Zafer Altaylı

Zafer Altaylı

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Adı:
Zafer Altaylı
Unvan:
Yazar
Arzu
Arzu Osmanlı'nın Unutulan Zaferi Kut’ül Amare 100’üncü Yılında'yı inceledi.
288 syf.
·13 günde·10/10
Tane tane anlatımı ve tamamen bilgi içerikli olması hasebiyle muhteşem diye nitelendirebileceğim bir eser. Hikaye tarzında zannetmiştim ama böylesi daha güzelmiş.
368 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
“Eğitim, insanların hayatını kolaylaştırmak, onların yapacakları iş ve etkinlikleri doğru yol ve yöntemlerle yapmalarını sağlamak için ehil insanlarca verilmeli, insan dokusu ve genetiğine uygun olması bakımından mutlaka milli olmalıdır.”

“İnsanlar zamanın oyuncağıdır, zaman zengini ve fakiriyle, yaşlısı ve genciyle, eğitimlisi ve eğitimsizliğiyle insanlarla oynar durur sürekli. Sen ona asla hükmedemezsin ama o senin her saniyene imzasını atar.”

“insanların görmediği halde katı bir şekilde inandıkları o kadar çok şey vardır ki, din onların arasında kaybolur gider. Örneğin dedikodu. Biri hakkında bir şey duymak, görmekten daha önemliymiş gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. Gördüğünde yalın bir şey var ama duyduğuna hayalinden istediğini ekleyebilirsin.”

#okudumbitti #kitapyorumu
*Zehra & Murat’ın hikâyesini, onlar ile birlikte yaşayarak okudum. Olayların akışına göre kimi sevindim, kimi üzüldüm. Kimi zaman da ahlayıp vahladım bütün olanlara… Bu arada ‘Büyümüz Bozulmasın’ sloganı da güzeldi. Eserde Adile teyze izlenmesi ve o anda anılmasına vesile olması da hoşuma gitti. Bizler de çocukluğumuzda uykudan önceyi izlemeden yatmazdık.

*Hapishane… Allah kimseyi suçsuz yere oraya düşürmesin. Oranın ortamı ve yaşananlar hiç dayanılacak gibi değildi okuduğum kadarıyla. Birde orada bende olsam nasıl dayanırdım bilemiyorum…

*Zehra’nın iş yerinde ki birlik beraberlik harikaydı. Kıskançlık fesatlık olmadan gerçek dostluklar her yerde bulunamıyor. Zehra’nın Murat için çabalaması, ne olursa olsun her an yanında olması ve bunu hissettirmesi, mücadele etmesi sevgiden ileri gelen davranışlardı. Yazarımızın eline yüreğine sağlık diyorum. Ve eserde ki hataları not edip yazarımıza da bildirdim. İkinci basımda düzeltilirse daha iyi olur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Zafer Altaylı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.