Zeynep Sahra

Zeynep Sahra

Yazar
8.6/10
3.052 Kişi
·
7,4bin
Okunma
·
393
Beğeni
·
15,9bin
Gösterim
Adı:
Zeynep Sahra
Unvan:
Yazar
"Öyle bir gülüşü var ki; kahve gibi...Bir kez bakınca,hatırını ödemek için kırk yıl yanında olmayı istemek gibi..Öyle bir gülüşü var ki; görünce gokkusaginda sekizinci renk çıkıyor."
- "Emir ne istiyorsun benden?"
Öyle çaresizce söylemiştim ki bunu, bu tepkime kırılmış gibi omuzları düştü. Gözlerime bakıp ufak bir çocuk gibi dudaklarını sarkıttı.
- "Sen benim hayatımı kurtardın."
- "Emin ol, bunu neden yaptığımı hala kendime soruyorum!"
Sözünü sinirle kesmem sadece hoşuna gitmişti.

- "Ve Lady'im, kurtardığınız bu aciz hayattan artık siz sorumlusunuz."
Zeynep Sahra
epub - Ren Kitap
"Aşka uçarsan kanatların yanar!" demiş Şirazi, sizin gibi.
"Aşka uçmazsan kanat neye yarar?" demiş ona Mevlana.
"Aşk'ı bulduktan sonra kanadı kim ne yapar?" diye karşılık vermiş Yunus Emre.
Her şeyi geride bırakıp denize açılmak, sisli havada kürek çekmek gibi... Önümü göremiyorum.

Beni neyin beklediğini bilmiyorum. Ve sisin, karanlığın arkasında olanlar beni korkutuyor.

Kıyıyı tekrar bulamamaktan, tekrar mutlu olamamaktan korkuyorum.
Zeynep Sahra
epub - Ren Kitap
"Gökyüzüyle denizin birleştiği çizgi var ya hani, aramızdakiler öyle. Hem çok yakın ama bir o kadar uzak."
Zeynep Sahra
epub - Ren Kitap
"Hem bir kapaktaki adam der ki: En güzel şiir henüz yazılmamış olandır. En büyük aşklar hiç yaşanmamış olanlardır... "
Zeynep Sahra
Sayfa 150 - Ren Kitap
416 syf.
·4 günde
Bazı kitaplar uzun yolculukta vakit geçirmek için okunur ya bu okuduğum kitapta öyle bir kitap. Kitabı okurken ortaokul ve lise zamanlarımda aşkın toz pembe olduğunu düşünürdüm okurkende o zamanlarıma döndüm.
Gençlik ve aşk kitaplarını sevenler için okunabilir güzel bir kitap.

