Yalnız Dergi

Yalnız Dergi

Dergi
9.4/10
18 Kişi
·
55
Okunma
·
24
Beğeni
·
1251
Gösterim
Adı:
Yalnız Dergi
Doğum:
Ekim 2018
Yalnızlığa alışmalıyız. Sinemaya, tiyatroya, vapura, trene, otobüse tek kişilik bilet almaya alışmalıyız. Okunmadan başucumuzda yığılıp kalan gazetelere, kapatmayı unuttuğumuz elektrik lambalarına alışmalıyız. Eve ekmek almayı çoktandır boşladığımıza da alışmalıyız.
Nietzche'nin de söylediği gibi; " Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna. Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için."
"Neden bilmem, bu hayatta herhangi bir konuda, asla, kati suretle taraf olamıyorum. Her tavrın, her düşüncenin insana ait olduğu yönünde bir anlayışa sahibim."
"Anlamaz belki kimse Orhan Veli'yi ya da bilmez kimse Nazım Hikmet gözyaşlarını ama sorsan herkes şiire layık, herkes şair."
250 syf.
·Beğendi·10/10
Yıllar sonra edebiyat sahasında kültür sanatı ciddi ve eleştirel bir şekilde ihtiva eden bir dergiyle karşılamanın mutluluğunu paylaşmak çok güzel. Dünya hassas kalpler için bir cehennemdir sloganıyla bizlerle buluşuyor.Yalnız dergisi iki ayda bir çıkan kültür sanat ve edebiyat dergisi.Boyutu taşınması açısından, içerik ve çizimle birleşince eşsiz bir okuma hazzı yaratıyor. Bu sayısında Picasso,Hakan Günday,William Blake,Ingmar Bergmanın sanatçı kişiliklerine ve dünyayı algılayış biçimlerine dair her yerde bulamayacağınız bir çok anektod içeriyor.Yolun açık olsun Yalnız. Bu kutlu yolda ismin gibi seni Yalnız bırakmayacağımız için kusura bakma. Yalnızlıkların paylaşılması dileklerimle.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yalnız Dergi
Doğum:
Ekim 2018

Yazar istatistikleri

  • 24 okur beğendi.
  • 55 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.