Yunus Bektaşoğlu

Yunus Bektaşoğlu

0.0/10
0 Kişi
·
3
Okunma
·
1
Beğeni
·
41
Gösterim
Adı:
Yunus Bektaşoğlu
Unvan:
Türk Yazar
Acıda eşini bulan insan kendinde sesini bulur. Ne bitip tükenmez bir sustur sesin içinde halkalar halinde savrulduğu; her yön bir kayboluşa peygamberdir. Sonra ki kırık eşik, toz mu duman mu olur yoksa yer mi yeksan olur bilinmez, sadece sancının o kırık kaburgasından bir can saçılır ve insan en çok da ona ölürken insanlaşır. Bilmez yaşamak denilen kafesin nimetlerini; eller, kollar, yüz ve sima bir pranga halini alır, işte o zaman insan kendi olduğu her şeyin sonu olarak anılır. Suçlanır, yargılanır, yüzüne tükürülür, hakaret edilir. Çünkü insan kendi kendinin cinayetidir. Çünkü olduğu ne varsa hepsinde azar azar öldürür kendini. İnsan reddedilmiş hiçliktir.
Yunus Bektaşoğlu
Sayfa 143 - undefined
Yunus Bektaşoğlu'nun ilk kitabı olmasına rağmen oldukça güzel buldum. Cümleleri, kafanızdaki tilkileri birinine dolayan cinsten. Kitabı bitirdiğimde karmaşık duygular ve düşünceler kafamdan bir film şeridi gibi akıp gitti.İnsan, kendinden doğan bir hiçliktir. Her doğum bir ölümdür. Gerçeklik,rahim odalarında kendini bulup asla bütün olamamak ve camdan her şeyi camdan hissetmektedir. Tanrı'ya karşı yapılan atfedilmeyen bir suçtur insan. Bunlar gibi binlerce cümle geçti aklımdan kitabı taklit ederek kurulan.
Cümlelerin sınırlarını zorlayan bu distopik eser okuyucuyu zor bir labirent oyununa sürüklüyor. Kaybolduğunuzda yeniden bulunma garantisi olmayan bir labirent.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yunus Bektaşoğlu
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.