Zeynep Karagülle

Zeynep Karagülle

Çevirmen
8.2/10
23 Kişi
·
85
Okunma
·
0
Beğeni
·
36
Gösterim
Adı:
Zeynep Karagülle
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
·11 günde·9/10
Eşyalar hayatımızda çok büyük yere sahip bu kitap bize eşyalarımızı ve hayatımızı düzene sokmamızı en ince ayrıntılarına kadar anlatıyor. Ne gerek var demeyin ben birçok şey öğrendim çok keyifli bir kitaptı. Bir insanın hayatında olması gereken düzen ve sadelik çok güzel anlatılmış. Sadece temiz ve düzenli olmak yetmiyor oluşturduğumuz düzen bize daha çok yaşam alanı ve keyif katmalı.
296 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Marie Kondo hayatını düzenlemeye adamış bir eğitmen ve yazar...
Evimizi, iş yerimizi nasıl düzenleyebileceğimiz konusunda bilgiler paylaşıyor. Düzenlemeye nereden başlamalıyız, nelere dikkat etmeliyiz, kıyafetleri nasıl katlamalı ve ne şekilde yerleştirmeliyiz,saç tokalarımızdan çoraplarımıza, evimizin girişinden banyosuna kadar bahsetmiş. Yani bütün detaylarıyla ev düzenleme ansiklopedisi...
Kendi evimizde hayata geçirebileceğimiz ilham kaynakları buluyoruz kitabın içinde...
Eğer alıp okumayı düşünürseniz bir roman gibi değil yavaş yavaş okumanızı tavsiye ederim . Ve ya sadece sizi ilgilendiren kısımları okuyabilirsiniz. Ben hemen bitireyim,bir an önce evi düzenleyim diye 2 günde okudum fakat cümle tekrarları, aynı şeyleri tekrar tekrar vurgulaması beni bunalttı. Bunun dışında beni rahatsız eden bir durum olmadı . ( birde yazarın çöplerini dondurması hariç)
Ben evimi düzenledim darısı size
296 syf.
·11 günde·Beğendi·7/10
Marie Kondo’nun ilk kitabı Hayatı Sadeleştirmek İçin Derle, Topla, Rahatla hayatımda birçok şeyi değiştirdi. Kendisine ait dünyaca ünlü katlama yöntemlerinden ziyade felsefesi minimalleşmeme büyük bir katkı sağladı. Bugün geldiğim bu noktada artık herhangi bir yayıntı veya fazlalık sorunum yok, o yüzden bu kitabı sadece felsefeyi pekiştirmek için okudum. Yine de Marie Kondo’yu anlamak ve felsefesini özümsemek için ikinci kitabın da okunması şart.
296 syf.
·28 günde·Puan vermedi
Düzenleme ile ilgilenenlerin keyifle okuyacağı kitap olan Derle Topla Rahatla'nın devamı, ilk adımınızı tamamladıysanız bunu nasıl geliştirebilirsiniz, hangi mantıkla ilerlemelisiniz, siz düzenlerken birlikte yaşadıklarınızın düzenlerine de müdahale etmeli misiniz, düzen hayatımızı nasıl etkiler sorularına ve daha fazlasına yanıt bulabileceğiniz bir kitap. Keyifli okumalar.
%38 (111/296)
·Beğendi·8/10
Kitabı yarım bıraktım ama Marie Kondo’nun bence tek okunması gereken kitabı bu. Diğer kitabı daha çok kendi yaşam öyküsünü anlattığı, bu işi nasıl sistemleştirdiğini anlattığı bir kitap şeklinde. Bu ise bizim hayatımıza dokunan şekilde daha bize dönük yazılmış bir kitap.

Belgeselini izlediğim ve diğer kitabını okuduğum için zaten sistemi kavramıştım. O sebeple kitabı bitiremedim.

Sadeleşmek ve düzen kurmak isteyen herkese tavsiye olunur.
296 syf.
·7/10
Marie Kondo’nun önceki kitabını çok önce okumuştum. Bu kitabın bir kısmı o kitapla aynı gibi geldi. Yani konu derlemek, toplamak, düzenlemek olunca dönüp dolaşıp belki aynı şeyler anlatılıyor olabilir ama sadeleştirmekten bahsederken birbirine benzer 2 kitap bana çok anlamlı gelmedi. Ama kitabı beğendim, eğlenceli buldum yine de dediğim gibi biraz gereksiz kısımlar vardı bence.

Kitabın konusuna gelirsek, etrafımızda genel olarak bize keyif veren şeyleri tutmamız gerektiği fikri hakim. Bir yeri düzenlerken ya da eşyaları atıp atmama konusunda kararsızken ilk düşünmemiz gereken şey bize keyif verip vermediği olmalıdır diyor yazar. Bir bakıma haklı bence, etrafımızda sevdiğimiz ve bize güzel enerji veren şeyler olduğu sürece bu, bize de yansır. Ve biz de çevremize bu güzel enerjiyi yansıtırız.
296 syf.
·Puan vermedi
Düzen, tertip, sadelik deyince akla ilk Marie Kondo gelir. Onu bilmeyen yoktur herhalde yazarın ikinci kitabı hayatını düzenlemeye adamış ve bunu bir felsefe ve meslek haline getirmiş. Ev de aklınıza gelebilecek her eşyanın iğne ipliğe kadar düzenlemeye nereden başlayacağımıza nelere dikkat etmemizi kıyafetlerin katlama şekillerini anlatıyor kitapta. Saklama yöntemleri çok basit. Kitabı bir kılavuz şeklinde okumakta fayda var. Düzenleme esnasında ara ara açıp okunabilecek bir ansiklopedi diyeyim .Siz de eviniz de fazlalıkların olduğunu aradığınızı yerinde bulamadığından yakınıyorsanız tavsiye edebileceğim bir kitapçık

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Karagülle

Yazar istatistikleri

  • 85 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 95 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.