Yenal Bilgici

Yenal Bilgici

Yazar
10.0/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
10. Bir Ömür Nasıl Yaşanır? -İlber ORTAYLI -Kronik Kitap -1. Baskı-Şubat 2019- İstanbul-285 sayfa Arka kapaktan: "Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır. "

İlber ORTAYLI ... Bir Ömür Nasıl Yaşanır?, İlber Ortaylı'nın Yenal Bilgici ile yaptığı söyleşi tarzında, bölümlere ayrılmış ve hayatta doğru seçimler için öneriler olarak tanıtılan bir kitaptır. Kitapta bu öneriler başlıklar halinde sunulmuş, her yaş grubunun kendine pay çıkaracağı bir şekilde sıralanmış. Mesela "Kimden Ne Öğrenilir?" ya da "Ne İzlemeli?/Ne Dinlemeli?/Ne Okumalı?" bu başlıklara örnek gösterilebilir. Bana kalırsa bir başucu kitabı olmalı. Çünkü özellikle gençler, bir kafa karışıklığı içinde, bir şeyler yapmaya gayret ediyor ancak yol yöntem bilmediği için ya istenen başarı hiç sağlanamıyor ya da eksik kalıyor. İnternet çağında okulların yetersiz kalıp bizi iyi yetiştirememesinden şikayet etmek tabi biraz komik olur. Haliyle burada kişisel gayret ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra Bir Ömür Nasıl Yaşanır, sadece bir nasıl çalışkan olunur neler yapılır kitabı değil, aynı zamanda hayatın neredeyse her alanını kucaklayan bir öneri hatta öğüt kitabı gibi. Aldığım ve okuduğum için fazlasıyla mutluluk duyduğum bir eser oldu. Gerçek bir aydının gözünden bir kimsenin "ben oldum" diyebilmesi için esaslı ve gerçekçi öneriler. Zira altında tecrübe ve bilgi dolu bir ömür yatıyor.
Sizlere de kesinlikle tavsiye ederim.

#birömürnasılyaşanır #ilberortaylı #Kronikkitap #book #bookstagram #kitap #kitapoku #kitapyorumu #kitapkurdu #okudumbitti
Herkese keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yenal Bilgici
Unvan:
Gazeteci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 85 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları