Zeus Kabadayı

Zeus Kabadayı

Yazar
8.1/10
119 Kişi
·
219
Okunma
·
50
Beğeni
·
5.559
Gösterim
Kendisi kanser hastası. Saçları dökülmüş. Kaşları yok. Ama neyi var biliyor musun? Mutluluğu, umudu, yaşama olan bağlılığı var. O, her şeyden mutlu olmayı öğrenmiş ve buna da “kanserle dans” demiş...
Bazen seven de gidiyor ya da gitmek zorunda kalıyor ama gidiyor belki zamana bırakmaya yeniden daha iyi olmaya ya da temelli kendini özlem denilen illetin kucaklarına atmaya herkes gider kimse kalmaz sen senle kalırsın
Tamamen şizofrenik duygularla bir o kadar da gerçekci yazılmış bi kitap.. Okurken kendinizi ister istemez sorguya çekiyorsunuz. Bazı yerlerde hüzünlenmemek elde değil.
Güzel bir kitaptı. Bayıldım. Yazarın ilk kitabı olsa da gayet iyi bir iş çıkarmış. Okumanızı tavsiye ederim. Sizde bayılacaksınız. İçindeki yazılar o kadar harika/güzel ki, orada bir yerlerde kendinizi bile bulabilirsiniz!
Her insanın göz yaşlarına neden olan yazıların olduğu nadide kitap.
Beni neden sevmedin?
Bir insanın bir insanı neden sever, neden aşık olur.
Ve seviyorken nasıl bir anda seni sevmiyorum olur?
Ya biz aşkı yaşayamadık ya da aşık olduk diye gerçekten sevenlere yalan söyledik.
Bu kitabı her yaştan kişiler kesin okumalı.
Anılarını okumak istersen, bunu yazıların arasında geçmişe yolculuk yaparak bulabilirsin.
Yazarı tanımıyordum çok büyük bir beklentim olmamasına rağmen yine beğenemedim,sürekli aynı şeyler yazılıp durmuş bana hitap etmedi, bir daha yazarın başka bir kitabını alacağımı hiç zannetmiyorum.
Şiddet ile tavsiye edeceğim nadir kitaplardan biri . İnsanın yüzüne Tokat gibi çarpıyor gerçekleri . Hani şu aşk diye adlandırılan 3 gün takılıp sonrada ayrıldık çok seviyordum diye ağlayıp ertesi gün baskasina aşık olanların değil . Gerçekten aşka layık olan ve yaşadığı aşkın acısına değenler için ( BAKMA BAZEN KAYBETMEKTE MUTLULUKTUR ...)
Bavulunu ne kadar toplarsan topla...
Onu boşalttığın gibi boşaltamazsın beynini...
Yolcu olmak sorun değil. 
Gitmesine gidersin de 
Dönünce bulabilir misin terk edip gittiğini?
Ben en çok yanlış duraktan korkarım.
İndiğinde ne yol bilirsin ne de iz...
Gerçi gidecek yerin yokken nasıl kaybolabilirsin ki?En iyisi bırakmak her şeyi...
Hem bir yere gitmek yerine 
Kalırsam olduğum yerde... 
Olduğum yer evim olur... 
Olmaz mu?
Olmasın...
Neden Beni Sevmedin? Son zamanlarda bu tarz kitapları çok okudum ve bu bir süre sonra biraz sıktı. Yani kitabın ismindende anlayacağınız üzere, kitabın konusu aşk. Tam olarak ne deniyor bilmiyorum ama bu şekilde yazılmış kitaplar (böyle genel olarak sözlerden oluşan) beni biraz sıkıyor. Yani ben aşk kitaplarını okumayı seviyorum. Bu tür kitaplarda ise belli bir yer, zaman ve karakter yok ve bu bir süre sonra okuma isteğimi azaltıyor. İçeriğinde çok güzel sözler var. Bu tarz kitaplar içerisinde okuduğum en iyi kitaplardan ancak bu tarz bana göre değil. Ben böyle aşk kitaplarını okumayı sevmiyorum. Biraz sıkıcı geliyor. Belli bir süre sonra kitabı bırakıyorum ve okumak istemiyorum. Ama eğer sizler böyle kitapları okumayı seviyorsanız öneririm.
Her insan ayrılığı tadar. Kitabın arka kapak yazısı dışında farklı ve birşeyler katan bir kitap olduğunu yazamayacağım buraya özellikle 144 sayfa olması ve sayfalar dolsun diye büyük karakter kullanıp boşluklar la dolu olması ve Fiyatı hayal kırıklığı yarattı...
AÇIKCASI PEK UMDUĞUMU BULDUĞUM SÖYLENEMEZ BEKLENTİM ÇOK YÜKSEKTİ NE YAZIK Kİ KİTAP BUNU PEK KARŞILAMADI..
AMA ŞU SÖZ İÇİN BİLE OKUDUĞUMA DEĞER DEDİM
"MUTLULUĞU ÇİKOLATAYLA ÖZDEŞTİRENLER VAR MESELA.DAHA DÜNYA ÜZERİNDE ÇİKOLATANIN TADINI BİLMEYEN ÇOCUKLAR VARKEN,MUTLULUĞUN BU KADAR BASİT VE SIRADAN BİR ŞEY OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİR MİSİN?"

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeus Kabadayı
Unvan:
Şarkıcı

Yazar istatistikleri

  • 50 okur beğendi.
  • 219 okur okudu.
  • 28 okur okuyor.
  • 287 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları