Yasemin Yaman

Yasemin Yaman

Yazar
8.9/10
44 Kişi
·
77
Okunma
·
13
Beğeni
·
1.409
Gösterim
Adı:
Yasemin Yaman
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Yakıcı güneşin kavurduğu topraklarda tek serinliğiydi gözyaşları. Kuruyunca yanağında iz bırakmış ve tuzuyla canını yakan yaşlar... Acı tüm bedenini kaplarken ilacını da yine sahibinden istiyordu.
Yasemin Yaman
Sayfa 7 - Parola Yayınları
Aslında zaman hiçbir şeyin ilacı değildi. Kişi izin verdiği sürece zaman, duyguların körelmesine neden oluyordu. Bazı duyguların körelmesine imkan yoktu. Hayal kırıklığı, pişmanlık ve bağlılık gibi...
Yasemin Yaman
Sayfa 272 - Parola Yayınları
"Bazen tanıdığınız kişileri aslında hiç tanımadığınızı fark ederseniz."
Yasemin Yaman
Sayfa 359 - Parola Yayınevi
"Hiçbir duygu şüphesiz yüreğinin üzerindeki kara bulutların dağılmasını sağlamak kadar rahatlatıcı olamazdı. Aldığın her nefesin boynuna bağlanan bir iplik olduğunu hissetmek kadar can yakıcı olan duygulardan kurtulmak ve onların üzerine tertemiz bir havanın sana ulaştırdığı, ılık rüzgârı iliklerine kadar hissetme... Derin bir nefes aldığında ciğerlerinin bayram etmesi gibiydi hafiflemek. Omzundaki ağırlığın kalkması gibi, ruhun aydınlatıcı mutluluğu...
“Narin abla, Adnan Bey neden o kadar sinirliydi? Sana kötü bir şey söylemedi değil mi?”
“Yok canım, odası temizlenmediği için sinirliydi. Ben odasını temizleyeceğim, siz diğer işleri halledin.”
“Abla istersen ben yapayım?”
“Yok canım, odasını benim temizlememi emretti. Bundan sonra da ben temizleyecekmişim beyin odasını!”Narin sözlerine alaycı bir sitem katarken karşısındaki kız onun haline gülmeden edememişti.
Yasemin Yaman
Sayfa 343 - Parola Yayınları
" Biraz daha katlanabiliriz , bana söz ver Songül , ne olursa olsun hayallerini gerçekleştireceksin . "
" Benim en büyük hayalim sendin ... "
Yasemin Yaman
Sayfa 104 - Parola Yayınları
"Gün gelir içinde bulunduğumuz durumun ehemmiyetini anladığımız da her şey gözümüzde silinir gider."
"Bazen gerçekler ve yaşamak istediğimiz hayat çok farklı olabiliyor. Çoğu insanın yaşadığı hayatın yaşamak istediği hayatla bir alakası yoktur ama yine de o hayatı yaşamak başka şansları da yoktur. "
“Benden izin aldın mı yüzük takarken, bu uzuv bana ait!” dediğinde Asaf imalı bir şekilde genç kıza yaklaştı.
“Çık… Yanlış… Unutuyorsun, karıcım, senin de isteğinle her uzvun bana ait!” dediğinde genç kızı şoka sokarak yanından ayrıldı.
Yasemin Yaman
Sayfa 406 - Parola Yayınları
Büyük bir heves ile okumaya başlayıp, yazarın diğer kitaplarından da nasiplenmek istediğin bir kitap oldu. Okuyan arkadaşlarımın ballandıra ballandıra anlatması ile bu tada nazil olmak istedim ve iyi ki okumuşum dediğin kitaplardandı. Sayfaları okuyucuyu korkutsada okumaya başladıktan sonra sayfaların arasında kaybolup son sayfaların hüznüne uğrayacaksınızdır.

İlk defa bir kitabın hiç bitmemesini istedim. Sonra düşündüm de bu kitabın filmini çekselerdi baya ilgi uyandırırdı. Sınavlardan dolayı erken okuyup, bitirmede dirensem de bir yandan en güzel yerinde ara veriyordum heyecanlı olsun diye. Her zaman ki yaptığım gibi kitabı beğendiğim için zorla çevremdeki insanlarada okutacağım. :)

Kısacası konusunu ele alırsak;

