Yasemin Çetin

Yasemin Çetin

ÇevirmenTasarımcı
6.4/10
11 Kişi
·
23
Okunma
·
0
Beğeni
·
66
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
124 syf.
·5 günde·2/10
Editörler ne işe yarıyor? İnsan eline alıp bakmaz mı baskıya, imla hataları ve yazım yanlışları ile dolu bir kitap.
Konu olarak dikkat çekici farklı bir yaklaşımla Çanakkale ye bakmak insanı cezbediyor. Hatıra ve anı sevenler için güzel bir kitap.
124 syf.
·1 günde
Günlük 15 Mart 1915'ten başlayarak 28 Haziran 1915'e kadar devam ediyor.Fakat 15 Mart tarihinde günlüğü yazan kişi Çanakkale sularında değil.Yani Çanakkale'nin Deniz Zaferi kısmında bu bölgenin çok uzağında.Yazar alana geldiğinde ön cepheler de değil.Cephelere askeri malzeme ve yiyecek taşıyan ve zaman zaman da görevli olduğu gemide denizaltılara karşı büyük gemilerin korunması amacı ile kalkan görevinde bulunuyor. Savaşın ikmal kısmında olduğu için,ön cephelerde neler olduğunu tam bilmemekle birlikte gelen onca yaralı ve telef olan hayvana karşı,savaşın kendi aleyhlerinde devam ettiğini sanan fakat her gün içten içe de bazı cümleleri ile başarısızlıklarını ele vermekten kendini kurtaramıyor.Savaş hakkında tam bilgisi olmadığını başlarda görebiliyorsunuz.Türk tarafından atılan topların isabetsiz olduğunu en iyi nişancıların kendilerinde olduğunu kaleme alıyor.Evet onlar iyi olan şeyler toplarının uzun menzili fakat gemileri Türk menzillerine girdiklerinde nasıl battığını da sanırsam istem dışı da olsa yazmak zorundan kalıyor. Şimdi birçok hatırat var bu konuda hem Türk hem yabancıların fakat bu hatırat savaşın tam içersin de olan bir yabancının hatıratı değil o yüzden oldukça eksik ve her gün tekrarlanan işlerden oluşan bir hatırat vücuda gelmiş.
592 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Ali Çimen Başkanın Gözleri CIA adlı kitabında
CIA başarılı gösterilen operasyonlarının gerçek
yüzünü ortaya çıkarmıştır.Aslında CIA öyle gösterildiği gibi şaşalı ve başarılı bir istihbarat örgütü olmadığını yaptığı çoğu başarısız operasyon ve darbe girişimlerini ,insanları kendi
başarısına inandırmak için yaptığı manipilasyon
ları algı operasyonlarını ,insanlık dışı yapılan
işkenceleri tarihten örnekler vererek belgeli ve görsel olarak anlatmıştır.Bu kitap sadece istihbarat meraklılarının okunması gereken bir eser değildir zira verdiği bilgilerle tarihi bir eser statüsünede girmektedir ....
124 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Geçen bizim taraftan birinin aynı bu tarz bir Çanakkale Savaş günlüğünü okumuştum. Ona da yorum yazmıştım. Bu sefer, denizin öbür tarafından, düşmandan birinin günlüğünü okudum. Ama bu şahıs gemide çalışmış bizimki karacıydı. Onun için biraz daha farklı. Bir gün bu gemi, diğer gün öbür gemi, gitmiş gelmiş. Denizci olduğu için Seyit Onbaşı'nın olayı aklıma geliyor. Onun vurduğu gemide olmadığı için şanslıymış. Bizimkilerin bombardıman zamanları harbi işleri zormuş. Sıkıntı abi. Savaş yani, her iki taraf içinde zor.
592 syf.
·25 günde·Puan vermedi
CIA Hakkında genel olarak herkesin duyduğu konularda kaynak gösterilerek ve detay verilerek hazırlanmış, insanın aklındaki mükemmel teşkilat fikrini sorgulayacak bir çalışma. Okumanızı öneririm.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 23 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.