Yavuz Arslan

Yavuz Arslan

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Adı:
Yavuz Arslan
Unvan:
Yazar
(...) Aşkale nahiyesi kırk dört paye köydür hiçbir edevat alınmadığı gibi tohum bile birden verilmemiştir ve kendimizi ve çoluk çocuklarımızı aç koyup arkalarımızla öteden beriden tedarik edip zer'eylediğimiz tarladan öşür ve bir misli de mübayea vermiş iken mukabiline itâ olunacak bedelat-ı nakdiye nerede kaldı?

Karabıyık Karyeli Hacı H.E Sefer
Aşkaleli Şükrü Enis
Devlet vazifelerinin ifasını taahüt etmiş olan hükümetin en birinci ve en mübrem vazifesinden biri hakk-ı bekayı temin etmek olduğu müsellem bir meseledir. Halbuki bir taraftan İzmir, Adana, Antalya işgali gibi doğrudan doğruya mevcudiyetimize indirilmiş darbeler, diğer taraftan İstanbul'daki gibi hakimiyetimizi çiğneyen haller kadar Şarki Anadolu vilayetlerinde bir Ermenistan hükümeti teşkiline ait teşebbüsler tevali olurken sâkit ve lâd bir seyirci vaziyetini muhafaza eden hüküme-i hazıra, mevcudiyetimizi tehdit eyleyen o hallere karşı müdafaa-i meşrua vaziyetinde bulunan millet tarafından pek haklı olarak ileri sürülen müdafaa-i hukuk teşebbüslerine mani olmaya kuvveti ile çalışıyor.

(...) Hükümetin bu tavır ve hareketini oturduğu dalı kesmeye çalışan bir gafil vaziyetinden başka bir mahiyette telakki etmek mümkün olamıyor.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yavuz Arslan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.