Yorum

Oğuz Aktürk isimli okurun asıl gönderisini gör
Fëanor okurunun profil resmi
4/4'lük bir rehber olmuş. Kaleminize sağlık. Gerçekten de takipçileriniz için uğraşıyorsunuz, sağ olun. Ben de tam tüm Shakespeare kitaplarını okuyacaktım tam üzerine geldi. Zaten Shakespeare: Bir Yaşam'ı sizden görüp, almıştım. Gerek öneriler, gerekse kronolojik okumalar olsun, muhteşem. Not: "Töv be or not töv be"yi kim bulmuşsa çok orijinal ve yaratıcı olmuş, helal olsun. :D
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Teşekkür ederim, öyle bulmanıza sevindim. Shakespeare: Bir Yaşam kitabı çok çok detaylı bir biyografi kitabı, hatta bu kadar detayı bilmeme gerek var mıydı dediğim kısımlar bile olmuştu. :d Tövbe or not tövbe eskiden sözlüklerde gezinen bir espriydi ama ilk kim buldu bilmiyorum tabii:)
Fëanor okurunun profil resmi
Bazen ayrıntı insanı boğar -örneğin tarih derslerinde- ama sevdiğimiz şeylerde ayrıntı iyidir. Shakespeare'e ve onun dönemine hakim oluruz. Bunu söyledim ama muhtemelen ben de okuduktan sonra "ne ayrıntılar varmış be!" derim. :D Bir de bir soru soracağım: Kronolojik sıralamanız çok hoş da, yanlış değilsem "güllerin savaşı"nı bilerek arka arkaya dizmişsiniz. Yoksa arka arkaya mı gerçekten?
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Hah, güzel bir noktaya parmak bastınız. Keşke böyle sorular sorulsa işte... Shakespeare’in Güller Savaşı oyunlarını yazdığı sıra çok karışık. Yani o sırayı Shakespeare’in yazdığı sırada okumanın hiçbir mantığı olmadığı için ben Richard ve Henrylerin soyağaçlarının ilerleyişine göre düzenli bir sıraya oturttum. Yani ben böyle öneriyorum. Dediğim gibi güzel yakaladınız :)
Fëanor okurunun profil resmi
Siz öyle diyorsanız öyle okuyayım o zaman. Dediğiniz gibi farklı zamanlarda yazmış Shakespeare. İlk önce VI. Henry'yi yazmış falan... Belki biliyorsunuzdur, Game Of Thrones'un ilham kaynağı ve dizideki "taht oyunları" Güllerin Savaşı'ndan geliyor. Öneri için çok teşekkürler. :)
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Dizilerle neredeyse hiçbir alakam olmadığı için bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum, teşekkür ederim güzel bilgiler için :)
Fëanor okurunun profil resmi
Ne demek, bu güzel rehber olmasaydı ben de burada olamazdım; ben teşekkür ederim. Mottomu söyleyeyim:) ALL HAIL ALINTILARLA YASIYORUM!
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
🙏🏻🙏🏻🤩
Fëanor okurunun profil resmi
Kusura bakmayın sözü uzatıyorum ama, rehberde Çifte İhanet Ya Da Dertli Âşıklar yok; unutmuşsunuz herhalde. :)
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Tamamdır ✌🏻
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.