Yunus Saltuk

Yunus Saltuk

Çevirmen
7.9/10
29 Kişi
·
66
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Boynundan aşağısı felçli, suç uzmanı, Lincoln Rhyme ve sevgilisi Amelia Sachs ın cinayet mahallerinde buldukları ipuçları zeki katilin yakalanmasını sağlaya bilecek mi? Bulmacalarını bir araya getirip olayı çözebilecekler mi? Gerilimin düşmediği bir kitap sonu ile sizi şaşırtacak,okumanızı tavsiye ederim.
Deha olan bir katil ve zekası ile onu avlamaya çalışan bir dedektif.Kedi fare oyununda aklınıza gelmeyecek tuzaklar ve ip uçları bırakılsa da katil hep bir adım önde...Müthiş bir kurgu soluksuz okudum.Tavsiye ederim...
Kitap akıcı bir dille yazılmış. Okurken sıkılmıyorsunuz ama genele baktığımda Pulitzer ödülü alacak bir kitap mı diye sorsalar pek olumlu şeyler söyleyemeyeceğim.
Kitabın ortasında 'eeee şimdi böyle sonuçlandıysa geri kalanında ne olacak' derken 'sabah soguk su ile uyandırılmış gibi' oluyorsunuz. Çok beğendim.
Ha Jin ile tanışmam bekleyiş adlı romanıyla olmuştu çok beğendiğim için bu romanını da okudum fakat bekleyiş kadar etkilemedi diyebilirim
Zeki bir katil, zeki bir polis ve gözünden bir bir şey kaçmayan bir profil uzmanı. Katmanlardan oluşan okuyucuyu zorlayan ve kitaplarda bulmaca çözmeyi sevenlere hitap eden güzel bir kitap. İlk defa en favori karakterim zekası ile kötü adam oldu. Tavsiye ederim.
Zeki dedektif çok iyi bir kurgu ve okunası bir roman. Kendi dalında çok başarılı okuyucuyu heyacanlandıran meraklandıran kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
Genel olarak hepimiz "Her şey göründüğü gibi değildir." Sözünü biliriz. Ama sadece biliriz, yaşamımızda bunu uygulamaz ve gördüğümüz her şeye direk inanırız. Bu kitap insanlara her şeyin göründüğü gibi olmadığını tokat etkisi yaratarak anlatıyor. Genel olarak her bölümde insan şaşırıyor ve gerilim çoğu zaman hissediliyor. Dili yalın, akıcı. Okumak için hoş bir kitap.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 66 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 44 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.