Zeynep Fulya Çulha

Zeynep Fulya Çulha

Çevirmen
6.3/10
8 Kişi
·
14
Okunma
·
1
Beğeni
·
32
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·2 günde
Bu kitapta 30 günleri dolmadan yollarını ayıran ikilinin sonlarına doğru giden yolu okuyoruz. Diana, kocasından (neler yaşamış olurlarsa olsun) bir türlü vazgeçmek istemiyor ve onun için savaşırken kaybetme olasılığı olan bir oyuna giriyor. Tabi bu yola çıkarken Adam'ın tepkilerine ve onu ne kadar iyi tanıdığına güvenerek hareket ediyor. 

Bazen her ne kadar tavırlarına kızsam da, Diana'nın aşkı için savaşıp içerisinde bilmediği arzuları ve içerisinde uyuyan ve uyandırılmış olan itaatkar kadının sadece Adam için ortaya çıkması da eğlenceli bir detaydı. Güven duygusunu her hareketinde hissettirdi.

Bir şekilde Diana'da kendini bulmaya çalışıyordu. Kendi tercihleri, neleri istediğini ve aslında bu tercihleri kiminle istediğini... Adam bazı şeylerin fitilini ateşlemişti, her şeyden önemlisi kırılmayan iradesi de bir itaatkar olmadığını gösterirken Adam söz konusu olduğunda nasıl da itaatkar birine dönüştüğünü de gösteriyordu.

Ne kadar dengesiz bir çift olduğunuzu bu kitapla iyice anlamış olduk! Adam severken Diana sevip sevmediğine emin olamıyordu. Diana severken Adam kendini belirsiz duyguların içinde buldu falan...

Adam'ın duygularının ortaya çıkması ve Diana'nın önünde diz çökmesi de çok başkaydı... Kitabın son kısmı çok güzeldi. Bu tür kitaplarda evli mutlu çocuklu kadar güzel bir son olamazdı. Hele ki ikisinin de bir bebek istemesi gibi bir gerçeğe şahit olmuşken.
352 syf.
·14 günde
ARILIK OYUNLARI'dan beklentim çoktu ilk kitap olan EVLİLİK OYUNLARI hiç ummadığım gibi çıkmış beni şaşırtmıştı fakar 2. kitap sadece yazmak için yazılmış iyi başlayıp sonlara doğru okadar sıktı ki acaba son 50 sayfayı okumadan son sayfaya mı geçsem dedim.
Kısacası benim için büyük hayal kırıklı oldu.
Tavsiye edermiyim? ederim çünkü okunan hiç bir kitabın vakit kaybı olduğunu düşünmüyorum.
352 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
İlk kitabı okuduktan sonra ikinci kitabı hemen alamadım. Ve sabırsızlıkla alacağım zamanı bekledim.
İlk kitapta Adam ve Diana evliliklerini bitiriyorlardı. Adam o kadar çok seviyor ki eşini bir türlü bırakmak istemiyor ve eşine bir oyun sunuyordu. Adam'ın eski hayatında ki gibi 30 gün beraber geçireceklerdi. 16. gününde Adam Diana'yı terk etti ve boşanma evraklarını imzalayacağını söylemişti.
BU kitapta Diana Adam'ı bu haliyle de çok ama çok sevdiğini anladığı için Adam'ın peşini bırakmıyor. Ama Adam uzak duran taraf oluyor. Diana çok uğraşıyor....
Bakalım Adam ve Diana aşklarını ve sevgilerini itaatkar ve dominant olarak birlikte yürütebilecekler mi?
Adam dominantlıktan kopamıyor. Diana da itaatkarlığı benimsiyor ama sadece Adam'ın itaatkarı olmayı istiyor. Ama kolay değil...
Bakalım kim galip gelecek
Okuyup ta öğrenmenizi istiyorum...
İyi okumalar...
352 syf.
·1 günde·8/10
Evlilik Oyunlar'ının ikinci kitabı olan Ayrılık Oyunları; yapılan 30 günlük anlaşmanın son yarısı ve daha fazlasında yaşananları okuyoruz.
Diana'nın aslında kim olduğunu öğrenme ve Adam'ı kazanma çabası... Ayrıca Adam'ın Diana'yı sevebileceğini öğrenmesi ve Diana'ya istediği kişi olmasına izin vermesi. Biraz karmaşık cümleler oldu. Adam ve Diana'nın düşünceleri gibi. Yazar duygu iniş çıkışlarını, umudu, kaybedişi, kalp kırıklarını bize çok iyi yansıtmış.
Adam ve Diana ile yapılan yolculuk güzeldi. Elli Ton furyasından sonra çıkan serilerin içerisinde en iyilerinden biriydi bence. Adam ve Diana'nın aşkı okunmaya değer. Diana'nın güçlü karakteri ve Adam'ın Diana'yı kendinden bile koruma çabası çok güzeldi.
Ktabın ilk serisi sona dogru nefes kesicigdi karısı için biraz üzülmüştüm sevdiğini söyleyip adamın tepkisi orda içim koptu ikincş serisini okumak için okadar uzun beldim acaba adam la karısı sonunda mutlu sona ulasacaklat mı

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Fulya Çulha

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.