• 332 syf.
  ·29 günde·Beğendi·10/10
  Uzun süredir sosyal paylașım sitelerinde șiirlerden alıntılar paylașılır olmuștu. Bir süre sonra takip ettiğim sayfalarda aynı dizeler tekrarlanmaya bașladı ve bu da açıkçası sıkılmama neden oldu.
  Ben de düșündüm ki neden șairlerin kitaplarını doğrudan okumayı denemiyorum? Bu amaçla birçok ünlü șairin șiir kitaplarını satın aldım ve okumaya bașladım. Üzülerek söylüyorum bu hayatımda okuduğum ikinci șiir kitabı. Geç kalmıșlık hissediyorum üzerimde. Neler kaçırdığımı düșünüyorum.
  Üstelik șiir okumaktan büyük bir zevk aldığımı fark ettim. Bundan sonra șiir kitaplarını elimden düșürmeyeceğime dair söz vermek istiyorum size burada.
  Cemal Süreya gerçekten birçok açıdan olumlu eleștiriye tabi tutulacak bir șair. Șiirlerinde anlam veremediğim, kendime açıklayamadığım bir tılsım var. Her dize kalbime ișliyor kafamda vucüt buluyor ve gözlerimde canlanıyor.
  Ilk așık olduğumda karșımdaki insana așkımı belli etmek konusunda yararlanmıștım Cemal Süreya șiirlerinden.
  Çocuk olsam yeniden.. Bir tek düştüğüm için acısa içim, ve kalbim; çok koştuğum zaman çarpsa sadece. Ve bu dizelerle gönderme yapmıștım kendisine anlasın kendine așık olduğumu diye.
  Bu hikayenin sonu kötü bitti aslında. Ama bende derin izler bıraktığı doğru.
  Cemal Süreya da isterdi kendi dizelerinin günümüz așklarına tanık olmasını.
  Ve oldu da. Șiirleri o kadar çok sevildi ki dillerden düșmüyor hala.