1000Kitap Logosu
Ziyanur Güneş
Ziyanur Güneş
Ziyanur Güneş

Ziyanur Güneş

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
10.0
3 Kişi
9
Okunma
1
Beğeni
110
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Sarıkamış/Zivin, Aralık 1953
Yaşamı
İlk ve orta öğrenimini Erzurum/Hasankale ve Malatya'da tamamladı. 1975 Yılında Çankırı Sağlık Koleji'ni, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü bitirdi. Sağlık memuru ve diyetisyen olarak 37 yıl kamu ve özel kurumlarda hizmet verdi. ''Spor ve Beslenme'' kitabı ile ''Kendimce'' adlı şiir kitaplarının yazarıdır.
Serkan Ersöyleyen
Spor Ve Beslenme'yi inceledi.
176 syf.
·
7 günde
·
Puan vermedi
Bu kitabı okuduktan sonraki beslenme üzerine felsefem; Her besinin fazlası “ZARAR”, “AZI YARAR”, “ORTASI KARAR” olmuştur. Ziyanur Güneş’in Spor ve Beslenme adına yazdığı ve bizlere herkes tarafından doğru bilinen yanlışları anlattığı , harika bir kitap. Spor beslenmesi , sporcu ve antrenörlerin hala yeterince önem vermediği bir konudur.Çünkü onların dikkatlerini daha çok antrenman ve performanslarını kısa yoldan attıracak öğeler konusunda yoğunlaşmıştır.Halbuki beslenme genetik yapı ve uygun antrenman yanı sıra sporcunun performansını belirleyen temel etmenlerin en önemlilerinden biridir. Kitaptan çokça yeni bilimsel bilgiler ediniyoruz.Bireyin performansının max. çıkabilmesi için beslenmenin ne kadar önemli olduğunu öğreniyoruz bu kitapta. Okuyup, araştırıp, kendini geliştirmek isteyen sporcu, futbolcu ve antrenörlere şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap.İyi okumalar dilerim:) Spor Ve Beslenme Ziyanur Güneş
Spor Ve Beslenme
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Emrah Kocatürk
Spor Ve Beslenme'yi inceledi.
176 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Harika bir kitap. Hocamın ellerine sağlık..Sadece sporla uğraşanların, eğitimcilerin değil, tüm insanların beslenme konusunda bilgi sahibi olmaları için okumaları gerektiğini düşünüyorum..Proteinler, mineraller, karbonhidratlar nelerde var, nasıl tüketilmeli vs vs çok faydalı bilgiler var..
Spor Ve Beslenme
OKUYACAKLARIMA EKLE
1