Yasemin Yaman

Yasemin Yaman

Yazar
7.5/10
116 Kişi
·
214
Okunma
·
23
Beğeni
·
2.432
Gösterim
Adı:
Yasemin Yaman
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Trabzon, Türkiye, 1987
1987 Trabzon doğumlu olan yazar, ilk ve orta öğrenimini Trabzon'da tamamlamış olup ardından Süleyman Demirel Üniversitesi Mobilya ve Dekorasyon ön lisans bölümünü 2009'da bitirmiştir.
"Kişi izin verdiği sürece zaman, duyguların körelmesine neden oluyordu. Bazı duyguların körelmesine imkân yoktu. Hayal kırıklığı, pişmanlık ve bağlılık gibi..."
Asude, Seher'in bakışlarında gördüğü inanılmaz hırs karşısında gülümsemeden edememişti. Onun gülümsemesi ise Sedat dahil herkesi şaşırmıştı.Belkide ilk kez kocasının gözlerinin içine bakarak ''Leyla ! Sor bakalım beyimize hangi odayı karısı için hazırlamamızı istiyor.Bunu zevkle kendi ellerimle yapacağım.Hanımı ile rahat edebilmesi için elimden geleni yapacağım!'' dediginde Suat ve Yağız bu kez bakışlarını şaşkınlıkla Asude'ye çevirmişti.
400 syf.
·1 günde·9/10
Merhaba arkadaşlar çok mutluyum neden mi? Tarzım olan ve kitaplığımda ki bir kitabı okudum da ondan Okuma listem o kadar yoğun ki anlatamam. Okumamı bekleyen bir sürü kitap var sırasıyla okumaya çalışıyorum işte.
Yazarımızın kalemini bildiğim için tereddütsüz bu kitabını da aldım. Aslına alalı bayağı oldu ama işte anca sıra geldi. Yine güzel tam Türk filmi tadında bir kitap okudum. Romantik aşk olunca malum bende akan sular duruyor
Çok konuştum pardon biraz kitaptan bahsedeyim sizlere
Spoiler içerir..
Hazan, annesi ve babasını küçük yaşta kaybettikten sonra dedelerinin yanında yaşar ama 18 yaşına gelince onların da ölümü ile hayatta yapayalnız kalır. Ve mirasla birlikte ona kalan bir sürü borçla baş etmeye çalışır. Amcaları borçları duyunca reddi miras yaptılar. Hazan ise hapse bile girmeyi göze alarak mirası kabul etti ve şimdi büyük bir şirketin sahibi. Ayakları üzerinde duran, kimseye güvenmeyen, başarılı bir o kadar da insanlara mesafeli ama bir o kadar da güzel ve yanlız bir kadın. Evlenmeyi düşünmeyen Hazan, bir gün rahatsızlanır ve öğrendiği şeylerden sonra hemen evlenmeye karar verir.
Ama kiminle evlenecek Hazan? Kime emanet edebilir koca şirketi vs.?
Aziz, babasının ölümünden sonra şirketin başına geçmiş, adaletli, çalışkan, hayırlı evlat, başarılı bir iş adamı ve yakışıklı beyimiz
Ahhhh Aziz, sen nasıl bir insansın dedim onunla ilgili satırları okurken kalbimi Aziz'e bıraktım arkadaşlar Ah beni onun sevdiği gibi bir erkek bulsam o erkeğin uğruna ölürüm be neyse kitaba döneyim arkadaşlar
Aziz ile Hazan birbirini nereden tanıyor?
Aziz'in annesi neden Hazan'a karşı?
18 yaşında o kadar borcun altından nasıl kalktı Hazan?
Hazan'in hastalığı ne?
Ve daha bir sürü sorunun cevabını kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz
Romantik aşk kitapları okumayı seviyorsanız mutlaka okuyun derim
İyi okumalar diliyorum
Kitapla sevgiyle ve aşkla kalın arkadaşlar
496 syf.
