Zeynep Doğan Balcı

Zeynep Doğan Balcı

Yazar
7.8/10
12 Kişi
·
28
Okunma
·
3
Beğeni
·
526
Gösterim
Adı:
Zeynep Doğan Balcı
Unvan:
Wattpad Yazarı
Boş bir sayfa vardı önümde,bir de hayallerim...
Ya hayallerime yazacaktım yüreğimden geçenleri, uçup gidecektiler ya da hayallerimi yazacaktım satır satır, yüreklerden geçecektiler...
“İnsan neden kalbi ile sever? Yani neden başka bir organ değil de kalp? Beyni ile sevenleri saymıyorum. Onların ki aşk değil, matematik.”
Akdeniz yaraşıyor sana
Yıldızlar terler ya sen de terliyorsun
Aynı ıslak pırıltı burun kanatlarında
Hiç dinmiyor motorların gürültüsü
Köpekler havlıyor uzaktan
Demin çocuk ağladı
Fatm Hanım cumbadan çarşaf silkiyor yine
Ali dumdum anasına sövüyor saatlerdir
Denizi tokmaklıyor balıkçılar
Bu sesler işte sessizliğini büyüten toprak
O sesinin sardunyalar gibi konuşkan sessizliği
"Sarmaşık topraktan başını çıkardığı zaman güçlü bulduğu ağaca sarılır, kısa zamanda onu dalları ile sarmalarmış ve bütün benliği ile o ağaca tutunurmuş. Bu yüzden de sarmaşık asılma sadığım anlamına gelirmiş."
512 syf.
·10/10
Güzel mi güzel bir kitaptı. Yazarın ilk romanı olduğuna inanmakta güçlük çektim arkadaşlar. Akıcı anlatımı, sırlar, gizem, aşk ve duygusallık.
Kitabın konusuna gelince; Eylül 3 yıl önce gelinliğiyle bırakıp gittiği sevgilisi Cem'den sonra nasıl yıkıma uğradığını bağıra bağıra haykırıyor kitapta. Artık bir değişiklik yapması gerektiğini söyleyen psikoloğunu dinleyen Eylül 15 dakika olayını yapıyor.
Sabah evden 15 dakika geç çıkan Eylül işe geç kalınca işten kovuluyor. Eşyalarını almış içinden söylenerek giderken yeşil cenneti ile tanışıyor. Kim mi? Ömer…
Çoğu zaman gülüp kahkaha atsam da daha çok salya sümük ağlamama sebep oldu. Aşkın, sevginin, nefretin, hasretin, güvensizliğin getirmiş olduğu yıkılışın hikayesi ve süregelen bir çok duyguyu barındıran çok güzel bir eser.
Mutlaka okuyun arkadaşlar.....
384 syf.
·2 günde·7/10
Fazla aksiyonu olmayan bir kitaptı. Ama kitabın içinde geçen okuma gecelerini çok beğendim. Keşke biz de arkadaşlarımızla yapabilsek.
Zeliha bir yazara çok çok hayran... Ve O yazara aşık olduğunu hissediyor. Sonra metrobüste ona çok dikkatli bakan bir adam hayatına giriyor ve kaçtığı aşkı buluyor. Tam Samet'e güvendim sevdiğimi ona söyleyeceğim derken Samet'in yalanı ortaya çıkıyor. İyi okumalar...
512 syf.
·5 günde·8/10
Kitap bittiğine göre gelelim yorumumuza, kitaba başlamadan önce yanınıza mendil almanızı tavsiye ederim. Zira salya sümük olup da kitabınızı yıpratmanızı istemem. Konu aşk olunca ağlamamak mümkün değil ve okudukça aşk için mi aglayacaksınız ona siz karar verirsiniz. Yorumuma spoiler vermeden nasıl başlayacağımı bilemiyorum ve bir yerden başlamalıyım diye düşünüyorum.

Aşk konulu bu tarz kitaplar ilgimi çekmese de okuduktan sonra ön yargılarımı bir kenara bırakıp iyi ki okumuşum dedim kendime, okuyun bir şey kaybetmezsiniz demek geliyor içimden.

Karakterimiz olan Eylül'ün annesiyle aynı kaderi paylaşması ve nişanlısının terk edişinden sonra bunalıma giren kızın karşısına çıkan gerçek aşkı olan Ömer'le yaşayacağı güzel bir aşkı anlatan akıcı ve sürükleyici bir hikaye. Çoğu zaman gülüp kahkaha atsam da daha çok salya sümük ağlamama sebep oldu. Aşkın, sevginin, nefretin, hasretin, güvensizliğin getirmiş olduğu yıkılışın hikayesi ve süregelen bir çok duyguyu barındıran çok güzel bir eser.
Eylülün bir puzzle gibi olan hayatının sonlarında yok artık diyebileceğiniz süprizlerle dolu okuyacagınız bir roman.

Okumanızı tavsiye edebileceğim güzel eserlerden biri.
512 syf.
·5 günde·3/10
Konusu güzel olabilecekken türk filmi tadında bir kitaba dönmesi, içerisinde bu kadar da olmaz denilecek tesadüflerin bulunması, gereksiz olayların dahil edilerek ana kurgudan çıkılması kitabı bana itici bir hale getirdi. Kitapta tek beğendiğim şey Ömer'in duyguları oldu. Bu zamanda böyle temiz ve çıkarsız seven bulunmaz dedirtecek cinstendi Eylül'e karşı hisleri. Bana çok hitap eden bir kitap olmadı ne yazık ki.
512 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Zeynepçim eserini bitirdim, aslinda son 50 sayfasini sabah okuyacaktim dayanamadim. Saat gecenin bir yarisi olmasina rağmen devam ettim.
Muhtesem bir eser olmus guzelim. Okurken oyle rahat oyle akiciydiki anlatimin, insani buyuluyor ve karakterler ile o ani yasiyorsun.

