1000Kitap Logosu
Zeki Yüksekbilgili

Zeki Yüksekbilgili

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
6 Kişi
11
Okunma
0
Beğeni
265
Gösterim
Unvan
Dr.
Doğum
1974
Yaşamı
1974 yılında doğdu, Özel Eyüboğlu Koleji’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra University of Pennsylvania, Wharton School’da İşletme dalında Los Angeles International University’de Psikoloji dalında yüksek lisansını ve Avrasya Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi dalında doktorası tamamladı. Kariyerine ASTEM’de satış sorumlusu olarak başladı ve sırasıyla PTS’de önce Satış Müdürlüğü, daha sonra Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Irak’ta Albir International’da Ülke Müdürü, kendi firması olan Büşra’da Şirket Ortağı ve Tet Makina’da Genel Müdür olarak görev yaptı. 2005-2010 yılları arasında Pakistan Hükümeti, Türkiye Fahri Yatırım Konsolosu olarak görev yaptı. 2005 yılından bu yana, 20.000’den fazla kişiye 20.000 saatin üzerinde eğitim verdi. Pazarlama ve Satış eğitimleri dışında, birçok özel ve kamu kurumuna eğiticinin eğitimi, iletişim, sunum teknikleri, liderlik ve yönetim konularında eğitimler hazırladı ve sundu. Önce Mimar Sinan Güzel Sanatlar daha sonra İstanbul Arel ve İstanbul Aydın Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Özellikle yönetim-organizasyon ve pazarlama konularında yayınlanmış birçok bilimsel araştırması bulunmaktadır. Best (Banka Sigorta), Subcon, Termoklima dergilerinde düzenli olarak köşesi ile yer almaktadır. Eğitim Oyunları 1, Eğitim Oyunları 2, Eğitim Oyunları 3, Creme de la Creme, Pazarlamada Yeni Ustalık, Liderlik, Yönetim ve Liderlik, Pazarlama Mucize Değildir, Pazarlama Canavarı ve Pazarlama Temelleri kitaplarının yazarı, evli ve bir erkek babası olan Zeki Yüksekbilgili, kariyerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir. Not: Bilgiler yazarın kendi web sayfasından alınmıştır. yuksekbilgili.com/wordpress/kimim/
Ferdi Bişkin
Pazarlamada Yeni Ustalık'ı inceledi.
144 syf.
·
Beğendi
Pazarlama alanına ilgi duyanlar için faydalı olabilecek bir eser. "Pazarlama canavarı" kavramının mucidi, Zeki Yüksekbilgili'nin pazarlama ile ilgili konularda yazdığı ortalama ikişer sayfalık düşüncelerinin yer aldığı kitap kısa sürede okunabilir.
Pazarlamada Yeni Ustalık
Okuyacaklarıma Ekle
2
Ferdi Bişkin
Creme de la Creme'yi inceledi.
72 syf.
Crème de la Crème Fransızca bir ifade, Türkçe karşılığı, kaymağın kaymağı yani iyinin de iyisi. Evet, kitabın adı böyle ama içeriği pek öyle değil. Adeta kötü bir slayt gösterisi. Puntoları büyütülmüş yazılar, aynı sayfada hem görsel hem de yazı ile listelenmiş aynı bilgiler (örneğin, s.47), gereksiz görseller. Mesela, kitabın 32. sayfasında "güven köprüsü" ifadesi geçiyor ve sayfanın altında bir ahşap köprü görseli. Ne ilgisi var? Kitapta bariz teknik hatalar da mevcut. Örneğin, kitabın yazarına ait önsözde "... satış yapan marka elçilerine (lüks satanlara satış danışmanı demek bile doğru olmaz)..." deniyor. Harika bir bilgi diyorum ama kitabın son kısımları hariç, yazar "satış danışmanı" demeye devam ediyor. Kitap dil açısından da bir editör elinden geçmemiş. Mesela, "bugün" ifadesi "bu gün" şeklinde ayrı yazılmış. Yazar, kendi bilgisine tezat ifadeler de kullanmış. Örneğin, 15. sayfada, satış danışmanlarının (marka elçisi demiyor) kullanmaması gereken kelimeleri sıralıyor. Bunlardan ürün için "farklı" kelimesi yerine, "eşsiz" kelimesini kullanmalarını öneriyor ama 37. sayfada ürünü sattırracak faydaları sıralarken hem "farklılık" hem de "eşsizlik" ifadelerini bir arada kullanıyor. Eser özellikle mücevher satıcıları için hazırlanmış ama bu kesimin işine yarayacak bilgiler birkaç sayfa ancak tutar. Kitabın genel satış eğitimlerinden oluşturulduğu çok açık. Bu amacı bile gerçekleştirmezken, lüks satışıyla ilgili birkaç satır okumak beni tatmin etmedi. Zeki Yüksekbilgili sevdiğim, uzun zamandır takip ettiğim bir eğitmen, yazar. Bu kitabı benim için hayal kırıklığı oldu. Kitapların fiyatlarından bahsetmekten hoşlanmam ama bu kitabın fiyatı da ederinden çok yüksek. Tabi, hacimli görünsün diye kalın kağıt kullanmışlarsa maliyet de artmış olabilir. Kitap tam bir baskı hileleri katoloğu gibi.
Creme de la Creme
Okuyacaklarıma Ekle
1