Yasemin Candemir

Yasemin Candemir

Yazar
5.7/10
14 Kişi
·
40
Okunma
·
1
Beğeni
·
670
Gösterim
Adı:
Yasemin Candemir
Unvan:
Gazeteci
Gazeteci, anne, Fenerbahçeli eşi, aşçı, tamirci, evinde iki erkek, bir köpeğe bakan, hala sihirli şeylere inanan biri...
Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen, büyük soruya cevap bulamadım:
Gerçekte kadınlar ne istiyor?”
Sigmund Freud
Ben kadınlığımdan memnunum. Yalan söylemeyi düşünmüyorum. Çok eşlilikten yanayım. Özellikle kadınlara tavsiye ediyorum: Her erkek için geçerli değil, ama sevildiğini hissettiğinde şımaran erkeklere daha fazla âşık olmamak için, bir İkincisi şart diye düşünüyorum. Bir kadın, cinselliği, içlerinde en iyi olanla yaşamalı. Hayat çok kısa ve ne kadar zevk alırsak o kadar kâr.
İsteklerime saygı gösterecek bir erkekle beraber olmadım henüz. Hayat bir oyun. Bence cinselliğin içinde de mutlaka oyun olmalı.
Biz kadınlar, isteklerimiz söz konusu olunca, utanma duygularımızı rahatlıkla bir kenara atabiliyoruz.
Erken boşalmasını bir yana bırakın, adeta dokunma özürlüydü. Erkekler nasıl bu kadar bencil olabiliyorlar anlayamıyorum. Sonra hiçbir şey olmamış gibi arkasını dönüp, “Uyuyalım mı?” dedi. Başka bir şey söylese çok şaşırirdım. Kadm ruhundan anlamayan, işi bitince uyumaktan başka bir şey düşünmeyen, kadınlarin da canı olduğunu itiraf etmek işine gelmeyen fantezi özürlüleri... Aldatılmaya mahkûmsunuz! Aynca, sizin gibilerle yatıp paye veren bizler de utanmalıyız halimizden.
Sonrasında kapıdan çıkarken ne hissettiğimi sormayın. Sadece tatmin olmuş, bir tarafı eksik kalmış biriyim. Bu kadar basit olmak beni rahatsız ediyor, ama bir yandan da, o koskoca iş adamının benimle sevişmesinden gurur duyuyorum.
Gelen fantezilere bakarak, Türk kadmlannda şiddetin ve erotizmin birleştiğini artık rahatlıkla varsayabiliriz.
(..) itiraf edelim, İmam Hatip mezunuyuz. Biz bunları yaşarken, bir yandan da dinî kuruluşlarda aktif olarak çalışıyordum. Eşim ise çok dindar. Kaç defa tövbe edip namaza başladık, ama uzun sürmedi. Artık direnmiyorum ve fantezileri kesinlikle gerçekleştirmek istiyorum. İsteğim, mutlaka grup ya da üçlü denemek.
144 syf.
·1/10
Vasat.. Vasat.. Vasat.. Kitabı yayınlamadan önce millete 'belgesel niteliğinde' bir kitap yazılacağı söyleniyor, gizlilik ve telif hakkınız var.. Sizden yalnızca istenen fantezi uydurmanız.. Belki de ben yanlış anladım.. Her birinin altına, hiç olmasa sonuna doğru psikoanaliz eklenecek sanmıştım ve okumaya iten de buydu.. Ne yazık ki ne elle tutulur bir psikoanaliz tarzı bir açıklama var ne de yazılanlar telif ödenecek türden yazılar.. Resmen insanlar sırf telif alabilmek için oturup uydurmuşlar bir şeyler.. Kitabı pornografiye sokamam bu sebeple.. Orta okul ergeninin bile anlatım gücü bu konuda daha üstün.. Önemli olan psikoanalizdi benim için.. O da yoktu.. Berbat bir kitap.. Vasat.. Vasat.. Vasat..

Yazarın biyografisi

Adı:
Yasemin Candemir
Unvan:
Gazeteci
Gazeteci, anne, Fenerbahçeli eşi, aşçı, tamirci, evinde iki erkek, bir köpeğe bakan, hala sihirli şeylere inanan biri...

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.