Giriş Yap
Hacer Ercan
@yildizin_kitaplarii
9 okur puanı
28 Ara 2021 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
. Meftun bir divaneyim Senden başkasına kör olmuş gözlerim Göremiyorum senden başka renkleri Sensin benim hayatımın rengi.. . . .
Sayfa 67 - Hemera yayınevi
Reklam
·
Reklamlar hakkında
''Şiddetin mantıklı bir bahanesi olabilirmiş gibi! Oluyor ama işte. Serbest gezerken suç işleyen adamlar, yakalandıklarında kaçıncı kez bırakılıyorlar? 'Haydi gazanız mübarek olsun, darısı yeni cinayetlere...' der gibi salıyorlar bunları teker teker hayata, '' derdi.
Sayfa 124 - yediveren yayınları
Herkese merhaba Gizem - gerilim türünde yazılmış çok severek ve keyif alarak okuduğum #gecegelen kitabın yorumuyla geldim. Konusuna birazcık değinirsem; 2001 yılında Bekir ve Engin kardeşler anne ve babasının tartışmaları yüzünden evlerine biraz uzak olan nehre balık tutmaya giderler ama babaları onlara akşam ezanindan önce evde olmalarını ve eski yolu kullanmamalarini söyler. Çocuklar nehirde biraz fazla vakit geçirince eve geç kalmamak için eski yolu kullanırlar. O yol iki kardeşin de hayatını değiştirir. 18 yıldır akıl hastanesinde yatan Bekir hastaneden taburcu olmalı mı yoksa tedavi olmaya devam mı etmeli diye bir teftiş kurulu toplanır. Kurulda Ali, eşi Filiz ve Cengiz hastaneye giderler. Kuruldan ne karar çıkacak? Bekir 18 yıl içinde iyileşti mı? Bekir ve Engin in geçtiği yolda neler yaşandı? Teftiş kurulu hastanede iken gerçekleşen cinayetleri kim neden yaptı? Kitabın başından sonuna kadar heyecanı hiç bitmedi, hatta artarak devam etti. Kitabı kapattığım an aklım hep orda kaldı. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gayet başarılı buldum. Bölüm geçişleri, kurgusu, karakterler harikaydı. Akıcı sade bir dili var. Su gibi akıp gidiyor. Okuyucuyu hiç yormuyor. Yazım hatası hiç yoktu. Sonunu böyle tahmin etmiyordum yazar çok güzel bir ters köşe yaptı. Kitabın sonundan anladığım kadarıyla devamı gelecek gibi. Bence kesinlikle gelmeli. Uzun zamandır böyle güzel bir kitap okumamıştım hatta okumadım film gibi izledim diyebilirim. Herkese tavsiye ederim mutlaka okuyun ve okutun. Asla pişman olmayacaksınız En tehlikeli düşman, kimsenin korkmadığı zararsız sandığı düşmandır.
Murat Baş
Gece Gelen
Gece Gelen
9.1/10 · 104 okunma
Evsizler için ıstırap oluşturan kar, çocuklar içinse neşe kaynağı olmuştu. Zaten hayatta böyle değil miydi? Kimileri için büyük kederlere sebep olan olaylar, kimilerini oldukça mutlu ederdi.
"Kızımı kurtaran kişiyi görmek isterim. " diye ısrar etti Hasan. "Beni görmene gerek yok,"dedi Gölge. " Ben görmem gerekenleri gördüm, görmesi gerekenler de beni gördü. Bu kadarı kâfi. "
Reklam
·
Reklamlar hakkında
25 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14