Yasemin Bayraktar

Yasemin Bayraktar

Çevirmen
6.4/10
11 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
34
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
424 syf.
·2 günde·8/10
Çok farklı bir kitap olduğunu belirtmek isterim. Daha önce böyle bir kitap yazılıp yazılmadığını bilmiyorum. Ben ilk defa böyle bir kitap okudum.
Arka kapaktan da anlaşılacağı üzere bütün hikayeyi e-posta üzerinden okuyoruz. İlk başladığımda nasıl ilerleyeceği konusunda tereddüt ettim. Alışma sürecim oldu. Ama Meg Cabot çok iyi bir iş çıkarmış.
Yazar, sevimli aşk hikayesini ve diğer olayları e-postalara çok güzel işlemiş. Kadro kalabalık. Mel, Mel'in ailesi ve arkadaşları, Max, John, John'un ailesi ve komşu teyze. Komşu teyzenin iki kedi ve bir köpeği var. Oları unutmamak gerek. Hepsi birbirinden eğlenceliydi. (Max haricinde)
Keyifli, eğlenceli bir okuma oldu. Tam kafa dağıtmalık, nefes almalık bir kitap. Hatta küçük tatlı atıştırmalıklar gibi.
İlişki Durumu: Çevrimiçi, Boy serisinin ilk kitabı. Umarım Olimpos Yayınları devamını getirir.
e-posta dünyasında romantizm, biraz dedikodu, biraz da aksiyon okumak isterseniz keyifli dakikalar geçirmiş olursunuz.
448 syf.
·2 günde·10/10
Icinize işleyecek guzel bir kitap.Spoi icerebilir.Zoe evlenecegini gün evlenmekten vazgecer ve yavaş yavas alzheimer'in etkisi ile hayati kotüye giden annesi,kati babasiyla ugrasan Zoe bir yandan annesi ve babası ile,bir yandan kız kardesi Lily ile ugraşirken bir yandan ayaklari üzerinde durmaya calısır.Annesi her yaş günu icin Zoe'ye mektup yazar ve annesi bu mektuplari saklar.Yillar sonra bu kutuyu buldugunda Zoe,mektuplari okumaya baslar.Keyifli,akici ve guzel bir kitapti.Keyifli okumalar.
424 syf.
·8 günde·3/10
Öncelikle başlarda kitap beni kendine çekemedi, ilerledikçe biraz daha adapte oldum olmasına ama yine de bana yeterince tat veremedi. Kitap maillerden oluşuyor ve açıkçası ilk bu ilgimi çekmişti ama her şey kitaba başlayana kadardı. Bir taraftan bu tarz yazılmış kitaplar benlik değil, diyorum ama bir taraftan da yazımını beğendiğim yazarlar yazsaydı daha ilgi çekici ve hissettirici yazabilirler miydi? diye de düşünüyorum; çünkü olay sadece yazım şekli değildi kitap, duygular konusunda da eksikti. Okudum ve bitti; basitti. Evet, arada gülümsediğim yerler oldu ama kitabı beğendiğim söylenemez.

Bir dedikodu yazarı olan Mel'in, komşunu yaralı halde bulması ve yeğeni Max'e ulaşmasıyla gelişen olayları okuyoruz. Bir tarafta yalanla yeşeren aşk, diğer tarafta gazetedeki deli saçması insanların karmaşasıyla ilerleyen bir kitaptı.

Yazar, kitaba biraz gizem de katmaya çalışmış ama olmamış. Aşk konusu ise çok yetersiz anlatılmıştı. Kesinlikle benlik bir kitap değildi.
424 syf.
·28 günde·Beğendi·Puan vermedi
Maillerle dolu bir kitap. İlk defa bu tarz okuduğum için az sıkıldım. Konuyu kavramakta zorlandım ama ilerledikçe eğlenmeye başladım. Arkadaşlarıyla gerek iş gereği gerekse sohbet için sürekli meilleşmeyi seçen bir grup insanlar. Hatta ailesiyle bile maillerle görüşüyorlar. :)
Konuya gelecek olursam. Gazetede muhabir ve köşe yazarı olarak çalışan bir bayanın komşusunun uğradığı saldırı yüzünden ortada kalan ev hayvalarına sahip çıkması ve komşusunun akrabalarını araması ile başlıyor. Karşı komşusu olan bayanın tuhaf yeğenini buluyor. Onu camdan gizlice inceliyor. Vee sonunda gazeteci kız aşık oluyor.
Ama sonunda öğrendikleri kafasını karıştırıyor ve olayları araştırırken farklı insanlar karşısına çıkıyor.
Komşusunun yeğeni olarak gelen adam gerçekte kim? Komşusu neden saldırıya uğradı?
Gazeteci kızın aşkı ne oldu? mailleri okuyun hepsi orada yazıyor.. ;)

Yazarın biyografisi

Adı:
Yasemin Bayraktar

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.