·144 günde·10/10
Sevgili Yasemin Yaman 'nın Benim Küçük Gelinim adlı kitabının ikinci ve devam kitabı olan Göremediğim Sen 'de büyük bir okuma keyfi ile bitirmiş bulunuyorum. ? Bu kitabı çok sevdiği ölen abisinin 7 aylık eşi Yaren ile töre gereği evlenmek zorunda bırakılan Dr. Yağız 'ın mutlu bir aşk evliliğine dönüşen hikayesini okudum. İlk kitaptaki aşırı hüzünlü ve sabır içeriğinden ziyade bu kitapta yer yer romantik komedi tadında gülümseten konu akışı daha bir okuması keyifli geldi bana. Ayrıca görümce ve kayınçonun (Songül ve Cüneyt ) sözde bedel usulü ama aslında onların gizli sevdasına sahip çıkan Yaren 'in bir oyunu olması olayların akışına renk kattı. Her iki kitabı da gayet beğenerek okudum ve tavsiye ederim.
400 syf.
·Beğendi·10/10
#okudumbitti #kitapyorumu
Merhabalar,yine güzel bir kitabın yorumuyla ben geldim.
Anne ve babasını küçük yaşta kaybeden Hazan,18 yaşına geldiğinde babaannesi ve dedesini de kaybeder.Onların ölümünden sonra açıklanan Mirasta aile tam bir borç batağının içindedir.Amcası ve kuzenleri bu mirası istemez ve tüm borcu Hazan üstlenir.Ama bir karşılığı  vardır.Hazan o zor günleri atlatır ve güçlü bir iş kadını olur.Geçmişte yaşadığı kalp kırıklığını da unutmamıştır.Son günlerde yaşadığı rahatsızlıktan dolayı doktora gider.Yapılan testler sonucunda vahim gerçekle yüzleşir.Aklındaki planı işleme koyar.Bir şirketin yatırımcı aradı ğibi öğrenir.Tabi bu tesadüf değildir.Şirketin sahibi olan Aziz ile görüşmeye gider.Aziz ve Hazan yıllar sonra karşı karşıya gelir.Hazan Aziz'e öyle bir teklif sunar ki...İşte bu teklif her ikisinin hayatını bir anda değiştirecektir.
Hazan nasıl bir çocukluk geçirdi?
Hazan borcu nasıl ödedi?
Amcası ve kuzenleri neyin peşinde?
Hazan geçmişte neler yaşadı?
Yaşadığı rahatsızlık ne?
Öğrendiği gerçek ne?
Aklındaki plan ne?
Aziz ile arasında geçmişte neler yaşandı?
Niye Aziz'in şirketine yatırımcı oldu?
Hazan Aziz'e nasıl bir teklif sundu?
Aziz teklifi kabul edecek mi?
Bu ikiliyi bekleyen sürprizler neler?
Sevdiğim bir kalem ve muhteşem bir kurgu.Güçlü kadın karakteri okumayı çok seviyorum.Hazan da öyle biri.Acısını içinde yaşayan,ayakları yere sağlam basan.Hazan'ı çok sevdim.Ah Aziz...Yıllar geçmesine rağmen hâlâ beklemen.Ne güzel bir adamsın sen öyle.Sorduğu sorunun cevabını yıllar sonra alması.Öyle güzel sevmişsin ki...Ama o annen yok mu?Allahım kimsenin başına verme.Böyle bir kaynana modeli.Gerçi Hazan öyle bir kadını bile yola getirdi ya,helal olsun dedim.Hazan,çok acı çekti,çok bedel ödedi.Ama hayat ona öylesine güzel bir hediye verdi ki...Çektiği acıları unutturdu.Bu kadar yeter,devamı kitapta.Çok keyif alarak okudum.Öyle ki 1 günde bitirdim.Daha ne söyleyeyim.Bu tarz sevenlere tavsiyemdir.Okuyun.Benden söylemesi...
