Yusuf Özkeş

Yusuf Özkeş

Çevirmen
8.0/10
91 Kişi
·
343
Okunma
·
0
Beğeni
·
41
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
384 syf.
·Puan vermedi
Kansere yakalanan dünyaca ünlü bisiklet yarışçısı Lance Armstrong'un gerçek yaşam öyküsü. Kitabın ana fikri; azmin başarısı. Akıcı ve sade bir dille yazılmış güzel bir kitap.
384 syf.
·Puan vermedi
Kitap bir çırpıda okunacak bir akıcılıkla yazılmış. O kadar sayfayı nasıl okudum demiştim. Amaaaa armstrong’un kitabında anlattığı olayın gerçek halini öğrenince yıkıldım. Doping kullanımından dolayı Fransa 1. Liği ve ödülleri iptal edilmiş.
384 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bazı konularda insan tarafsız olamıyor. Lance benim için çok önemli bir sporcu. 2000 yılında kendisini tanıdım ve tüm yarışlarını takip ettim. Hala da ESPN ve Eurosport kayıtlarım mevcut açar açar izlerim.

Bunca zaman takip edilen bir sporcu için arkasında kitap mirası bırakması bir şart oluyor tabi. Bir insan ki kanser sonrası 7 sene en üst seviye organizasyonu kazanıyor. Dönemin şartları diyeceğim, inanıyorum ki herkes dopingli o dönem. Yine de takımını organize eden, diğer 200 bisikletçinin tamamının saygı duyduğu bir insan. Bisikleti bıraktığında Sastre’nin şampiyon olması sonrası tekrar dönüşü beni en çok etkileyen anlarından biri.
384 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bisiklete ve bisiklet sporuna gönül vermiş her yaştan insanın okuması gereken çok güzel ve ilham verici bir kitap. Tek solukta okunacak türden. İyi okumalar.
384 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Asla pes etme sözüne örnek, muhteşem bir otobiyografi örneği, muazzam bir kitap. Ne kadar Lance Armstrong yaptığı açıklamalarla hikayesine gölge düşürmüş olsa da okuduğum kitaplar arasında özel bir noktada.
384 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Kansere yakalanan dünyaca ünlü bisikletçinin yaşadıklarını konu alan güzel bir kitap.

Bu kitap askerlik yaptığım birlik kütüphanesinde vardı. Rastgele seçtiğim ilk kitaptı. Okudukça kendimi alamadığımı dün gibi hatırlıyorum. Hatta eksik sayfaları olduğu için İstanbul’dan aileme özel siparişle kargolattığım ve onaylaması için bölük komutanının kapısında beklediğim, kitap denilince aklıma ilk gelenlerden biridir bu yüzden.
384 syf.
·Puan vermedi
Bir insanın ne kadar kötü durumda olursa olsun azmi ve çalışmasıyla karanlıklardan aydınlığa çıkabileceğini güzel bir şekilde aydınlatıyor.Ayrıca bisiklet sporuna merakı olanlarında severek okuyacağı bir eserdir
384 syf.
·Puan vermedi
Kitap, bir şampiyonun(!) berbat bir hastalığı yendikten sonra çevresindekilerin, onu sevenlerin desteğiyle nasıl tekrar zirveye çıktığını anlatıyordu. Anlatıyordu diyorum zira artık anlatmıyor.

Yazarımız ya da şampiyonumuz(!) doping yaptığını kabul etti, ilham verdiği tüm insanları hayal kırıklığına uğrattı.

Hayır her şey bir yana böyle bir kitabı niye yazdın be adam! Ya tamam dopingle şampiyon oldun da bunu biz bilmiyorduk, sen biliyordun. E bizle alay eder gibi hak etmediğin bir şampiyonluğu ballandıra ballandıra anlatıp da bir de paramızı aldın cebimizden. İnsanlar birleşip sana dava açsalar muhtemelen kazanırlar. Maddi ve manevi olarak sömürdün insanları.
384 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitap,dünyaca ünlü bisiklet yarışçısı Lance Armstrong'un hayat hikayesini anlatmaktadır.Her şey iyi giderken kansere yakalanan yarışçımızın inişli çıkışlı yaşamını konu alıyor.Hastalığı yeneceğine olan azmi, inancı takdire şayandır.Benim burada dikkat çekmek istediğim konu kanseri yenebilme azmini,gücünü spora olan inancından yani pedal çevirmekten alıyor.
Hayatta bazen olumsuz olarak görünen şeyler ileride bize olumlu olarak dönebilir.Pes etmemek gerekir.Yarışçımız kanseri yeniyor ve başarılarına başarı katıyor.İnanmak başarmanın yarısıdır.O inanıyor ve başarıyor.Herkese örnek olabilecek bir başarı hikayesi.İyi ki okumuş olduğum diyebileceğim kitaplardan.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 343 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 78 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.