Zerrin Ertan Keskin

Zerrin Ertan Keskin

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
64 syf.
·7/10
Sylvia Plath'ın çocuklar için kaleme aldığı bu kitapta 3 farklı öykü bulunuyor. Kitaptaki öyküler, hayatı boyunca ileri derecede manik-depresif bozuklukla boğuşan bir yazardan pek de beklenmeyecek derecede pozitif öyküler. İlk öykü şiir formatında yazılırken, diğer ikisi düz yazı şeklinde yazılmış. David Roberts'ın resimleriyle renk kattığı, okurken gülümseten ve hayal ettiren bu hikayeleri küçükler kadar büyükler de okuyup zevk alabilir.
64 syf.
·8/10
Hayatı boyunca manik depresif olan ve sonunda intihar eden bir şair ve yazarın ne tür bir çocuk kitabı yazabileceğini merak ettiğimden almıştım. Gayet de güzel ve çocuklara hitap eden bir kitap olmuş. Hatta büyüklerin de hoşuna gidebilecek bir kitap. Ayrıca illüstrasyonlarda oldukça başarılı.
64 syf.
·1 günde
Kiraz Hanım'ın Mutfağıyla aynı içeriğe sahip Sylvia Plath kitabı.Kitaba adını veren öykü diğer kitapta ''Hiç Önemi Yok'' Elbisesi olarak geçiyor.
Bu kitaplarda beni asıl şaşırtan hatta hayretler içerisinde bırakansa böylesine cıvıl cıvıl, neşeli, hayat dolu öykülerin Plath'ın kaleminden çıkmış olması.
Öyküler Plath'ın ölümünden 33 yıl sonra notlarının arasında bulunarak bizlere kazandırılıyor.Gerek çocukların, gerekse büyüklerin severek okuyacakları bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Zerrin Ertan Keskin

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 30 okur okuyacak.