Anıl Özalp, İmam-ı Gazali'den Yönetim Sırları'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 52 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnsanın derinliklerine yolculuk yaparak yönetim hakkında tavsiyeler sunan ve ufuk açan bir rehber kitap...Başucu kitabı olarak ara ara tekrar okunmalı...

Bakhtiyar Aliyev, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Eğitim Yönetimi ve Tecrübe
Kuşkusuz, hayatta olduğu gibi meslekte de tecrübenin yeri büyüktür. Ancak tecrübe geçmişin ürünü olmasına karşılık, yönetim geleceğin hizmetindedir.

Eğitim Yönetiminde Teori ve Uygulama, Ziya Bursalıoğlu (Sayfa 102 - Pegem Akademi)Eğitim Yönetiminde Teori ve Uygulama, Ziya Bursalıoğlu (Sayfa 102 - Pegem Akademi)
Bakhtiyar Aliyev, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Yönetim Teorileri
Yönetim teorileri kişilikten çok örgüt ortamında davranışlarla ilgilidir.

Eğitim Yönetiminde Teori ve Uygulama, Ziya Bursalıoğlu (Sayfa 101 - Pegem Akademi)Eğitim Yönetiminde Teori ve Uygulama, Ziya Bursalıoğlu (Sayfa 101 - Pegem Akademi)
Bakhtiyar Aliyev, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Follet ve Dinamik Yönetim
Follet, yönetimin psikolojik yanlarını tanıyan ve bu yanları modern psikolojiye göre inceleyen ilk düşünürler arasındadır.

Eğitim Yönetiminde Teori ve Uygulama, Ziya Bursalıoğlu (Sayfa 25 - Pegem Akademi)Eğitim Yönetiminde Teori ve Uygulama, Ziya Bursalıoğlu (Sayfa 25 - Pegem Akademi)
Bakhtiyar Aliyev, Eğitim Yönetiminde Teori ve Uygulama'yı inceledi.
 14 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Eğitim Yönetimi bilim dalının Türkiye'de kurucularından olan Ziya Buraslıoğlu'nun kaynak kitaplarından biridir. Yönetim alanın tarihi hakkında bilgi vermekle başlayan yazar, bununla beraber Klasik, Neo-Klasik, Yeni ve Daha yeni Yönetim kuramları hakkında bilgi vermektedir. Bununla beraber bu kuramların, eğitim alanına uygulandığında ortaya çıkacak olumlu ve olumsuz durumlara da değinmektedir.
Eğitim Yönetimi alanında olanların kütüphanesinde olması gereken kitaplardandır.

%99 pokerface, bir alıntı ekledi.
22 saat önce

Türkiye'de Yönetim Formülü
Bu formül bu çarpık tabloyu son dönemlerde sürdürebilir yapan ''fakirlere daha çok din zenginlere daha çok servet'' şeklinde işlemektedir.

Türk Jeopolitiği, Abdullah GündoğduTürk Jeopolitiği, Abdullah Gündoğdu
Pink, bir alıntı ekledi.
21 Mar 07:41

Ortaya çıkan ulusal devlete egemen yönetim biçimi 16. ve 17. yy da mutlak monarşi dir..18.yy da ''aydın despotluk'' haline gelecektir

Uygarlık Tarihi, Server Tanilli (Sayfa 99)Uygarlık Tarihi, Server Tanilli (Sayfa 99)
Tayfun, Hayvan Çiftliği'yi inceledi.
 21 Mar 03:28 · 10/10 puan

Eser her ne kadar Stalin rejimine karşı sert bir taşlama olsa da tarihsel bir gerçeği ortaya koymuş.Hayvanlar üzerinden çağrışımlar yaparak diktatörlük ortamını yansıtmış.
Bence bu ortam sadece diktatörlük rejiminde ortaya çıkmaz.En iyi yönetim şekillerinde bile, YÖNETİCİLER HALKI MÜŞTERİ, ÜLKEYİ DARPHANE GÖRDÜKLERİ SÜRECE BU ZALİM, ADİL OLMAYAN DÜZEN DEVAM EDER.

Ebru Şahin, bir alıntı ekledi.
21 Mar 00:31

Amerikan Bağımsızlık Bildirisi
Tüm insanlar eşit yaratılmıştır. İnsanlar Tanrı tarafından bağışlanmış yaşama, özgürlük ve mutluluğa erişme gibi belirgin ve vazgeçilmez haklara sahiptirler. İnsanlar bu hakları güvence altına almak amacıyla kendi aralarında yönetimler kurar ve bu yönetimler gerçek güçlerini, yönetilenlerin onayından alırlar. Herhangi bir yönetim, bu hakların kullanılmasını engellemeye başladığında halkın o yönetimi değiştirme ve yeni bir yönetim kurma hakkı doğar.

Batı'ya Yön Veren Metinler 3, Alev Alatlı (Sayfa 935 - Açıköğretim 10 Ders Kitabı)Batı'ya Yön Veren Metinler 3, Alev Alatlı (Sayfa 935 - Açıköğretim 10 Ders Kitabı)