On altı yaşında iken babasın aldığı karar ile güzeller güzeli Asude ile evlenen Sedat'ın hiç beklemediği o aşk. Evin büyük oğlu Sedat annesinin ölmeden önce eşine bir kız beğendiğini ve bu kızın gelini olmasını istemesi ile Sedat'ın Asude ile evlenmesi farz olur. Yazarın söyleminde olduğu gibi; " İkisi de eşit şartlardaydı. Bir anda hayatları hakkında alınan karara uymak zorunda bırakılmışlardı. Biri köy beyinin göze çarpan, içindeki iyiliği asla gösteremeyen büyük oğlu, diğeri ise köyün en gözde kızlarından biri olmaya aday temiz kalpli genç bir kız." Babası her ne kadar oğlunun küçük olduğunu bilsede eşinin ölümünden geriye kalan iki aylık kızı Songül için bu evliliğin olmasında kararlıydı. Birbirinden habersiz bu iki genç yazarın dediği gibi, " Ne genç kız evleneceği genç adamı tanıyordu ne de genç adam evleneceği kızı görmek istiyordu.." Babasının evet demesi ile söz hakkını yetirmiş olan genç kız Asude, koca konağın hanımı ve küçük Songül'ün annesi olmuştu. Aslında anlacağım daha çok şey var ama kısa kesiyorum.

