Yusuf Yılmaz Araç

Yusuf Yılmaz Araç

DerleyenEditör
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
452 syf.
·Puan vermedi
Kitap vefat eden Servet Somuncuoğlu adına dostları tarafından kaleme alınmış; Gerçekten eşsiz dostluklar kurmuş. Gıpta edilmeyecek gibi değil..

Hani vefat ediyorsun arkanda kalan sevdiklerin hep bir araya gelerek seni hatırlamak için senden sonra seni anlatan bir anı kitabı hazırlıyorlar. Böyle yad ediyorlar seni.. İçtenlikle.. Ne mutlu..

Anı kitabını okuyunca ülkemizin değerli bir yurttaşını ebediyete uğradığını anlıyoruz. Servet Somuncuoğlu sadece belgesel sektöründe ün yapmakla kalmamış, aynı zamanda Türklük bilincinin gelecek kuşaklara kalması için gecesini gündüzüne katarak çalışmış, araştırmalar yapmış mücadele etmiş.
Kendisini tüm kalbimle kutlarım.

Öğretmen lisesi mezunu edebiyat öğretmenliğini bitiriyor. Öğretim üyesi olmak için üniversitelere başvuruyor. Her defasında üniversitesilerden red cevabı alıyor. Akademisyenlik hayallerine veda ediyor. Ama yılmıyor başka bir yoldan çıkış bulabilirim diyerek gayret ediyor, tekrar üniversite sınavına giriyor. İktisat bölümünü de bitirdikten sonra sınavlara girip İstanbul radyosunda calismaya başlıyor. Oradan televizyona geçiş yaparak belgeseller yapıyor.

Artık profesörler, üniversitelerin ünvan vermediği Servet Somuncuoğlu'nun ayağını geliyorlar ve onun başarılarını kutlamak için elini öpüp önünde eğiliyorlar.

Gerçekten Servet Somuncuoğlu'nun hayat hikayesine vakıf oldukca isimlerinin onunde prof doc ogretim gorevlisi unvan bulunan kimselerin hiçliğine tanık oluyoruz.

Ruhu şad olsun. Yakınlarına başsağlığı dilerim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yusuf Yılmaz Araç
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.