Yeşim Mısırcı

Yeşim Mısırcı

ÇevirmenEditör
7.6/10
40 Kişi
·
105
Okunma
·
0
Beğeni
·
23
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
720 syf.
·7/10
Talih serisinin ilk kitabı olan "Kör Talih", genç yaşta bir kaza sonucu görme yetisini kaybetmiş bir iş adamı olan Arda ile mimarlık öğrencisi olan Hazal'ın hikayesini anlatıyor.
Kitabı aslında kapak resmine bakıp almaya karar vermiştim, çünkü ne yazarı tanıyordum ne de daha önce bir kitabını okumuştum. Kapak resminden eğlenceli bir kitap izlenimi bırakmıştı bende, yani romantik-komedi türü bir şeydir diye düşünmüştüm, fakat romantik-komedinin komedilik kısmı pek fazla yoktu açıkçası. Olaylar örgüsü insanda merak uyandırıyor, fakat yer yer yeşilçam filmi havasında ilerliyor.
Aşk kitabı okumayı sevenlerin hoşuna gidebilecek türden bir kitap. Serinin bu ilk kitabında Hazal ile Arda'nın hikayesi en can alıcı ve merak uyandıran yerinde bitiyor, en azından bende serinin ikinci kitabını merak ettirecek kadar etki bıraktı ve alıp okumama neden oldu.
Herkese keyifli okumalar..
720 syf.
·6/10
Kitap fena değil bildiğimiz ceo adam ve normal yaşam standartlarındaki asistanı ile ilgili. Belli bir yere kadar akıcı gidiyor ama sonra sıkıcı bir hale geliyor oda bana göre evlenme teklifinin hemen akabine denk geliyor. Tekrara düşen aynı hisler anlatılmış. Sonra yazar kendini biraz toparlıyor ve merak uyandırıcı bir sonla serinin birinci kitabını bitiriyor.
720 syf.
·5 günde·7/10
Yeni çağ romanlarından biri. Çok fazla aşk vardı kitapta. Öyle ki inandıramadı beni ve uzun süre aşk romanı okumayacağım. Yazar çok fazla ayrıntıya girmişti satır atlayarak okuduğum yerler mutlaka vardı. Konuya gelince iyi denebilir.
720 syf.
·2 günde·7/10
Allah ım bizim yazarları anlamıyorum gerçekten yediyüz sayfa ne demek yahu
Ve dönüp bakıyorum çoğu şeyde aynı sürekli aynı şeyler dönüyor. Arda ile Hazal in tanışması güzeldi sonrası da güzeldi fakat kızımızın sürekli benim söylediğim olacak durumları oğlumuzun kıskançlık ve despot tutumları kitap boyunca devam ediyor. Aşık olmasını okuyoruz kitap boyu ikilinin fakat anlamadığım kız sürekli kıskanıyor fakat arda kıskanma yapınca yok ben kimsenin sözü ile hareket etmem yok şöyle yok böyle abes kalmış çoğu yerde. Ama Türk yazarları okumayı seviyorum bazen bu yazarda kendini okutturdu .aşk okumayi sevdiğim için sanırım neyse kitap öyle bir şekilde başlıyor ki zaten hemen anlıyorsunuz ve öyle bir yerde bitiyor ki ne oluyor diyorsunuz şimdi ikinci kitaba bakalım nasıl devam etmiş yazar korkuyorum oda altıyüz sayfa
208 syf.
Hırçın kız, SShakespere'in komedi türündeki oyunlarından biri.Asi bir kadının uysal bir eşe dönüşmesini anlatan komedi.Eskiden beri gelen kadınları uysallaştırma fikrini hala yok etmiş sayılmayız.
Başaran kadınlar kurtlarla koşmaya devam etsin.
720 syf.
Hazal&Arda nin hikayesi. Genç ve güzel bir kızın, áma ve aynı zamanda genç yakışıklı bir şirket CEO sunun yanına asistan olarak başlamasıyla olaylar basliyor. İki kahramanımız da zamanında yüreklerine büyük bir vurgun yemişler. Biri aşka inancını yitirirken diğeri gerçek aşkı aramakta. Bakalım yürekleri vuslata erecek mi? Bende merak ediyorum.Hikayeleri tabiki burada bitmedi serinin ikinci kitabıyla devam etmekte. İyi okumalar.
720 syf.
·Puan vermedi
konuların ve ayrıntıların gereksiz yere uzatıldığını düşünüyorum..hikaye olarak hoş denebilir mi?emin değilim ama arada eğlenebilirsiniz diyebilirim..
720 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Hazal ile Arda'nın aşk hikayesi anlatılıyor.
Arda, yakışıklı, çekici, büyük bir şirketin Ceo'su ve ailesi ile geçirdiği bir kaza sonucu annesi ve babasını bu kazada kaybetmiş. Kendisi de bu kaza da kör olmuştur.
Hazal ise; mimarlık okuyan,, sarışın, mavi gözlü, güzel ve çok akıllı bir kız ama Hazal kendinin güzel olduğuna pek inanmıyor. Ve çok sivri dilli.
Hazal; okulda ki bir arkadaşının büyük kazığını yer ve çok sinirlenir ve bir parka gidip banklardan birine oturur. Kendi kendine söylenir de söylenir. Arda da kafa dinlemek için çoğu zaman yatığı gibi O da bu parkta ve o banktadır. Ama Arda'nın kafa dinlemesi ne mümkün yanında ki kadın durmadan konuşup durur kendi kendine ve bakar ki kadın susmuyor kalkmak için banka bıraktığı bastonunu almak isterken yanlışlıkla Hazal'ın bacağına dokunur. Hazal zaten sinirli sapıklıkla suçlar Onu. ne Arda'yı ne de yanlarına gelen Arda'nın şoförünü dinlemez Arda artık dayanamaz ve eline kartını verip istersen polise şikayet et der. Hazal da polise şikayet eder. Sonra gerçekleri öğrenir.
Hazal son sınıfta part time çalışmak üzere bir mimarlık şirketine işe girer. Fotokopi çektikten sonra koridorda iken biri Ona çarpar Hazal bu tabi dili durur mu saydırmaya başar. Bir kafasını kaldırır ki Arda Hazal şok. Arda da tabi ki Onu tanır Gözleri görmese de sesinden çıkartır. Onu.... Arda Hazal dan diline rağmen çok hoşlanır ve Onu asistanı olarak işe alır. Ve böylece Hazal ile Arda bir süre sonra sevgili olurlar.. Arda kornea nakli için sırada beklemektedir. Bir gün hastaneden haber gelir ve Hazal Arda ameliyata girerken Ondan ayrılır. Onu beğenmeyeceğinden korkar. Maalesef kitap böyle sonlanıyor. Kitap çok güzel komik,, eğlenceli ama sonu çok kötü oldu ya. devamını almak için bugün bir saat kitapçı dolaştım bulamadım. İnternetten sipariş verdim. Merakla gelmesini bekliyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum....
256 syf.
·Beğendi·10/10
Hamlet'i bir günde bitirdim elimden bırakamadım. Shakespeare'in adaleti her kitabı okunur kılıyor benim için. Ne kötüden nefret edebiliyorum büsbütün ne iyiyi göklere çıkarabiliyorum. Kitaplarındaki karakterler ve anlatımı hem çok şairane, olasılık dışı hemde çok gerçek! Bana yaşattığı bu ruh durumuna bayılıyorum!:)

Yazarın biyografisi

Adı:
Yeşim Mısırcı

Yazar istatistikleri

  • 105 okur okudu.
  • 46 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.