Yunus Bora Ülke

Yunus Bora Ülke

ÇevirmenTasarımcı
8.6/10
5,1bin Kişi
·
18,5bin
Okunma
·
3
Beğeni
·
266
Gösterim
Adı:
Yunus Bora Ülke
Unvan:
Tasarımcı
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
600 syf.
·Puan vermedi
Yazarının 17 yaşında olmasını göze alırsak iyi bir dil, iyi bir kitap diyebilirim. Ancak betimlemeler bir süre sonra insanı boğuyor. Bazı betimlemeler tekrarlamış. Yirmi kere tok ses yazmış. Sırf sayfa sayısı çok olsun diye bazı yerler gereksiz uzatılmış.
Akşam yatıp sabah uyanmaları 50 sayfa sürüyor. Gecenin karanlığına uzun uzun anlamlar yüklenmiş. Sonra sabah oluyor ve aa evet bunlar uyumuştu diyorsunuz içinizden. İnsan zaman zaman sıkılsa da kelime oyunlarına kapılıp okumaya devam ediyor.
600 syf.
Bir kitap bittiğinde derin bir iç çekip, bana yaşattığı hissizliği neden düşünürüm bilmem. Belki de iyi olsun kötü olsun aklımda o kitaba karşı bir oda açmamdandır.
Evet bir kitabım daha bitti... Bu kitaba da bir oda açtım ve yaşananları yan evimde gibi hissettim. Ben yazarın yaşını düşününce saygı duyuyorum çünkü ben şuanki yaşımla bile onun yazdığı olayları yazabileceğimi düşünmüyorum hele bazı sayfalar çok cüretkar ben onun yerinde olsam ailemden okuyanlar olacak diye taslaklara bile yazamazdım öyle şeyler. Kitap gereksiz yere 600 sayfa olmuş sanki bazı yerler kısaltılarak daha az sayfalara düşebilirmiş. Okuması sıkmıyor ama küçük yazıları insanın gözünü yoruyor çoğu gece okurken uyuyakaldım (sözde göz dinlendirmesi yapıyordum) ve bu kitabın yeri ayrı bende kitap hayatıma birini daha kattı sevdiğim birini o yzden kitaba ve yaptığım alıntıma teşekkür ediyorum =) sanırım çok uzattım okuyan herkese teşekkürler. İyi okumalar...
****Spoiler****
Kitaptaki Doğa ve Ediz'e şaşıp kaldım bu kadarı da olmaz dedim bazen evet çok karışık bir aşk tablosuydu o kadar yaşananlara rağmen Ediz'in gururu, Doğa'nın saflığı. Bazı yerleri çok detaylıydı hele ki bir kavgaları vardı 4 sayfa mı 5 sayfamı okuduğumu karıştırdım bunların kaçıncı sayfada başladı kavgası diye durdum ve düşündüm :)
600 syf.
·4/10
Bana çok kızacak okur olacak eminim. Bu kitabı tamamen wattpad ve Pegasus reklam efsanesi olarak görüyorum ve göreceğim. Okuduktan sonra da maalesef ki değişmedi görüşlerim. Sadece yazan arkadaşımızın yaşının küçük olması beni etkiledi. Gelecek vaat ediyor en azından. Beğenen tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum sonuçta bir zevk meselesi.
646 syf.
·10/10
Kelimelerin yetersiz kaldığı noktadayım. Uzun zaman önce alıp, okumaya fırsat bulamadığım Ejderha Dövmeli Kız romanı; oldukça etkileyici, akıcı, aksiyonlu, merak uyandıran başucu kitabım haline geldi. Oldukça kalın bir roman olmasına rağmen; olay örgülerinde kopukluk yoktu, bütün sayfaları profesyonelce işlenmişti. Romanı elime aldığımda; çok kalın bir kitap, eğer kötüyse nasıl bitireceğim diye düşünürken, okumaya başlayınca kendimi sayfaları heyecanlı ve büyük bir merakla çevirirken buldum diyebilirim. Aksiyonu iliklerinize kadar hissetmeniz mümkün bu kitabı okurken. Kitaptaki karakterler çok keskin hatlarla okuyucuyu hiç beklemediği bir anda kitaba bağlıyor. Özellikle romandaki Lisbeth Salander karakteri, çok cesurca ve zekice betimlenmiş. Böylelikle ilk defa bir aksiyon romanında kadın karakterin savunucu yönüne şahit olmuş durumdayım. Henüz okumamış olanlara, aksiyon sevenlere tavsiye ediyorum rahatlıkla.
