Yeşim Cimcoz

Yeşim Cimcoz

Yazar
7.2/10
10 Kişi
·
22
Okunma
·
2
Beğeni
·
105
Gösterim
Adı:
Yeşim Cimcoz
Unvan:
Türk Yazar
Öfke değişime zorlanmak ama kendi dışımızda hiçbir şeyi değiştiremeyeceğimizi anlamaktır. Başkalarını kendi önceliklerimiz, isteklerimiz ve doğrularımıza göre değiştirme arzusundan doğar öfke.
Yeşim Cimcoz
Sayfa 62 - Yitik Ülke
İhtiyacımız olan bir oda değil; sadece bir defter ve bir kalemdir. İşte bunlar sizin yazı köşenizdir.
Yeşim Cimcoz
Sayfa 17 - Yitik Ülke Yayınları
Yazı bizi çoğaltır, belki hiçbir zaman ulaşamayacağımız insanların evlerine gideriz yazdıklarımızla, onlarla baş başa kalır, derin sohbetler eder, birbirimizin yaşamlarına dokunuruz hiç tanışmadan daha. Yazmak büyülüdür, sadece yazan kişinin ruhuna değil, belki dünyanın öbür ucunda bir okurun da ruhuna bir prncere açar ve birlikte derin bir nefes aldırır, yalnızlığı alır götürür.
Yeşim Cimcoz
Sayfa 9 - Yitik Ülke
Bir travmayı gizlemeye çalıştıkça onun sizde bıraktığı etki artar. Onunla yüzleşmek başlangıçta ne kadar zor olursa olsun, bu size uzun vadede huzur ve şifa getirecektir
Yeşim Cimcoz
Sayfa 14 - Yitik Ülke
Yaşamda önümüze çıkan dersleri görmediğimiz ve onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışmadığımız sürece bu dersler, farklı kılıklarda da olsa hep önümüze çıkacaktır.
Yeşim Cimcoz
Sayfa 29 - Yitik Ülke
Yaşamımızda geldiğimiz yol ayrımlarında, ya da bizi bu ayrımlara getiren yollarda ilerlerken nereye gitmek istediğimizi bilmeliyiz. Bu bilgiyle etrafımıza bakmayı, ufku görmeyi ve yapabileceğimiz tüm seçimleri bizzat kendimiz yapmayı öğrenmeliyiz.
Yeşim Cimcoz
Sayfa 34 - Yitik Ülke
124 syf.
·12 günde·Beğendi·6/10
Yazma üzerine eğitimleri olan yazar uzun yıllar içinde edindiği tecrübeleri kitabında yazı meraklıları ile paylaşıyor. Yazı alanına ilgisi olanlara hatta değişik bir şeyler okuma merakı olan sıkı kitap severlere okumalarını öneririz. Gayet keyifli, akıcı ve yeni bir şeyler öğreneceğiniz farklı bir yolculuk olabilir, kim bilir?

Yazarın biyografisi

Adı:
Yeşim Cimcoz
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.