komik olmadığımı göstereceğim. kimse anlamıyor beni. anlaşılmayan şey ya gülünç ya korkunç sayılır. her şey korkunç olacak.
ben yirmi yedi yaşındayım. bir keresinde gömlek değiştirirken, kendimi ayna­da gördüm ve birden babamla aramda dikkat çekici bir benzerlik yakaladım. aslında böyle bir benzerlik yok.
Öleceğiz: Bu besbelli. O yüzden kendi ölümünüzü süsleyin, onu havai fişeklerle güzelleştirin, sizi sıkan giysinizi yırtıp atın, öyle bir veda edin ki sizin 'elveda'nız asırlarca duyulsun.
Sayfa 116 - Kırmızı KediKitabı okuyor
Yeni Çağ'ın Kalbi
...sarsmak istiyorum... ...sönen çağın kalbini sarsmak istiyorum. Kırık yerler temas etsin diye kalp lambasını sarsmak... ...ve bir anlık muhteşem bir ışıltı yaratmak...
Sayfa 106 - Nikolay KavalyerovKitabı okudu
176 syf.
5/10 puan verdi
·
4 saatte okudu
Kitap hakkında en açıklayıcı ve anlaşılır incelemeyi Esra Elmacıoğlu'nun yazısında okuduğumu düşünüyorum. Bu sebeple yazıyı olduğu gibi buraya bırakıyorum. Orjinal PDF i de buraya bırakıyorum:
Kıskançlık
KıskançlıkYuri Oleşa · Kırmızı Kedi Yayınları · 201576 okunma
Neden Ofelya?
"Geleceğin insanlarının bu tanrısına, makineye güldüm. Ve ona aşk ve umutsuzluktan aklını kaybetmiş bir kızın adını verdim, yani Ofelya'nın adını... En insani, en duygulandırıcı ismi..."
Sayfa 130 - Ivan PetroviçKitabı okudu
"Ve işte yeryüzünün son hayalperesti olarak, çukurun kıyısında, yaralı bir yarasa gibi dolanıyorum."
Sayfa 112 - Ivan PetroviçKitabı okudu
Kadın eski dünyanın şanıydı.
Sayfa 111 - Ivan PetroviçKitabı okudu
"...bana göre bir dizi insanî duygu imha ediliyor." "Örneğin? Hangi hisler..." "... merhamet, şefkat, gurur, kıskançlık, sevgi- kısacası, çağı sona erdiren insanın ruhunu oluşturan duyguların hepsi. Sosyalizm çağı eski duygulanımın yerine insan ruhuna yeni bir şekil getiriyor."
Sayfa 104 - Ivan PetroviçKitabı okudu
Eşya'nın İnsandaki Değeri
Bir yatağım oldu. Bu sözcüğün kendisi bile benim için "kruvasan" sözcüğü gibi şiirsel bir uzaklığa sahip.
Sayfa 56 - Nikolay KavalyerovKitabı okudu
91 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.