• ***
  Neymiş, birini seviyorsak serbest bırakacakmışız, dönerse bizimmiş dönmezse hiç bizim olmayacakmış.
  Güvercin besliyoruz sanki.
  :D
  ***
 • Yılmaz Erdoğan'ın dediği gibi ,''Kalbim bir kuyunun içinde nefes almaya çalışan bir gariban.Yukar tırmanmaya çalışıyor ama ne yapsın ? kuyunun duvarları düz,kuyunun duvarları ıslak
 • 160 syf.
  ·3/10
  SERDAR ORTAÇ'I AYFER TUNÇ YAZSAYDI....MESELA ..
  Merhaba sevgili okurlar..Aziz bey hadisesini üzerimden atamadan sabah sabah Serdar Ortaç a maruz bırakacağım sizi :)
  Genel anlamda nasıl kitaplar okuduğumu bilen takipçilerim şaşırdı belki de nerden çıktı bu kitap diye hemen anlatayım..efenim bu kitap bana yüklü miktarda alışveriş yaptığım bir kitap sitesinin armağanı olarak süpriz yumurtadan çıkar gibi sipariş ettiğim tumturaklı oturaklı kitapların arasından çıktı :) ilk etapta bu nedir diyip sokakta bulsam almam tarzı kitabı çöpe atıp atmama konusunda elim bi gidip gelse de atmadım gördüğünüz üzere..kitap neticede bi duradursun bakalım diye aldım geldim eve..nicedir duruyordu kitaplıkta..
  Şimdi efendim son okuduğum kitap Aziz Bey olunca malum o da tamburacı yani sahne adamı olunca mıdır bilmem hızımı alamadım sanırım ki bizim Serdar ın ne eksiği var yahu Aziz Bey den diyip kitabı karıştırmaya başladım .. şura bura resim şiir miir derken hoop kitap bitmiş bile :)) aynı Serdar ın şarkıları gibi cıs tak cıs tak hoop eğlence bitmiş :) Şimdi Ayfer Tunç yazsa böyle mi olurdu en az üç beş gün lazımdı Serdar ın hayatının 2005 e kadar olan kısmını bile özetlemeye :)) kendi yazınca şimdi yayınevi nasıl ümidi kestiyse artık elindekini bedava dağıtıp depoda yer açılsın bre mantığıyla dağıtıyor demek ki :) ...kitap basıldığı yılda bile 10 Ytl düşünün.. Ytl yi hatırlayan var mı peki ?? :) neyse oraya girmeyim hiç..

  Peki ne vardı kitapta yahu diye merak eden genç dinamik arkadaşlar olabilir belki.. efendim hiiiç bişey yok desem yeridir..nasıl hiçbişey derseniz hızlı yaşa genç öl tarzlı hızlı pop şarkıcımız sevgili serdarcığımızın bu kitapta anlattıkları yaşadıklarının yanında belkide devede piredir yani ... çünkü az çok televole pazar sürprizi vs izleyen herkes daha fazlasını bilir eminim.. gerçi ms hastası olan serdar ın şimdilerde yüzüne bakınca derin bir acı gören de vardır belki ama hayat işte her zaman cıs tak cıs tak devam etmiyor maalesef.. gerçi ben hep merak etmişimdir bir insan hayatını neden yazar?? Günlük neden tutar? Günlüklerinden sayfalar da var olan kitapta Serdar cevap vermiş "hatıraları diri tutmak için" evet evet hakkını yemeyim şimdi çok oturaklı bazı cümleler de vardı samimi buldum onları..annesi ve babasının da şiir yazdığını görünce eee çocuğa da sirayet edecekti elbet dedim.. popun kurufasulyesi ünvanlı serdar da o kadar şarkıyı hercai menekşe gibi gönlünden vız diye geçen her kıza yazmış nerdeyse...sonuç aşk enflasyonu ve kurufasulye işte :) aşk demeyelim gerçi hep karşı çıkıyorum buna duygu yoğunluğu desek daha doğru olur..çünkü kendinin de dediği gibi zaten etrafında zibil gibi olan kızlara gittiklerinde geri dönüp bakmamış bile :)
  Son olarak kitabın biryerinde diyor ki "hiç sayılamayacak kadar hayat seyrettim ve bu beni yordu " gibi bir laf..işte bu dedim kendi kendime.. kabuğuna çekilip bi köşede sade yaşayanlara inat bir sürü hayat seyretmek.. sanırım son dönemlerde sanatçılarda kitap yazma eğiliminin sebeplerinden biri de bu hayat yüklemelerini bi şekilde kusmak..tabii tenzih ederim yaşadıklarını hazmedip gül şerbeti gibi ikram edenleri..onları tebrik ediyorum..nitekim kitap yazan sanatçı sayısı hiç de az değil..Sıla çok meşhur bu aralar..Yılmaz Erdoğan, Zafer Algöz , Halit Kıvanç şu an aklıma gelenler. .Cüneyt Arkın ın bile 2 kitabı varmış arkadaşlar. .
  Du bakalım daha neler göreceğiz bakalım :)
 • Yapayalnız çaresiz titriyor avuçlarım
  Neresinden başlasam hayatın
  Boynumda yağlı bir urgan gibi yaşayamadıklarım
  bıktım bu Medcezirden
  Uzun bir tren yolu gibi nereye gittiği belirsiz olan hayatıma
  Hastalara şifa gibi geldi gülümsemen
  İlkbaharın o en taze güneşini
  Ilık bir rüzgar ile odama sızdırdı penceremden gözlerin
  Şimdi o kadar kifayetsiz ki kelimelerim
  üstad Yılmaz Erdoğan ın da dediği gibi sen içimde böyle cennet kaygısı iken sana şiir yazmak ahmaklık tır
  Çünkü sana bakmak Allah a inanmaktır...
 • Kemalettin Tuğcu
  Onu çocuklar için diğer yazarlardan ayıran en önemli cümle, belki de Yılmaz Erdoğan'ın da dediği gibi "bizim Kemalettin Tuğcu'larımız vardı" cümlesiydi.
  Kemalettin Tuğcu'nun romanları çok acıklıydı ama çoğunlukla hep mutlu sonla biterdi. En azından bu bile bir teselliydi ve mutlu sonlara olan inancımız güçlenirdi. Ayakları tutmadığı için tekerlekli sandalyeye mahkum olan Tuğcu, sayısını belki de kendisinin bile hatırlayamadığı kadar çok hikaye yazmış, ezilen, acı çeken çocukların dramlarını hikayelerine ana konu yapmıştır.