Giriş Yap

Zeynel Dinler

Yazar
7.9
53 Kişi
Tam adı
Prof. Dr. Zeynel Dinler
Unvan
Akademisyen, Yazar
Doğum
Gaziantep, Türkiye, 1943
Yaşamı
1943 Gaziantep doğumludur. 1966da Siyasal İktisat-Maliye bölümlerinden mezun olmuş, 1972de Fransada doktor, 1974te doçent olmuş, 1979da da Profesör olmuştur. Şu anda Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesidir.

İncelemeler

Tümünü Gör
585 syf.
·
Puan vermedi
İktisada giriş dersi alırsanız yolunuz mutlaka zeynel dinler den geçer. Alanında oldukça popülerdir. Kitabın en kötü yanı sürükleyici olmaması; 4 senede ancak bitirebilmiştim. :)
İktisada Giriş
7.7/10 · 99 okunma
Reklam
367 syf.
·
14 günde
·
10/10 puan
Bilimsel Araştırma ve E-Kaynaklar - Zeynel Dinler
Bilimsel araştırma kültürünü anlatan bir kitap, fakat metodoloji pek anlatılmamış. Yani, bir metodoloji kitabı demek doğru olmaz. Daha çok, modern bilimsel araştırma kültürünü (ve bu kültürel süreci) öğretmeye çalışan bir kitap. Kitap şunları öğretiyor: Bilimsel etik nedir, tez bölümleri nedir, temel atıf teknikleri nedir, bilimsel etiğin hukuki boyutu nedir, bilgisayar ve Google aracılığıyla nasıl araştırma yapılır vesair bunlar anlatılıyor. Yazının başında bir metodoloji kitabı değil demiştim: Nicel, nitel ve karma araştırma yöntemleri vesair yok. Sadece bilimsel araştırma kültürünü anlatmaya çalışan bir kitap. Sosyal-bilimlerde metod öğrenmek isteyen araştırmacıların bu kitabı kesinlikle okuması gerektiğini düşünüyorum; fakat, giriş-okuması için okumasınlar, orta/ileri seviye bir metodoloji okuması yaparken bu kitabı okusunlar. Özellikle, bilimsel etiğin hukuki boyutunu öğretmek için harika bir başucu kitabıdır, diyebilirim. Puan olarak, 10/10 veriyorum. Herhangi bir sosyal-bilim dalında okuyan herkesin okumasını tavsiye ederim.
Bilimsel Araştırma ve E-Kaynaklar
8.7/10 · 19 okunma
367 syf.
·
8/10 puan
Zeynel Dinler'in hazırlamış olduğu Bilimsel Araştıma ve e-kaynaklar adlı çalışma özellikle bilimsel alanda çalışma yapacak olan y.lisans, doktora öğrencilerini tez yazma hususunda nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendiren bir kitap.Eser bunun yanında bilimsel bir çalışmada dipnot, alıntı yapma, tez hazırlamanın aşamaları hususunda pek çok önemli veriyi de bünyesinde bulunduran sağlam bir kaynak olarak göze çarpıyor.Bilimsel alanda çalışma yapmak isteyen başta öğrenciler ve akademisyenler olmak üzere herkesin rahatlıkla okuyup anlayabileceği zengin bir içeriğe sahip olan kaynağı tüm okuyuculara tavsiye ediyorum
Bilimsel Araştırma ve E-Kaynaklar
8.7/10 · 19 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42