Yusuf Efe Göçer

Yusuf Efe Göçer

Yazar
8.7/10
42 Kişi
·
127
Okunma
·
51
Beğeni
·
1.693
Gösterim
160 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitap o kadar güzel ki bir günde bitirdim. Çok güzel bir kitap açıkcası . Kitabı okudukça hemen bitirmek isteyeceksiniz çok mantıklı güzel şekilde anlatılmıştır .Çok güzel bir kitap olduğu okumadan göremezsiniz yazarı sade anlaşılır şekilde çok güzel anlatmış..
160 syf.
·1 günde
Kitap bana süpriz gelen kutumum içinden imzalı olarak çıktı. Bu tarz kitaplar okumam genelde arkadaş hediyesi dedik kitaba saygı dedim ve açtım ilk sayfayı. Diyorki bana yazar " O derdin varya GEÇECEK" tm dedim. Film başlıyor. Al sana yeni bir serüven daha. Kitabı okurken dedim acaba yazar kendini mi anlatıyor olurya her yazar kendinden birşeyler katar bir kitaba. Kitapta bir çocuk var adı mı Mert ışte. Bildigimiz Mertlerden. Pekte bi fark yok. Siyah giyinir, keskin hatlar, havalı tip, ortamın bebesi mi dersin ağası mı bilmem. Yiyip içip gezen dinden bi haber yani. Sonra bi yalnızlık bi kasvet yaşıyor ve hoppp din ile tanışır şeytanla hesaplar yapar neyseki doğru yolu buluyor. Öyle küçük çerez tadında bir kitap ben okurken beklentimi yüksek tutmadım.Edebi bir üslup ile yazılmamış kitap , yazım hataları flan var ilk baskı diye olabilir umarım ikinci baskıda farkedilip duzeltilir.  Bir saatte flan bitti amma ve lakin genç arkadasların bu tarzdan bu üslup ile yaşayan arkadaşlara bir yoldaş olabilir belki bu kitap. Okurken gözümün önüne bir dünya insan geldi meğer bu tiplemeri ne kadar çok tanıyormuşum. Ama mevzu ne biliyor musun? Oyle kitaptaki Mert gibi bi anda değişmiyor bizde ki Mertler daha sert daha ukala, mide bulandırıcı, benden uzak olsun da ne hali varsa görsün diyorsun. Allah onlara da kolaylık versin....
Ha yazarın kitabi sondan okuyanlar için birde notu var.
" Her yeni gün, hem sana  hem  herkese bir yeni alemin kapısıdır."
160 syf.
·Puan vermedi
Kardeşim gider misin? Düşünmek istiyorum.. :) Allah çağırmışken daha düşünecek neyimiz var ki? İlmin başına yani Rabbini tanımaya adım atmanın hikayesi.. Edebi bir değeri yok diye düşünecek olsanız da Mert'in hikayesi okunmaya değer. Kısa sürede bitiriyorsunuz zaten.
160 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap o kadar akıcı ki bir anda bitti. Ben çok etkilendim açıkcası. Konusu da kısaca; dünyaya sevdalanmış bir gencin uyanışı.Okumak isteyen herkese tavsiye ederim.
144 syf.
·Beğendi·10/10
Dünyaya karşı pes edecekken ölüm ile yaşam arasında karşı karşıya kalan bir uçurum... umudunu yitirme... " Yeniden Başlıyoruz" Yanlız değilsin her daim yanında olan "Bir" ve kudret sahibi birisi var.
160 syf.
·2 günde
Yazar kendi hayatını oldukca akıcı bir dille anlatmış.Çok hızlı ilerliyor. Daha güzel kitaplarla vakit değerlendirilebilir diye düşündüm kitabı okuyunca. Ancak günahlardan kurtulmakta zorlanan nefse, bu konuda bir örnek sunmak için okunabilir.
160 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Göçer, ikinci kitabını öyle bir samimiyet diliyle yazmış ki, görmeden kanım kaynıyor kitaba. Çünkü bence herkesin gönlü o çocuğa yani Mert'e kayıyor. Sahi herkesin içinde biraz biraz Mert var gibime geliyor. Herkes içinde biraz popüler. Yeri geliyor, mekanın adamı oluyoruz yeri geliyor yalnızların adamını oynuyoruz. Herkes biraz Mert gibi. Şu hayatta Mert gibi olanlara sesleniyorum: Bu kitabı kesinlikle okumalısınız.
144 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Açıkçası Yusuf efe göçer, bu ağabeyi önceden de tanıyordum lakin ağabeyin farklı bir hitabeti ve ikna edici bir dili var. Bunu söylemeden geçmeyeceğim fakat kitabı okurken şunu hissettim. Bir tek bana değil, sana değil ona değil, bize sesleniyor. Herkes buraya baksın diyerek öne çekiyor anlatacaklarını. Şu hoşuma gitti, sen değil, Kardeşim diyerek hitap etmesi samimiyetin dilidir. Ve anlattıkları inanın, herkesin içine dokunan ve altını çizdiği mutlaka bir kelime bir cümle vardır. Ben buna inanıyorum ve okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. çünkü burada seni değil bizi çağırıyor.
Bırakın bu işleri ipini koparan kitap yazar olmuş kim okuyor bunları Allah aşkına? Bu yazarsa bu kitap edebiyse diğerleri ne oluyor? Hediye geldi iki sayfa okuyup çöpe attım bildiğiniz çöpe.. Bir Hikmet Anıl vakası daha.. Çekiyorsan videonu çek zaten oradan kazanıyorsun niye kalkıp olmayan edebiyatını kağıda dökmeye kalkıyorsun? Çünkü para tatlı.. Çünkü din min umrunuzda değil.. İki tane Allah İslam deyince bu milleti gayet iyi tava getirirsiniz..
160 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle, Göçer, kitabı anlatırken sizinle bir samimiyet kuruyor içinize doğru. Sanki yaşadıklarını sizinle yaşıyormuş gibi. Kitabın başkarakteri Mert, inandığı değerlere ve inanca göre yaşıyor. Ve sadece Allah rızası için bir şeyler yapmaya başlıyor. Yaparken, sevdiklerinden vazgeçiyor. İşte beni etkileyen taraf buydu. Vazgeçmek. O kadar içten ve samimi bir anlatımı var ki yazarın, içten içe kitaba karşı bir bağınız oluyor sanki. Ve öyle akıcı bir dili var ki kitabın Elinizden düşüremiyorsunuz. O Mert'in garip hikayesini merak ediyorsanız, okuyun derim ;)

Yazarın biyografisi

Adı:
Yusuf Efe Göçer
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 51 okur beğendi.
  • 127 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 114 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları