Sony şirketinin kuruluş ve büyüme hikayesi. Şirketin kurucularından Akio Morita'nın anlattıklarının iki profesyonel yazar tarafından düzenlenmesiyle elde edilmiş bir kitap, bir başarı hikayesi.
Sony'nin 2. Dünya savaşından sonra nasıl gelişip dünya devi olduğunu kitaptan aldığım aşağıdaki paragraf özetle açıklıyor:
"Günümüzde bazı sanayicilerin para ticareti oyununda yer almaları beni endişelendiriyor. Yatırımların getireceği karı göremedikleri için, çoğu sanayici kendi şirketlerine yatırım yapacaklarına, zamanlarını, enerji ve paralarını ortaklıklara harcamaya başladılar. Şirketler, alınıp satılan birer mülk haline geldi. Sanayinin asıl amacı, var olan ürünlerin daha iyisini yapmak ve yenilerini üretmektir. Yöneticiler sürekli başka şirketleri satın almayı ya da kendi şirketlerinin satılıp satılamayacağını düşünürken, uyumlu bir üretkenlik ve bağlılık nasıl gelişebilir?"
Özellikle iş insanlarımızın okumasını tavsiye ediyorum.
Kitabın satışı yok, tükenmiş. 2. elden temin edilebiliyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.