Yusuf Yapıcı

Yusuf Yapıcı

Yazar
7.7/10
6 Kişi
·
11
Okunma
·
2
Beğeni
·
64
Gösterim
Adı:
Yusuf Yapıcı
Unvan:
Türk Yazar
"Makineler insanın hayatını kolaylaştırmak için var olmuştu fakat insan makinenin esiri haline gelmiştir, "diyordu. Makineler çalışmalı insan dinlenmeli kültür ve sanatla uğraşmalıdır.
152 syf.
Yazarın ilk eseri olmasına rağmen, akıcı dili ve kurgusu güzeldi. Aynı zamanda tam bir post modern edebiyat alanında yazılmış, psikoloji ve felsefi yönü ile de iyiydi. Okunmaya değer. Güzel tat bıraktı yüreğimde.. Hayat bir yolculuktur aslında.. Bu yolculukta bu kitabı da koyun kefenize..
Kalemine sağlık hocam @yusufyapici_yy
152 syf.
·7/10
Günaydın gönlü güzel insanlar. Yusuf Yapıcı’nın ilk romanı girdap geçmişi ile yaşamı arasında kalan Kemal’in öyküsü ile-Aşk,psikoloji ve felsefe’nin harmanlandığı,içtenlikle kaleme alınmış keyifli bir romandı.Sonu tamamen şaşırttı .Kitaptaki betimlemelere ,ünlü felsefik düşünürlerin o unutulmaz sözlerine,kurguya bayıldım.Beni böyle bir kitapla buluşturduğunuz için teşekkür ederim .Okumayanlara tavsiye ederim ( GENEL BAKIŞ Dönüp Ezgi’ye baktı, gözlerinin içine, gözbebeklerinin ta içine... ”Acaba gerçek misin?” diye sormak istedi ama vazgeçti çünkü nasıl inanacaktı artık kulaklarına?
Girdabın içinde hissetti kendini. Evet, en doğru kelime GİRDAP, başka hiçbir sözcük bu kadar iyi açıklayamazdı içinde bulunduğu durumu. Çırpındıkça batan, kaçmaya çalıştıkça içine çeken bir girdap.
Ne tutunacak bir dal vardı elinde ne de dibini görebiliyordu girdabın, sadece kaçtığı çocukluğuna, eksik kalmışlığına, yoksunluğuna çekiliyordu hızla. Acaba Ezgi’ye tutunsam
kurtulabilir miyim, diye düşündü ama nasıl emin olacaktı ki tuttuğu dalın Ezgi olduğuna ya da onun da kırılmayacağına?”
152 syf.
·Beğendi·10/10
tüm okurlarıma teşekkür ediyorum. ilk romanım, ilk heyecanım. çocukluk travmaların ilerki yaşantıda nasıl ortaya çıktığını anlatan, kendi ve hayatı anlamladırmaya çalışan bir adamın öyküsü. sahip olmak istediklerimiz. gerçekten istediklerimiz mi yoksa yaşamın bize dikte ettikleri midir?

Yazarın biyografisi

Adı:
Yusuf Yapıcı
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.