600 syf.
·5 günde·9/10
Kitabın büyük bir kısmını geçen yıl wattpad de okumuştum, sonunu merak etmeyip okumaya devam etmemiştim. Şimdi bu kitaba yeniden başlayıp pek de zamanım olmamasına rağmen okudum. Ve şunu söyleyebilirim ki 600 sayfalık bir kitap olmasına rağmen normal bildiğimiz 300 sayfalık kitaplardan biri gibi geldi. Yazarımız çok genç. Yer yer yazım hataları, anlatım bozukluklarına denk geldiğim oldu ama önemsemedim. Kitabın dilini oldukça akıcı buldum bi oturuşta 200 sayfa okuduğumu farkedince kendime şaşırdım. :)
Ah, tabii bir de Ediz Çağıran... Bazen çok gıcık olsamda aşık olunmayacak bir karakter değildi benim için. Aslında Ediz'e Doğa'nın gözünden bakıyorduk belki de bu yüzden bu kadar kusursuz gözüküyordu..
Kitabın ikinci serisinin çıkacağını duydum açıkcası merak etmiyor değilim. :)
Kitap için minik bir olumsuz düşüncem; betimlemeleri biraz fazla uzun tutulmuş olması oldu. Onun dışında kitabı sevdim, sanki film izliyormuşum gibi akıcıydı. Hiç sıkmadı. :)
600 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Ablama hediye olarak almıştım. Sonra da bir göz gezdireyim dedim ve biraz pişman oldum diyebilirim. Yazar baş karakterlere o kadar odaklanmış ki, bir yan karakterinin de olduğunu unutmuştu. Kitapta mantık hatası vardı. Örneğin 20 yaşlarının ortalarında olan bir üniversite öğrencisinin lisede 'sözde' okuyor olması.
Kitapta gözüme çarpan bir şey daha vardı: O da sürekli aynı olay ve karakterlerin çevresinde kelimelerin dans etmesiydi. Kız karakter kendini kötü bir çocuğa bırakmış. Ama aynı zamanda da bırakmamış. 'Bakireliğim benim' diye diklenirken iki- üç saniye sonra küçücük bir kız çocuğuna dönüşüyor. 'Ediz beni kollarına al' diyor. İroni.
646 syf.
·15 günde·Beğendi·8/10
Filmini bilen bilir bilmeyene sözüm izlemeleridir lakin mevzumuz filmin romanı , roman dediysem filminden bir kaç tık daha yükseğinde ki kurgusu , konusu , motivasyon gereği karakteriyle muazzam oluşudur okuyun efem okuyun mutlak memnun kalacaksınız. :)
800 syf.
·1 günde·Beğendi
Serinin son kitabı olmasının bilinciyle biraz da üzülerek okudum.
Devam kitaplarında normalde kalite düşer, heyecan ve aksiyon azalır, ama bu seri her kitabında üstüne koyarak ilerliyor.
Zaman zaman detaylara yer verilmiş ve tempo düşüyor ama dikkatinizi dağıtacak derecede değil.Buna rağmen sıkılmadan bitirdim.Okunma oranının düşük olmasının kitabın kalın olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Kitabın kalınlığına bakmadan ve önyargılarınızı bir kenara koyup bu seriye başlayın. Pişman olmadığınızı anlayacaksınız.
600 syf.
·2 günde
Kitabı okumamın üstünden geçen bir kitap incelemesi daha. Kitabı çok sevdim. Yazarın anlatımı ve dili çok güzel. Konuya hiç uzatmadan giriş yapmış ve bu sıkılmanızı önlüyor. Sadece bazı yerlerde +18 içerikli şeyler vardı, tek olumsuz yanı o. Karakterlere aşık olacağınız, karşınızdaymış gibi hissetiren ve benim aklımdan çıkmayan bir kitap. Birazdan ölmesem 2. kitaba başlayacağım inşallah.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yunus Bora Ülke
Unvan:
Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 18,5bin okur okudu.
  • 263 okur okuyor.
  • 4.993 okur okuyacak.
  • 284 okur yarım bıraktı.