Zeynep Aksel Wilhelm

Zeynep Aksel Wilhelm

Yazar
8.8/10
4 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Adı:
Zeynep Aksel Wilhelm
Unvan:
Yazar
Bu küçük bez de hipotalamusun bulunduğu bölgededir. (Başparmakların dış kenarı)Pek çok karmaşık görevinin yanısıra bu bez, melatonin hormonu salgılar. Bu hormon ise günlük tempomuzu ve yaşama sevincimizi etkiler. Bu organın refleks noktası ise hipotalamus refleksiyle aynıdır.
Hormon sisteminin bir parçasıdır. Karbonhidrat metabolizmasını ayarlamak, alerjilere karşı koruyucu olmak, sodyumun tekrar emilmesine yardımcı olmak ve potasyum salgılayarak testosteron ve östrojen gibi cinsel hormonları üretmek görevleri arasındadır. Böbreküstü bezi ayaktaki refleks noktası, her iki ayağın tabanında ve böbrek refleks noktasının üzerindedir.
Refleksoloji, ayaklardaki bazı noktalara uygulanan basınç ve masaj ile bu tıkanıklıkları açarak serbest enerji akımını sağlamaya yardımcı olur ve böylelikle organlara uyumla dağılan enerji vücudu canlandırır.Enerjinin dengeli yayıldığı vücut sağlıklı bir vücuttur ve sağlıklı vücut kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahiptir.
Leonardo Da Vinci'nin "Bir mühendislik harikası, bir sanat şaheseri " dediği ayak, yirmialtı kemik ile ayak bileği ekleminin altındaki topuk, ayak kemeri ve ayak parmaklarından oluşur.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Aksel Wilhelm
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.