Yasemin Kanca

Yasemin Kanca

Çevirmen
7.5/10
350 Kişi
·
1.185
Okunma
·
2
Beğeni
·
87
Gösterim
Adı:
Yasemin Kanca
Tam adı:
Yasemin Özden Kanca
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
518 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın kurgusunu ve anlatım tarzını çok beğendim. Eğer birini klonlama şansım olsaydı, kitaptaki gibi katili mi yoksa kaybettiğim kişiyi mi klonlardım diye düşünmeden edemedim. Sahtede olsa ben kaybettiğimi klonlardım. Bir intikamdansa , teselliyi tercih ederdim. Ama yazar iyiki katili tercih etmiş ve bu şaşırtıcı kitap meydana gelmiş. “Gölge Evren “ isimli sanal oyunun anlatıldığı kısım sadece biraz uzun tutulmuş ama ben genel anlamda beğendim. İyi okumalar.
490 syf.
·6 günde·Puan vermedi
İşin içinde matematik, sayılar olunca seveceğimi düşünerek okumaya başladığım fakat beni kesinlikle tatmin etmeyip, haddinden fazla elimde kalmasına sebep olan kitap. Olaylar fazlasıyla karmaşık, ilk sayfalar inanılmaz kopuk, bağlantı kurmakta acayip zorlandım. Pisagor’un söyleyişinden sonra onun müritleri olan 1000’in yıllar içinde büyüyüp, güçlenip ve daha sonra kendi aralarında çatışıp günümüze kadar gelmesini; günümüz karakterleri ile hayat bulmasını konu etmiştir. Son 100 küsür sayfası dışında inanılmaz yetersiz gördüm. Kitapları yazan kişilere saygısızlık olmasın diye asla ağır yorumlarda bulunmam lakin sevmediğimizde de sevmedik diyebiliriz bence:) Sevmedim. Zaman kaybı olarak not edebilirim.. Okumak isteyene de iyi okumak diliyorum.
518 syf.
·7/10
Sade akıcı bir anlatımıyla sürükleyici bir bilim kurgu. Finali çok etkileyici, etkisinden uzun süre çıkamıyorsunuz. Belki de benim mutlu son takıntım dan kaynaklanıyor olabilir bu tespitim yada İlahi adalet duygumun sarsılmasından. Sebebi her ne olursa olsun etkileyici bir kitap. Bilim kurgu seven arkadaşların kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.
518 syf.
·14 günde·Beğendi·9/10
#klon #kevınguılfoıle
##Klonlama doktoru Davis'in kızı vahşice öldürülür. Kızının katilini bulma çabası ve dedektif gibi iz peşinde koşturan bir babanın hayatını anlatıyor.Doktor Davis'in katili bulma yöntemi epey farklı olacak. Kitap başında katil belli sanıyorsunuz, sonrasında başka bir kişi çıkıyor.Tam işte bu dediğiniz an süpriz bir son ile bitiyor.
Hiçbir şey göründüğü gibi değildir sözünü tekrarlatacak okurken. Sürükleyici, bir çırpıda okuyacağız bir kitap.
=Kitaptan bazı alıntılar:
**Deneyimlerimiz tıpkı bir mağarada bilinmeyen bir kaynaktan yansıtılan gölgeleri izleyen bir adamın deneyimleri gibidir. Gördüğümüz gölgeler sadece gerçek insanların kusurlu temsilleridir.

**Kendi kendinin farkında olma bir zeka belirtisiydi.Sadece gelişmiş memeliler aynaya bakabilir ve gördüğü görüntünün kendi görüntüsü olduğunu bilebilirdi. Kaç kez insanların resim son derece gerçeği yansıtmasına rağmen bu resimde çok kötü çıkmışım dediğini duymuşuzdur? Zihnimizde canlandırdığımız ideal resme uymadığı için kendi gerçek görüntümüzü inkar ederiz.

**Açıklamanın doğru olanı hemen hemen her zaman en basit olanıdır.

**Bu iş kendinizi biraz Tanrı gibi hissettirir. Bu duyguya bir saniye bile kanmayın. İnsanlar daha iyi, daha mutlu hayatlar sürsünler diye dünyaya hayat veririz;fakat bizler hayat yapmayız. Çiftleşmek hayatın doğası gereğidir ve klonlamada insanın üreme tarihinde başka bir evrimsel basamaktır. Bizler sadece araçlarız.

**Bir insan sana yalan söylüyorsa, itiraf edinceye kadar söylediği ya da yaptığı her şey yalandır.

°°Heyecanla okuyacağınız kitaplardan tavsiye edilir.
280 syf.
·5 günde·10/10
Değişik bir polisiye...
Daha çok serüven - macera gibi...

Son ana kadar merak ediyorsunuz...
İlginç bir son...
Buna rağmen sığ bir eser...

Heyecana kapılmadan okunuyor...
518 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10
Bir klonunuz olsa ne düşünürdünüz? Nasıl hissederdiniz? Kitabı okurken bu soru vardı hep kafamda... Kitaba gelecek olursak güzel bir kurgu etkileyici bir son... Bir doktorun kızı öldürülüyor ve eline geçen katilin DNA sından onu klonluyor... Bu bir hata, kanuna aykırı çünkü yaşayan birini klonlamak etik değil... Yıllar içinde katilin büyümesini izliyor... Ve sonra olaylar başlıyor... Bundan sonrası için okumanızı tavsiye ederim... Ve bir şey daha 'Her seçim bir kaybediştir.'
490 syf.
·2/10
zorla ama zorla bitrirdiğim bir kitap. okumasam bir şey kaybetmezdim.
bazı yerlerini anlamak için defalarca okudum. bazen geri döndüm bir şey mi kaçırdım diye. halbuki en uzun paragrafların bile tek seferde üstesinden gelen biriyimdir.
Kitapları yarım bırakmayı sevmem ama bu kitabı nedense okuyamadım. İlginç bir konusu olduğu ve zekice yazıldığı kesin. Gerçekten hayran bırakıcı bir Bilim Kurgu kitabı. Ama yazarın dili ve üslubu beni kendine çekmedi. Anlatım yorucuydu. Her bölümde başka bir karaktere geçiş yapması olaylar arasında bağlantı kurmamı zorlaştırdı. Sevemedim ama çok ince bir zekayla yazıldığı inkar edilemez bir gerçek.
518 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Orphan black izleyip klonlara merak sarmıştım. Kızının katilini bulmak için bir babanın çaresiz çırpınışları... Benimde elimde böyle bir imkan olsaydı bende yapardım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yasemin Kanca
Tam adı:
Yasemin Özden Kanca
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 1.185 okur okudu.
  • 32 okur okuyor.
  • 354 okur okuyacak.
  • 48 okur yarım bıraktı.