Ve Cem'in Ömer'e yaptigi aciklama, Eylül'ün havaalaninda yasadigi duygular, orada yaşanilan anlardan dolayi gozyaslarima engel olamadim.
Onlarla agladim, onlarla heyecanlandim.
Yuregine kalemine saglik bi tanem.
Başarilar hep seninle olsun
Seni seviyorum
384 syf.
·2 günde·Puan vermedi
| Sana İnanmak İstiyorum ~ Zeynep Doğan Balcı |
°
Hikayemiz bir otobüs yolculuğunda telefondaki arkadaşına, hayran olduğu yazar Saygın Soyluer'e olan hayranlığını anlatan kızımızın onu izleyen bir adamla gözlerinin buluşmasıyla başlıyor. Adamın durup onu izlemesini rahatsız edici buluyor ama çok önemsemeden ineceği durağa kadar bekliyor. Kısa bir süre sonra adamın takip ettiğini fark edince telaşa kapılıyor ama adamı kaybediyor. Ertesi gün yeniden otobüste denk geliyor ama bu kadar tesadüf inanılır gibi değil. Çalıştığı kafeye gidince adamın bir masada olduğunu görünce sinirlenip yanına gidiyor ve başlıyor hikayemiz. Adamımızın açıklaması ise kitap. Telefonda konuşurken bile kitabı ve yazarı böylesine savunan bir insan görünce dikkatini çektiğini ve kitabı takip ettiğini söylüyor. Adamımız, Bay Limon ya da Samet Tabii bu arada birbirleri arasında yaşanan duygu değişimlerini okuyoruz.
Kitapta en sevdiğim kısımlardan biri Zeliha'nın arkadaşlarıyla toplanıp yaptıkları okuma geceleri birbirinden güzel alıntılar ve şarkıların bulunduğu bu sıcak hikayeyi çok sevdim Yan karakterlerin de hayatlarını konu alması çok hoşuma gitti. Hatta Merve ve İhsan'ın hikayesini ayrı bir kitapta daha geniş olarak okumak isterdim. Olayların gereksiz uzatılmadığı, her ne kadar entrika sevsem de entrikaların içinde boğulmayan bir hikayeydi adaşım olan yazarımızın kalemini çok sevdim sizler de bir şans vermelisiniz bence
384 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
"Kalbinden öpeceğim aşk bakışlı bir adamdı sevmeyi dilediğim hepsi bu..."

"Elini tutmaktır birilerine göre aşk, Dudaklarında ıslanmak, koynunda uyumaktır. Oysa asıl mevzu, Hiç dokunmadan değebilmektir yarin yüreğine."

"Aşk insanı gerçekten başkalaştırıyormuş. İnsanın hayata bakış açısını değiştiriyormuş. Sesler daha bir neşeli, renkler daha bir canlı oluyormuş."

"Biz insanoğlu olarak her şeyi değersiz kılıp tükettiğimiz gibi kelimeleri de tüketmeye başlamıştık. Şüphesiz 'canım' gibi özel olan pek çok kelimeyi herkesleştirmiştik."

"Aşk, nedene nasıla bakmaz, kalbin birini seçer ve ona âşık olursun."

"Gerçeklikte herkes gibi olmaktansa hayal dünyamda farklı olmayı yeğlerim."

"Aşk bir merdivendir ve ilk basamağıdır heyecan. Eğer biri için heyecanlanıyorsan ona âşık olabilirsin demektir."

"Erkeklik gözündeki yaşı saklamakla değil kalbinde sakladığına bir ömür sahip çıkmakla olurdu."

"Aşkın kışı çetindir, ama baharına erince yüreğinde rengârenk çiçekler açtırır."

"Üzgünüm bayım, menümüzde şimdilik bahsettiğiniz tatlıdan kalmadı. Dilerseniz ben size Seyfi ağabeyin özel müşterilere ikram ettiği kızılcık sopasını ikram edeyim. Oldukça popüler bir sunumumuzdur."

"Ondan uzaktayken de sevebilmektir aşk
Kilometreler olsa da arada mesafesiz olmalıdır...
Tutku olmalıdır özlemin adı;
Her kavuşma anının bağlılığı.
Yanında yokken bile tutabilmektir ve
Gururla taşımaktır sol parmağındaki halkayı."
Zeynepdoğanbalcı

( Canım benim eserini zevkle okudum. 1. Eserinin daha güzel olduğunu söylemeden geçemiycem. Belki ilk göz ağrısı olduğundandır *Eylül'de Aşk* bambaşkaydı. Zeliha karakterini biraz kendime benzettim. İyi bir okur, adeta ben gibi bir kitap kurdu olması bambaşka güzellik. İşe giderken bile yolculukta okuması, hafta sonları şiir okuma gecesi yapmaları harikaydı. Zelihanın kitap cafe hayali de muhteşem Metrobüste başlayan duygular, ilerleyen zamanda olayların akışı, Zeliha'nın keçi inadı ve bay limonu unutmamalı. Samet'in büyük sabrı, aşk nelere kadirdir dedirtiyor Zeliha'nın annesinin karadeniz şivesi ile konuşması
Yalnız bazı kelimeleri bilmediğim için karadenizli iş arkadaşlarıma sorarak araştırdım. O kelimelerin anlamı yazılsaydı daha guzel olurdu. Fuşki ve kaybana kalasıca dikkatimi çekmişti. Kitapta yaşanılanlara kimi üzüldüm kimi sevindim kimi de güldüm Her bir karakterin yeri ayrıydı yüreğine sağlık güzelim nice yeni eserlerde birlikte olmak dileğiyle )

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Doğan Balcı
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 28 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.