Geçenlerde gördüm kuzenim wp durumu yapmış efendim "sevmek suçsa, cezam idam olsun!!!" (evet hemi de sonunda 3 tane ünlem vardi böylee :D )
Yahu yaşini söylemek istemiyorum gerçekten çünkü bedeni ergenlikten çıkan ama ruhu kalanlardan imiş, anladım ki. Her zamanki gibi rakamlar da yanıltıcı olacaktır yani ;)

...her ne ise. Benim söylemek istediğim bir iki kelam vardi, ondan başladim bu iletiye.
Geçtiğimiz zamanlarda farklı konularda sohbet ettiğim farklı kullanıcılar oldular. Saygı çerçevesinde 'herkese' dönmeye çalıştım. Ne yazık ki benim iyi bir sebeple kullandiğim:":)" aha da bu gülen surattan (ki bazen lafı sokmak için de kullanirim ama neyse) kendi zatını arşta hissedenler oldu da. Hani haber vereyim dedim. Benim tartışmak için daima çayım hazırdır efendim. Fikirlerimiz konuşsun isterseniz buyrun. Hani başka niyetiniz varsa, hiç zahmet etmeyin bile diye söylüyorum bunları. Başka uygulamalar daha yardimci olabilir size ;;)

....


En baştaki wp durumuna gelecek olursak da. Bir acı çektiğinizde Allah aşkına bu dünyada acı çeken, karşılıksız seven ilk insan olduğunuzu düşünmekten vazgeçin.
Gerçekten seviyor iseniz de idam sizi sevgiyi görmekten mahrum bırakacaktır yahu bu ne biçim hacet ?!!

Neyse, açıklamalı ve düşünceli bir ileti oldu. Eh saat gece 1:24 yazma şevkim gelmişken bunu buralarda heba etmeyeyim ben.
Mesajı verdiğimi düşünüyorum. Hoş yanıt bulamayınca engel atanını bile gördü bu gözler :D te Allahim bak :D

Hadi sağlıcakla kalın a dostlar!
Ve tebessüm eksik olmasın yanınızdan siz her zaman iki nokta ve bir parantezle yürüyün acılara... : + ) = :)

Gece bana mutluluk getirmeyeli uzun zaman oldu. Ama zaten işin özü de bu değil mi?

onbesincieylul, bir alıntı ekledi.
 11 dk.

Cinayetleri, çoğu zaman, "kavramlar" işletir. Cinayetler, hep, kavramlar" adına savunulur.
Cinayet işlemek zorunda değiliz ki!

Ne Kitapsız Ne Kedisiz, Bilge Karasu (Sayfa 72 - Metis Yayınları)Ne Kitapsız Ne Kedisiz, Bilge Karasu (Sayfa 72 - Metis Yayınları)
Azam, bir alıntı ekledi.
17 dk.

"Adalet uygulanmmıyorsa, namussuzluk örtbas ediliyorsa ve inançlarını koruyan insanlar acı cekiyorsa, sizin gerçekliğiniz ne işe yarıyor peki?
...
"Sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben. Hiçbir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim..." ve hiçbir zaman huzur ya da mutluluk vadetmedim. Sana ancak bütün bunlarla savaşma özgürlüğüne kavuşmanda yardımcı olabilirim. Sana sunduğum tek gerçeklik savaşım. Ve sağlıklı olmak, gücünün yettiği kadarıyla, bu savaşımı kabul edip etmemekte özgür olmak demektir. Ben yalan şeyler vadetmem hiç. Kusursuz, güllük gülistanlık bir dünya masalı koca bir yalandır... Üstelik böyle bir dünya çok can sıkıcı bir yer olur."

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, Joanne GreenbergSana Gül Bahçesi Vadetmedim, Joanne Greenberg
Azam, bir alıntı ekledi.
18 dk.

Bir keresinde, kendine korkunç işkenceler yapan bir hastam olmuştu. Ona neden böyle şeyler yaptığını sorduğum zaman, 'Bunları bana dünya yapmasın diye,' karşılığını vermişti. Sonra, 'Dünyanın neler yapacağını görmek için biraz beklesenize,' demiştim. O da 'Anlamıyor musunuz? Eninde sonunda oluyor bunlar, bu şekilde hiç olmazsa kendi yıkımımı kendim yönetiyorum,' diye yanıt vermişti.'
'Bu hasta... iyileşti mi?'
'Evet iyileşti. Sonra da Naziler gelip onu Dachau kampına götürdüler ve orada öldü. Bunu size anlatmamın nedeni şu Mrs. Blau: sevdiğiniz insanları korumak için hiçbir zaman dünyayı yeniden kuramayacağınızı anlatmaya çalışıyorum size. Ama bunun için uğraşmış olmanızı haklı göstermek zorunda da değilsiniz.'

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, Joanne Greenberg (metis yayınları)Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, Joanne Greenberg (metis yayınları)
onbesincieylul, bir alıntı ekledi.
22 dk.

"Sevi, iki kişinin bir araya gelerek tanıma, betiye sığmaz bir dünyanın yasalarını uydurup uygulamasıdır."
Sevişme bir törendir. Yılların solduramadığı bir tören, birçok kişi için. Bunlardan biriyim.
Ama sevinin yazılmazlığına yenik düştüm bunca yıl sonra. Bir geçmişi anlatmanın, bir geleceği düşlemenin ötesine geçebilmek gerekti. Anladım.
Sevi yaşanmakta olandır.
Sevi ile özgürlük biribirini azdırır, biribirini yokedebilir.
Sevinin zamanın geçişine dayanmadığını sanabiliriz.
Oysa özgürlükle bağdaşmasının da, zamana dayanmasının da olanaklı olduğunu öğrenebildim sonunda. Olanaklı; yeter ki...
Her "yeter ki..." gibi dile kolay ya, yeter ki o seviyi yaşayanlar, onu yaşadıklarını sanmanın ötesine geçebilecek ölçüde biribirini seveler, sevebileler, onu yaşamanın gerektirdiği özveri, özgeçi ile özgürlüğün hakkını verebileler. Şuncacık olsun hak geçmesine, yenmesine, izin vermeksizin.
Kolay değil belki, ama sevinin nasıl bir tansık olabileceğini o zaman kavrar, bu tansığı yaşarız.
Sevinin yaşanması ile sevişme aynı kişilerde buluşur da buluşmaz da. İkisi için de kişilerin biribirini çok iyi tanıması gerek. Tanımanın gerektirdiği emek, süre, gönül gücünün ilişkiyo soldurmasına meydan vermemeli. Bu sırra ermek bir yaşam boyu sürebilir de. Yılmamasını bilmeli.

Narla İncire Gazel, Bilge Karasu (Sayfa 59 - Metis Yayınları)Narla İncire Gazel, Bilge Karasu (Sayfa 59 - Metis Yayınları)
Mufec, bir alıntı ekledi.
23 dk.

Beklersem gelmez ki. Beklemesem gelir mi? Umut vardır. Beklemediğim zaman umut vardır.

Alemdağ'da Var Bir Yılan, Sait Faik AbasıyanıkAlemdağ'da Var Bir Yılan, Sait Faik Abasıyanık