Nejla GÜNEŞ, İki Yemin Bir Aşk'ı inceledi.
05 May 23:10 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Yazarın daha önce üç kitabını okumuştum. Dolayısıyla kalemine aşinayım. Yemin serisinin ilki olan kitabı öfkeli bir final ile bitirmiş bulunuyorum. Hem yetim hem öksüz olup amcası ve yengesi ile mutsuz ve huzursuz bir şekilde yaşayan Peri, tesadüfen hiç ummadığı bir halde kendini zengin CEO Eymen Sancaktar ile evlenmek zorunda kalır. Klişe bir başlangıç gibi gözükse de olayların akışı inişli, çıkışlı kendini okutuyor. Eymen geçmişin yaşanmışlıkları ile asla evli kalmamaya yeminli, Peri ise aşık olacağı , metazori olmayan gerçek sevgi ve bağlılığı olan evlilikten yana yeminli olunca çiftimiz doğal olarak kitabın sonuna kadar formalite evlilik üzerine tez hazırlayacak duruma geldiler diyebiliriz. Ancak anlatım ve yaşanan yer yer komik yer yer hüzünlü sahneler kitabı keyifle okumama neden oldu. Spoi olacak ama kitabın finalinde Eymen 'den her ne kadar kitap karakteri de olsa nefret ettim. İkinci ve devam kitabı olan "Yemin Bozdum Yolunda " yı okumaya başlayalım bakalım.

ROMANTİK AŞK, Yemin Bozdum Yolunda'yı inceledi.
12 Oca 15:33 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

Peri, ailesini kaybetmiş ve amcasıyla yaşayan bir kız. Yengesinin eziyetleri yetmiyormuş gibi bir de sapık bir kuzenle başı belada. Yengesinin verdiği işlerin yorgunluğuyla hemen dinlenip uyumak için odasına gider ve o gece çektikleri yetmezmiş gibi hayatı daha fazla altüst olur.
Eymen ise yakışıklı, zengin bir iş adamı. Geçmişte yaptığı hatalar yüzünden yaralı bir adam. Bir arkadaşının düğünü için gittiği şehirde yaptığı bir gecelik hata hayatını sekteye uğratıp tamamen değiştirir.
İkisininde yaşadığı bazı şeyler var ve ettikleri yeminler var. Her ne kadar hayatlarını çıkmaza sürüklese de vazgeçemeyecek kadar bağlılar yeminlerine.
Kitapta tek sevmediğim şey , kitap son bulmuyor devamı gelecek....

Rabia Bakırdaş, bir alıntı ekledi.
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazen ölüm...
Bedenin son nefesi verildiğinde değil...
Umudun son ışığı söndüğünde gelir...

Yemin Bozdum Yolunda, Müjde Aklanoğlu (Sayfa 420 - Olimpos Yayınları)Yemin Bozdum Yolunda, Müjde Aklanoğlu (Sayfa 420 - Olimpos Yayınları)
Rabia Bakırdaş, bir alıntı ekledi.
10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şüphe, ufak durur ama dokunduğu yüreği kurutur.

Yemin Bozdum Yolunda, Müjde Aklanoğlu (Sayfa 352 - Olimpos Yayınları)Yemin Bozdum Yolunda, Müjde Aklanoğlu (Sayfa 352 - Olimpos Yayınları)