528 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Baştan sona çok etkileyici bir kitap diye başlamak istiyorum. Daha çocuk denebilecek yaşta evlendirilen Sedat ve Asude 'nin son derece hüzünlü ve töre yasalarına boyun eğen hikayesini okudum. Zavallı Asude sabır taşı olsa bırak çatlamayı un olurdu yaşadıkları karşısında. #spoi içerebilir : Evliliğe alışmak hayli geç olması zaten zorken bi de kısır damgasını yemesi, birbirlerine delicesine aşıkları ruhen çok yormuş, askerliği beklemek ise çektikleri eziyete tuz biber oldu. Tam bebek hasretinin ve asker eşinin hasretinin son bulacağını düşünüp mutluluk beklerken hiç ama hiç ummadıkları durum( ???) ile karşılaşınca koca konak bu aşık çifte, hapisten farksız oldu. ..Taaa kii mutlu sona yıllar sonra kavuşana dek. Yazar romanı çok uzun bir zaman dilimi içerisinde anlatmış, bu da karakterlerin çocukluğundan olgunluklarının sonuna kadar bir dilimi kapsıyor. Böyle olunca da karakterleri ve hikayeyi daha fazla benimsemeyi sağlıyor. Neyse çok detaya girmeyeyim, duygular çok gerçekçi yansıtılmış okura. Bu da kitabı daha bi OKUNASI yapıyor. Sırada yazarın devam kitabı Göremediğim Sen adlı kitabı var.
640 syf.
·5/10
Sedat ve Asude'nin kızının hikayesini okumayı hiç beklemiyordum. Melek'in asiliği, Ömer'in umursamazlığı beni delirtti. Ömer'e çok kızdım. Ağa dediğin karısına sahip çıkmalı yani en azından ben öyle istiyorum. Melek'e de hayran kaldım. Tam babasının kızı Asi, inatçı, hırslı ve çalışkan... Ömer ve Melek'in evliliği olaylı başlasa da çok güzel şekilde sonlanıyor. Tabi güzel olasıya kadar olaylar olaylar...️ Okumanızı tavsiye ederim. Yasemin Yaman'ın tüm kitapları okumaya değer bence. Umarım bu kitapların devamı gelir. Hoşçakalın.
496 syf.
·Beğendi·10/10
Okunması gereken farklı tatda bir kitap hayatın gerçekliğini mistik bir tarzda sergilemiş Yasemin Yaman ..
Serinin 2.kitabı
Güzelliğin , askın ve sabrın mükafatı
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Sevgili Yasemin Yaman 'nın Benim Küçük Gelinim adlı kitabının ikinci ve devam kitabı olan Göremediğim Sen 'de büyük bir okuma keyfi ile bitirmiş bulunuyorum. Bu kitabı çok sevdiği ölen abisinin 7 aylık eşi Yaren ile töre gereği evlenmek zorunda bırakılan Dr. Yağız 'ın mutlu bir aşk evliliğine dönüşen hikayesini okudum. İlk kitaptaki aşırı hüzünlü ve sabır içeriğinden ziyade bu kitapta yer yer romantik komedi tadında gülümseten konu akışı daha bir okuması keyifli geldi bana. Ayrıca görümce ve kayınçonun (Songül ve Cüneyt ) sözde bedel usulü ama aslında onların gizli sevdasına sahip çıkan Yaren 'in bir oyunu olması olayların akışına renk kattı. Her iki kitabı da gayet beğenerek okudum ve tavsiye ederim.
496 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Göremediğim Sen #okudumbitti
Güzelliği başına bela olan bir kız. Babasının düşüncesi ölmeden kızını güvendiği birine teslim etmek istemesi sonucu ortaya çıkan üzücü olaylar evlendikten bir süre sonra kocasının ölümü ve kocasının abisiyle evlenmesi daha neler neler merak mı ettiniz o zaman okuyun
Sevgili arkadaşım @mermarid.yy emeğine yüreğine kalemine sağlık. bu güzel kitabı bizim ile buluşturdugu için @parolayayinlarina teşekkürler
640 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Bu hikaye Melek ile Ömer Asaf'in hikayesi. Bir dedikodu ile başlayan hikaye aşkla nasıl bittiğinin hikayesi. Melek'in zor zamanları beni çok üzdü. Ama ne olursa olsun dik duruşu hoşuma gitti.Böylece bir serinin daha sonuna gelmiş oldum...Yazarın son kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yasemin Yaman
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Trabzon, Türkiye, 1987
1987 Trabzon doğumlu olan yazar, ilk ve orta öğrenimini Trabzon'da tamamlamış olup ardından Süleyman Demirel Üniversitesi Mobilya ve Dekorasyon ön lisans bölümünü 2009'da bitirmiştir.

Yazar istatistikleri

  • 23 okur beğendi.
  • 214 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 135 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.