İyi okumalar :)
496 syf.
·10/10
Vaaavvvv..
Yaa çook güzeldi..
Keşke bitmeseydi dicem ama elimden hiç birakamadim ki..
Sahra yani ne diyebilirim ki gozu Ahmet'ten baskasini gormeyen bi kizdi. Oysa Ahmet bu hallerin hicbirini de haketmiyordu. Insanin askta cesur olmasi sevdigini sahiplenmesi gerekir ya. Ahmet'in o gel gitli hallerine cok uyus oldum.
Oysa Emir nasil cesurdu vallahi Romeo bile yaninda sönük kalırdı :D
Yine bu kitapta da Romeo ve Julietten alintilar vardi. Sanirim izlicm bu kitap yuzunden :))
Bu kitapta Sahra'nin ikilemlerini, Ahmet'e olan askini, Emir'e karsi cekilmesini ama bunu kabul etmemesini bol bol okuyrz. Ne denir ki insan kucuklukten hayran oldugu kisiyi omrunun sonuna kadr sevecegini saniyor.
Bunn yani sira kitaptaki arkadsliklar da cok guzeldi. Herkesn boyle catlak arkadslara ihtiyaci vardir :)
Neysee uzun lafin kisasi 2 kitabi da cok begendim. Iyi ki okumusum. Siz de okuyun okutun ;)
Vee..
Binlerce kez hoşgeldin Romeo!
368 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Bu tip kitapları bilirsiniz. Bilgi vermez ya da biraz nasıl söyleyeyim ahlaki açıdan iyi değildir. Ama bu kitap öyle değildi. Okuduğuma pişman olmadım. Aksine çok beğendim. İçinde olumsuz bir şey yok. Bilgi var hatta. Mevlana'nın bilmediğim sözlerini öğrendim. W. Shakespeare'in Romeo ve Juliet'inden tut daha bir sürü alıntı. Sahra adındaki kızın öyküsü var bu kitapta. Elmalı Turta'yı (kitabın ikincisi) alıp okuyacağım.
448 syf.
·3 günde·9/10
Zeynep Sahra'nın Ayçöreği ve Elmalı Turta kitaplarını çok beğendiğim için bu kitabını bir hevesle alıp okudum. Ama şu bir gerçek. Bu kitap asla Ayçöreği ve Elmalı Turta kitaplarının yerini alamaz. Kitabın konusu çok klişe ama okutturuyor. Evet bazı yerlerinde sıkıldım. Ama bazı yerlerinde de iki hatta üç defa aynı yeri okudum. Romantik tarzda hatta romantik komediye yakın bir kitaptı. Ama hayran olduğum birisi var. Hem de ne hayranlık efendim. Eser Edward Williams kim bir Eser'i olsun istemez ki değil mi? Bence damarlarında İngiliz kanı olduğu için bu kadar romantikti. Alınmayın ama hiç bir Türk erkeği bu kadar romantik olamaz. İngiliz ve İskoç erkeklerinin aşkı başka oluyor be kardeşim:) Bir de kitabın her yerinde The Beatles şarkıları var. Hem de en romantikleri :) Bu kitabı okuduktan sonra mutlaka bu grubu dinlemek isteyeceksin yani o kadar.
Spoi içerir
Elif, sevgilisi tarafından 2. yıl dönümlerinde ekiliyor ve 2 saat kadar bekledikten sonra gitmeye karar veriyor. Aşırı derecede sinirlenip kimsenin olmadığını sandığı asansörde tırnağı kırılınca çığlık atması ile başlıyor hikaye. Fakat asansörde yalnız değildir. Dakikalar sonra Elif o asansörde Eser ile tam dört saat mahsur kalıyor. 4 saat arkadaşlar karanlıkta tanımadığınız bir adamla bir asansörde.
Neyse efendim sonrası Eser, Elif'in hayatına giriyor ve elif ne derse desin ne yaparsa yapsın çıkmıyor hayatından. Taki.....
Okuyup öğrenin bakalım neler olacak?
All you need is love;)
İyi okumalar...
416 syf.
·7/10
Bence aslında çok iyi bir kitap. Okurken keyif aldım anlar çoktu. Hem güldüğüm hemde üzüldüğüm anlar oldu. Kitabın yazarı Zeynep Sahra kahramanları çok yaratıcı oluşturmuş ve hepsinin kendine ait özelikleri var. Şimdi üç puani ozaman neden kırdığımı soracaksınız. Tamam okurken baya keyif aldım, ama bazı kısımlarda göz çevirdiğim oldu, çünkü bir takım olaylar bana göre saçma olmuş. Ondan haricinde, kitabın kahramanları hoşuma gitsede, yaşadıkları ortam ve hayat tarzı bazı kısımlarda bence fazlasıyla burunları havada gibime geldi.
544 syf.
Kitaba dair incelemeleri okumadan başlamak istemedim incelememe. Büyük bir çoğunluk ergen kesime hitap ettiğini , zaman kaybı vs. olduğunu söylemiş . Bir nevi haklılar da aslında . Kitap ergenlere hitap ediyor orası doğru fakat saçma sapan da değil . İlk başlarında okuduğum bazı cümleleri sonlara doğru anlamlandirdim mesela . Yazar kitapta “sizin kusur dedikleriniz , başkalarının sizi sevme nedenidir" fikrini aşılamak istemiş. Yazar kusurları genç kızlara sevdirmeye çalışmış . Bu gerçekten hoş bir detay ... Mükemmel bir kitap mı hayır , ama verdiği mesajla hitap ettiği yaş grubuna güzel bir mesaj veriyor . Kitaptan yola çıkarak ben kendi fikirlerimi belirtmek istiyorum : Kusurlar ; eksiklik ya da fazlalık değil aksine sizin diğerlerinden farklı olmanızı sağlayan şeylerdir . Bunları başkasının beğenip beğenmemesi önemli değil , önemli olan herkesin kendi çapında özel olduğunu bilmesi... Her neyse bunlar benim görüşlerimdi . İyi okumalar :)
496 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Çok guzel bir kitap.basindan beri ahmeti seven sahra karsisina emirin çıkmasıyla duygulari alt ust olur.istemese de olsa ona aşik olur o zaman işte juliet romeonundur.
496 syf.
·32 günde·Beğendi·10/10
Ayçöğreği'nden daha güzeldi. Konuları ve karakterleri daha iyiydi. Bence güzel bir kitaptı. İnşallah devamı gelir. Devamı gelirse bence şunlar olsun:
Sahra ve Emir evlensinler ve bebekleri olsun.
Ahmet düğüne gelsin ve kıskançlıktan çatlasın.
Yasemin Ahmet'i sevmesin ve ayrılsın....
368 syf.
Özellikle şu Romeo ve Juliet ayrıntılarına bayıldığım bir kitap oldu. Alıntılar tam yerinde ve olayların akışına yardımcı olacak şekilde kullanılmıştı. Kızımızın çok saf olması biraz canımı sıktı ama esas oğlanların romantizmi fazlasıyla bu olumsuzluğu gölgeledi. İkinci kitabı hemencecik okumaya başladım bile. Bakalım Sahra kimi seçecek. Romeo mu İlk Aşk mı?
368 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Elime nerden geçtiğini hiç bilmediğim bir kitaptı. Çerezlik, tatlı niyetine okudum, bitti. Televizyonda denk geldiğin bir filme benziyor, senlik değil ama yine de izliyor ve merak ediyorsun. Hatta sevebiliyorsun da. İşte öyle garip bir şey. :)

Neyse tatlış bir romandı kendileri. Çok garip bir yerde bitti.......
2.sini de okuyayım bari :))))))) -Merakından kendini alamayan okur-