Yunus Saltuk

Yunus Saltuk

Çevirmen
8.2/10
48 Kişi
·
129
Okunma
·
0
Beğeni
·
34
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
552 syf.
·Beğendi·10/10
Deha olan bir katil ve zekası ile onu avlamaya çalışan bir dedektif.Kedi fare oyununda aklınıza gelmeyecek tuzaklar ve ip uçları bırakılsa da katil hep bir adım önde...Müthiş bir kurgu soluksuz okudum.Tavsiye ederim...
552 syf.
·10/10
Boynundan aşağısı felçli, suç uzmanı, Lincoln Rhyme ve sevgilisi Amelia Sachs ın cinayet mahallerinde buldukları ipuçları zeki katilin yakalanmasını sağlaya bilecek mi? Bulmacalarını bir araya getirip olayı çözebilecekler mi? Gerilimin düşmediği bir kitap sonu ile sizi şaşırtacak,okumanızı tavsiye ederim.
552 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle çok ciddi zekice yazılmış bir kitap. Hayran kaldım gerçekten. Katili biliyorsunuz daha ilk sayfadan, gerçekten birinci sayfa, ama tuhaftir ki okuyorsunuz ve merakla birlikte. Bu adamlar ne yapıyor diye düşünüyorsunuz. Yani kitap icine fazlasiyla cekiyor. Kisacasi BAYILDIM !
Bu kitabı bana çok sevdiğim bir öğretmenim ödünç verdi... beni bu kitapla tanıştırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum gerçekten 🤗‍️.
Herkese iyi okumalar :)
552 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın ortasında 'eeee şimdi böyle sonuçlandıysa geri kalanında ne olacak' derken 'sabah soguk su ile uyandırılmış gibi' oluyorsunuz. Çok beğendim.
552 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
Okuyalı on bir sene olmuş ancak üst üste ters köşe etkisi akıllardaki yerini koruyor... Polisiye sevenlerin atlamaması gereken sürükleyici bir roman...
552 syf.
·10/10
Düşünün dünya da polisiye neden en çok okunan roman türüdür? İnsan oğlu Habil ile kaim kıssasından bu yana ölüme ve öldürmeye gizliden veya alenen merak duyar. Kimisi vatanı için kimileri de malum sebeplerden dolayı elini kana bular.
Polisiye yazanlar sizi bu kovalamacada görgü tanığı ve suç ortağıymış gibi peşlerinden sürükler. Dünya da bu işi çok iyi yapan yazarlar var. Örneğin Giorgio faletti, Mario mazzanti, Tess geritsen, grange,Elizabeth Vine gibi çok okunan ve takip edilenlere rakip olarak ülkemizden Osman Aysu, Ahmet Ümit de gösterilebilir. Benim ise kitaplarını koleksiyon olarak gördüğüm Jeffery deaver'dir.
İlk okuduğum bu romanı tabiri caizse beni afallattı. Katil olmadan cinayet işleme sanatından örnekler gördüğüm zaman hayranlığımı diğer kitaplarına da taşıdım.
Kitabı okumayanlara kısaca anlatacak olursam eğer, ardı sıra işlenen cinayetlerin çözmeye uğraşan tekerlekli sandalye ile hareket eden Lincoln rhyme ile olan akıl oyunlarıyla süren kovalamacası üzerine bir gerilim diyebilirim. Okumak isteyenlere tavsiyem yazarın
Tetikçi
Tam yetki kitaplarını da okumalarıdır.
552 syf.
·8/10
Zeki bir katil, zeki bir polis ve gözünden bir bir şey kaçmayan bir profil uzmanı. Katmanlardan oluşan okuyucuyu zorlayan ve kitaplarda bulmaca çözmeyi sevenlere hitap eden güzel bir kitap. İlk defa en favori karakterim zekası ile kötü adam oldu. Tavsiye ederim.
272 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Uygarlığın Doğuşu,fosillerden,yüz binlerce yıl öncesinin mağaralarından elde edilmiş ve en son bulgular ışığında,

7-5 milyon yıl aralığında ,ilk iki ayaklı maymunu ortaya çıkaran
sıçrama.
3-2 milyon yıl aralığında, taşı ilk kez yontan iki ayaklılara ulaşan
ikinci sıçrama.
1,8-1,7 milyon aralığında, gerçekleşen üçüncü evrim sıçraması.

Beyin hariç bizi andıran türün ortaya çıkışını belgelerle anlatan kitap.
304 syf.
·Puan vermedi
Ha Jin ile tanışmam bekleyiş adlı romanıyla olmuştu çok beğendiğim için bu romanını da okudum fakat bekleyiş kadar etkilemedi diyebilirim

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 129 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 82 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.