1000Kitap Logosu
Zeynep Sahra

Zeynep Sahra

Yazar
Derleyen
Çevirmen
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
5,5bin Kişi
14,9bin
Okunma
766
Beğeni
22,6bin
Gösterim
İlk incelemi böyle bir kitaba yapacağım ama hadi bakalım. Açık konuşayım çok saçmaydı. Olay örgüsü berbattı, kızımız çoğu kişinin sandığının aksine zeki değil girdiği ortamda havalı olacağım diye kendinden vazgeçen, avare avare dolaşan bir insandı. Ve ayrıca yanlış ve saçma sapan seçimler yapan bir insan. Kitabı yarıda bıraktım çünkü dayanılmazdı gerçekten, üç erkek var hepsi (sanki dünyada ki tek kızmış gibi) kızımızın peşinde koşuyor, kız bir ona gidiyor bir buna naz yapıyor saçma sapan olaylar oluyor -ayrıca galiba kitapta bağımlılık vardı, ben o kısımlara gelecek kadar okumadım- tam olarak bir ergen kitabıydı. Okumayın arkadaşlar sadece zaman israfı.
Ayçöreği
8.5/10
· 6,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
19
608 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kırmızı Kurabiye... O kadar uzun zamandır Kırmızı Kurabiye'mi elimde tutmayı, Emir ve Sahra'ya tekrar kavuşmayı bekledim ki. Şimdi onlara son kez kavuşmanın burukluğunu yaşıyorum. Kırmızı Kurabiye her şeyiyle çok farklı, bendeki yeri de çok ayrı olacak her zaman. Karakterler de çok farklıydı, özellikle Emir ve Sahra'nın değişimi çok güzel. Zeynep Sahra Kırmızı Kurabiye için şöyle bir şey söylemişti: "Emir'in kalbine biri dokunacak ama ona kızamayacaksınız." şimdi 'biri' benim de kalbime dokundu. Hatta hikayedeki herkesin kalbine dokunduğuna eminim. Okumam sadece birkaç gün sürdü ama kitabı bitirip gözümden bir damla yaş süzüldüğünde anladım ki henüz onlara veda etmeye hazır değilim. Sanırım hiçbir zamanda olmayacağım. Emir ve Sahra her zaman hayatımın bir yerinde olacaklar. Onlar benim için sadece birer kitap karakteri değil, ikisininde yeri çok ayrı. Emir ve Sahra, sizi binlerce kez seviyorum. Ben sizinle birlikte büyüdüm. "Siz gelmeden önce hiçbir şeyim yoktu. Şimdi o kadar çok şeye sahibim ki..." Binlerce kez iyi ki'msin Zeynep Sahra Zeynep Sahra Kırmızı Kurabiye
Kırmızı Kurabiye
Okuyacaklarıma Ekle
1
18
368 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bu tip kitapları bilirsiniz. Bilgi vermez ya da biraz nasıl söyleyeyim ahlaki açıdan iyi değildir. Ama bu kitap öyle değildi. Okuduğuma pişman olmadım. Aksine çok beğendim. İçinde olumsuz bir şey yok. Bilgi var hatta. Mevlana'nın bilmediğim sözlerini öğrendim. W. Shakespeare'in Romeo ve Juliet'inden tut daha bir sürü alıntı. Sahra adındaki kızın öyküsü var bu kitapta. Elmalı Turta'yı (kitabın ikincisi) alıp okuyacağım.
Ayçöreği
8.5/10
· 6,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
106