Hiç pişman olmayacağınız, okurken büyük keyif alacağınız bir kitap. Kitap dolu günler 1000Kitap. :)
Baştan sona çok etkileyici bir kitap diye başlamak istiyorum. Daha çocuk denebilecek yaşta evlendirilen Sedat ve Asude 'nin son derece hüzünlü ve töre yasalarına boyun eğen hikayesini okudum. Zavallı Asude sabır taşı olsa bırak çatlamayı un olurdu yaşadıkları karşısında. #spoi içerebilir : Evliliğe alışmak hayli geç olması zaten zorken bi de kısır damgasını yemesi, birbirlerine delicesine aşıkları ruhen çok yormuş, askerliği beklemek ise çektikleri eziyete tuz biber oldu. Tam bebek hasretinin ve asker eşinin hasretinin son bulacağını düşünüp mutluluk beklerken hiç ama hiç ummadıkları durum( ???) ile karşılaşınca koca konak bu aşık çifte, hapisten farksız oldu. ..Taaa kii mutlu sona yıllar sonra kavuşana dek. Yazar romanı çok uzun bir zaman dilimi içerisinde anlatmış, bu da karakterlerin çocukluğundan olgunluklarının sonuna kadar bir dilimi kapsıyor. Böyle olunca da karakterleri ve hikayeyi daha fazla benimsemeyi sağlıyor. Neyse çok detaya girmeyeyim, duygular çok gerçekçi yansıtılmış okura. Bu da kitabı daha bi OKUNASI yapıyor. Sırada yazarın devam kitabı Göremediğim Sen adlı kitabı var.
Sevgili Yasemin Yaman 'nın Benim Küçük Gelinim adlı kitabının ikinci ve devam kitabı olan Göremediğim Sen 'de büyük bir okuma keyfi ile bitirmiş bulunuyorum. Bu kitabı çok sevdiği ölen abisinin 7 aylık eşi Yaren ile töre gereği evlenmek zorunda bırakılan Dr. Yağız 'ın mutlu bir aşk evliliğine dönüşen hikayesini okudum. İlk kitaptaki aşırı hüzünlü ve sabır içeriğinden ziyade bu kitapta yer yer romantik komedi tadında gülümseten konu akışı daha bir okuması keyifli geldi bana. Ayrıca görümce ve kayınçonun (Songül ve Cüneyt ) sözde bedel usulü ama aslında onların gizli sevdasına sahip çıkan Yaren 'in bir oyunu olması olayların akışına renk kattı. Her iki kitabı da gayet beğenerek okudum ve tavsiye ederim.
Göremediğim Sen #okudumbitti
Güzelliği başına bela olan bir kız. Babasının düşüncesi ölmeden kızını güvendiği birine teslim etmek istemesi sonucu ortaya çıkan üzücü olaylar evlendikten bir süre sonra kocasının ölümü ve kocasının abisiyle evlenmesi daha neler neler merak mı ettiniz o zaman okuyun
Sevgili arkadaşım @mermarid.yy emeğine yüreğine kalemine sağlık. bu güzel kitabı bizim ile buluşturdugu için @parolayayinlarina teşekkürler
Yazarın tüm kitaplarına bayıldığım için bu kitaba dabayıldım.
Sedat ve Asude'nin ilk göz ağrılarının kızı Melek'in hikayesi anlatılıyor kitapta. Melek at sürerken Ona bir arabanın çarpması ile sürücü Meleği alıp hastaneye götürür. Bu olayı gören bazı köylüler yardım etmeyip bir de dedikodu çıkartırlar ve lafı çıkan Melek diğer köyün ağasının oğlu Asaf'la evlenmek zorunda kalır hem de kuma olarak. Olaylar olaylar .. Gerisini okuyup öğrenmenizi tavsiye ediyorum.
Sevgili memleketlim yazarcım Yasemin Yaman 'seri şeklinde yazılmış üçüncü kitabıydı. Kalemi oldukça okunası, akıcı ve duyguları okura hissettiren cümleler ile kitabı başladığınız gibi hemen bitirebilirsiniz. İlk kitaplarda bebek olan Songül 'ün annelik kokan hikayesini yer yer göz yaşlarıyla okudum. Aile olmak ve bağlılık, sadakat, güven, dostluk gibi en sevdiğim konuları kaleme alan yazara eline, gönlüne sağlık diyorum. Sırada ailenin ilk torunu Melek 'in kara duvaklı hikayesi varmış. Merakla kitap olarak çıkmasını bekliyorum.
Benim Küçük Gelinim #okudumbitti
İki gencin küçük yaşta birbirleriyle evlenirse ne olur. Neler olmaz ki. Asude konağın hanımı olur. Sedat aile şirketlerinin başına geçer. Zamanla Asude ye aşık olur ama askere gitmesiyle mutlulukları çıkmaza girer Sedat bambaşka bir adam olarak geri döner. Dönmese daha iyi olurdu dediğim zamanlar çok oldu. Hele Asude ye yaptıkları Sedat elime geçse bir kaşık suda boğardim herhalde. Ama şu bir gerçek ki muhteşem bir hikaye.
Sevgili arkadaşım @mermarid.yy ellerine yüreğine kalemine sağlık canım. ve teşekkürleri @parolayayinlari
Yasemin Yaman'ın kitaplarını beğendim. bu kitabı da okumaktan zevk duydum. Bu romanda bir harikaydı. Kitapta evin büyük oğlu Sedat'ın hikayesi anlatılıyor. Asude 15 yaşında gelin geldiği ev kundaktaki bir bebek ve Sedat'la birbirlerine günden güne aşık olmaları geç gelen bebek ve sonra kuma.
Değişik bir hikayeydi. Çoğu yerde meraktan çatlayacaktım sonunda gerçekler gün yüzüne çıkıyor ama kaybolan 6 yıl geri gelecek mi? Kolay mı?
Ülkem gerçeklerinin de içinde bulunduğu aşkın dolaylı serüvenini anlatan eserde gerek çarpıcı konuşmalar gerekse yaşanan olaylar yer yer okuru şaşırtıyor. Dili ve anlatımı güzel.
Yazarın yayınlanan tüm kitaplarını severek okudum. Ayrıca wattpadde yayınlanan henüz basılı olmayanları da severek okuyorum; Kara Duvak kitabı da onlardan biriydi ve şimdi basılı haliyle okumak ayrı bir güzel ama.
Ömer Asaf Arıkan, ailesi tarafından yalnızlığa itildiğinden kalbini sert bir kabuğun içinde hapsetmiş ama sevdiğinde ise onu korumak için her şeyi yapmaya hazır bir adam.
Melek Aksoy, Benim Küçük Gelinim kitabından hatırladığımız Asude ile Sedat’ın kızı, ailesi tarafından çok sevilen, ailesinin gözbebeği, bir gün başına gelen talihsiz bir kaza yüzünden kendisini bir anda annesinin kaderini yaşarken buluyor.
Kitapta Asaf’a kızdığım yerler olduğu kadar, Melek’e bile ileri derece fedakâr olmasından dolayı kızdığım yerler oldu. Ve bana hala sanki Asaf Melek’e olan aşkını tam anlatamamış gibi geliyor. Yaptıklarını düşününce hele de kitaptaki bir sahne var ki (okuyunca anlarsınız) o sahneden sonra daha da öfkeliyim Asaf Bey’e.
Ayrıca Gözde ile Hakan kardeşleri Vural amcayı çok sevdim. Gözde ile Hakan kardeşlerin de kitabı olacak mı acaba çok merak ediyorum.
Yazarın kalemini, oluşturduğu kurguyu seviyorum. Başta kitabın kalınlığı göz korkutsa da kelimeler su gibi akıp gitti.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yasemin Yaman
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 77 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 66 okur okuyacak.