Yalnız Dergi

Yalnız Dergi

Dergi
9.4/10
13 Kişi
·
30
Okunma
·
15
Beğeni
·
641
Gösterim
Nietzche'nin de söylediği gibi; " Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna. Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için."
"Anlamaz belki kimse Orhan Veli'yi ya da bilmez kimse Nazım Hikmet gözyaşlarını ama sorsan herkes şiire layık, herkes şair."
Adam kadını kapkara bir sevdayla sevmeye devam ediyor, ne olduğunu kendisinin de bilmediği bir umudu ısrarla gönlünde gezdirip duruyordu. “ Umudum biterse düşerim ki, Himalaya uçurumları kaç para” diyordu...
Yalnız Dergi
Sayfa 14 - Melankoli ( Lemi ÖZGEN )
Yalnızlığa alışmalıyız. Sinemaya, tiyatroya, vapura, trene, otobüse tek kişilik bilet almaya alışmalıyız. Okunmadan başucumuzda yığılıp kalan gazetelere, kapatmayı unuttuğumuz elektrik lambalarına alışmalıyız. Eve ekmek almayı çoktandır boşladığımıza da alışmalıyız.
Anlam yüklediği ne varsa bir bir kaybolur boşlukta. Önce Ted'den vazgeçer ve sonra zaten kendini hiç ait hissetmediği dünyadan.
Plath, sırça fanusun ardında romantik ve melankolik hayallere dalan bir yazar değil, soğuk cam fanusun içinde öfkeyle ve radikal jestlerle hareket etmeye çalışan bir yazardı. Plath'in bu daha tehlikeli ve patlayıcı yazısını bir "sırça fanusa" hapsedip, ehlileştirmek tam da nefret ettiği "cam fanusu" yeniden yaratmak olur.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yalnız Dergi
Doğum:
Ekim 2018

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.