Hakan YILDIRIM, bir alıntı ekledi.
16 Nis 10:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Victor Hugo: 'Bir okul açan bin hapishane kapatır' demiş. Bizde okullar çoğaldıkça hapishanelere ihtiyaç artıyor. Çünkü mânevî temeller üstünde yükselen bir terbiye sistemimiz yok. Yalnız bilgi vermekle ahlâkî itiyatlar kazandırılamayacağını düşünmüyoruz. Bütün yükü maarifin zaten çökmüş omuzlarına da yüklemeyelim. Memleketin mânevî havasını tazelemek lazım. Pencereleri ardına kadar açalım. Zehirleniyoruz. Kendimizi kaybetmek üzereyiz."

Eğitim - Gençlik - Üniversite, Peyami SafaEğitim - Gençlik - Üniversite, Peyami Safa
@kitaplarlakeyif, bir alıntı ekledi.
16 Mar 09:36 · Kitabı okuyor

Zehirleniyoruz
Solitin; kimyasal bir maddeydi. Süt ve süt ürünleri satan şirketler, maliyetlerini düşürmek için, ürünlere bu zararlı kimyasal maddeyi ekleyip raf ömrünü uzaıyordu. Yoğurt, ayran, peynir, gofret, çikolata vs içine bu "tebeşir-alçı taşı" gibi olan "solitin" koyarak insanları zehirliyorlardı.

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 9 - Kırmızı Kedi Yayınevi, 2. Baskı, Ocak 2018)Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 9 - Kırmızı Kedi Yayınevi, 2. Baskı, Ocak 2018)
ÖZGÜR ÇELİK, bir alıntı ekledi.
 25 Oca 14:07

Yabancının Sesi
Zehirlenerek bu dünyaya geldik.Adem ile Havva'nın ısırdığı elma zehirliydi. Onların gördüğü sanrıyla, bu dünya yaratıldı. Tarih boyunca atalarımızın .çoğu peygamberler, hükümdarlar,devlet adamları, komutanlar, sıradan insanlar zehirlenerek öldü. Şimdilerde biz de zehirleniyoruz.Gazete haberleriyle , sanat eserleriyle, dualarla, bizi iyileştireceğini sandığımız ilaçlarla....

Tanrı Olmadan Hemen Önce, Meryem Şahin (Sayfa 69 - Gnome Kitap)Tanrı Olmadan Hemen Önce, Meryem Şahin (Sayfa 69 - Gnome Kitap)

İnsan insanın ilacıdır diyorlar,
Sahi ilacın fazlası da zehir değil mi?
Zehirleniyoruz insanların kuru kalabalığıyla.
Görmek istemediğimiz kadar.
Şu hayatta az insan, çokça şükür
Dahası bende bulantı yapıyor.

Mathmazel, bir alıntı ekledi.
01 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Her gece bir hüzün, bir keder çöküyor üzerime. Kardeşler, kardeşler, zehirleniyoruz, çürüyoruz, ölüyoruz, yaşadıkça tükeniyoruz, sefaletin içine gırtlağımıza kadar batıyoruz..

Benim Adım Kırmızı, Orhan PamukBenim Adım Kırmızı, Orhan Pamuk
Ali Seyfi, bir alıntı ekledi.
03 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Kardesler, kardeşler, zehirleniyoruz, çürüyoruz, ölüyoruz, yaşadıkça tükeniyoruz, sefaletin içine gırtlağımıza kadar batıyoruz..."

Benim Adım Kırmızı, Orhan Pamuk (Sayfa 301)Benim Adım Kırmızı, Orhan Pamuk (Sayfa 301)
Hakan Can, bir alıntı ekledi.
16 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Neden mi, dedim?Fakat hayatta olan şeylere "neden" diyen kimse acemidir.Vazgeçtim, olacak.Bunların hepsi, belki beterleri de olacak...
Zehir bile sırasında ve dozunu aşırmadan kullanılınca şifâ getiriyor.Biz ise, zehir mahiyetinde olan hadiseleri iyi kullanmayı bilmediğimiz için "neden" diyor ve faydalanacağımız yerde zehirleniyoruz.

Ateş Ağacı, Samiha Ayverdi (Sayfa 29)Ateş Ağacı, Samiha Ayverdi (Sayfa 29)
İbrahim Gür., bir alıntı ekledi.
 31 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Katil Diyecekler Bana
Her gece bir hüzün, bir keder çöküyor üzerime. Kardeşler, kardeşler, zehirleniyoruz, çürüyoruz, ölüyoruz, yaşadıkça tükeniyoruz, sefaletin içine gırtlağımıza kadar batıyoruz...

Benim Adım Kırmızı, Orhan Pamuk (Sayfa 301)Benim Adım Kırmızı, Orhan Pamuk (Sayfa 301)