Zeynep Nazan Tezcan

Zeynep Nazan Tezcan

Çevirmen
8.3/10
3 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
760 syf.
·23 günde·8/10
Yazarın ve okuduğum Üçüncü Kitabı; Anlatımı, akıcılığı, romanlarının konularını, tarihini ve duygularını hissettirebilmesi tamamen kendine has bir tarz oldu bence. İlk iki romanına göre biraz fazla detaylı ve tasvire girmiş olsa da sonunda istediği temayı hissettirmiş.
Milagros:
‘’ Sevdiklerimiz, ailemiz… Bize ihanet etmeyecek tek insanlar onlar ve onların her şeyden önce gelmesi gerekir. Ailemizden ve sevdiklerimizden başka hiçbir şeyin, hiç kimsenin bir anlamı yok.’’
760 syf.
·Beğendi·6/10
Yazarı sıkı takipçisiyim daha önce çıkan ; Deniz Katedrali ve Fatıma'nı Eli isimli kitaplı çok severek okumuştum...İki Romanda yazıldığı dönemi adeta yaşatan romanlardı.

Çıplak Ayaklı Kraliçe de yazıldığı dönemi iyi yansıtan bir kitap idi. Ancak nedense hikayeye başlarda bir türlü giremedim...18.Yüzyıl İspanya'sının toplumsal ve siyasi olaylarının eşliğinde kurgulanan hikaye genel anlamda oldukça etkileyici bir hikaye idi. ,Fakat bazı yerlerinde çok fazla detay varken bana göre önemli olan yerlerinde yazar sanki geçiştirmiş gibi idi.
Yine de kitabı sevdim... Macera, ihanet, müzik, dans, aşk, acı, tutku dolu bir hikaye.
408 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Yunan mitolojisine merakınız varsa bu tarz kitaplar gerçekten çok iyi. Hem üniversite de mitoloji dersi almış biri olarak hem de Truva savaşlarının konu olduğu yerde Çanakkale’de okuyarak zaten Odessa ve İlyada ile ilgili çok dazla fikrim vardı. Bu kitapta Odysseusun Truva Savaşı için evinden ayrılıp 10 yıl boyunca ta ki Atın içine insan saklama hilesini düşünene kadarki süreci anlatıyor. Severek okudum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Nazan Tezcan

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 40 okur okuyacak.