1000Kitap Logosu
ZEHRA LEVENT
TAKİP ET
ZEHRA LEVENT
@zlevent
Lisans
İstanbul
İstanbul
16 okur puanı
18 Ara 2015 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
264 syf.
Sıkıcı
Alışıldık Tess Gerritsen romanlarından çok uzaktı. Ateşin Şarkısı ve Yörünge de cinayet romanı değildi ama yine de olmuştu. Victor ve Catherine ne zaman birbirlerini gördüler, ne zaman bu kadar tutkulu aşık oldular anlamadım. Tess Gerritsen gerçekten asla ama asla aşk romanı yazmamalı.
Proje: Ölümcül Virüs
Okuyacaklarıma Ekle
469 syf.
Tükenik Harry
Seriyi başlarda çok sevmiştim, kurgu olarak çok iyi ama Harry'nin bitmek tükenmek bilmeyen alkol sorunu, acıların çocuğu tavrı ve elindeki her şeyi kaybetme konusunda son derece hevesli olması benim hevesimi tüketti. Sırf Tom Waaler'in gerçek yüzünü ortaya çıkardığını görmek için okuyorum. Seri bitene kadar yazar daha kaç kez Harry'yi dibe vurduracak, tükenmişlik sendromuna sokacak açıkçası hiç merak etmiyorum. Gerçekten sıkıldım.
Şeytan Yıldızı
8.1/10 · 622 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
288 syf.
·
Beğendi
Günümüz siyaseti gibiydi herşey. Bugün baş tacı ettiğimiz yarın tepemize çıkar. Yapılanları haklı çıkarmak için havaya sudan bahaneler yazılır, sırf inanmak istediğin için inanırsın. Ve gelen her zaman gideni aratır... Bir süre sonra cehalet mutluluktur diyerek görmeyi, duymayı bırakırsın...
Hayvan Çiftliği
8.8/10 · 323,8bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
480 syf.
·
Beğendi
Allah'ım bir roman bu kadar mı akıcı, bu kadar mı sürükleyici, bu kadar mı harika olur. Bugüne kadar okuduğum en güzel roman olduğunu söylersem abartmış olmam emin olun. Eski bir fotomodel olan Rose ve ailesi, yüzünde doğum lekesi olan kızı önceki okulunda sorunlar yaşadığından yeni bir kasabaya taşınmışlardır. Rose, burada da çocukların doğum lekesi yüzünden kızıyla dalga geçildiğini öğrenmiş ve Melly'nin okulunda bir gün gönüllü olarak çalışmaya karar verir. Öğle yemeği esnasında kızının Amanda adlı öğrencinin kızı ile dalga geçitiğni görür. Melly kafeteryadan kaçıp kendini engelliler tuvaletine kilitler ve Rose da Melly ile dalga geçen çocuklara nasihat ederken okulda bir patlama olur. Rose kendine geldiğinde etrafında yolunu kaybetmiş 2-3 çocuk görür. Bunlardan biri de Amanda'dır. Onlara mı yardım etmeli yoksa kızını bulup okuldan çıkarmalı mı? Çocukları ölüme terkedemez ama onları çıkarırken kızı ölebilir. Rose çocukları bahçeyi gören koridora kadar çıkarıp koridorun ucunda görünen öğretmenin onları dışarı çıkaracağından emin olarak kızını bulmak için engelliler tuvaletine ulaşmaya çalışır. Kızını baygın olarak kurtarır ve dışarı çıktığında o kahraman bir annedir. Kısa bir süre. Dışarı çıkardığından emin olduğu Amanda nasıl olduysa ağır yaralanmıştır ve yoğun bakımdadır. Diğer gönüllü anneden patlama öncesi Rose'un Amanda'yı alıkoyduğu duyulmuş ve bilerek yangında kurtarmayıp, kendi kızını kurtarmakla suçlamaya başlanmıştır artık. Rose bunlarla mücadele ederken bir yandan da patlamanın nedenini araştırmaya başlar. Bir anda kendini soluk kesen bur maceranın içinede bulur.
Her Şey Kızım İçin
Okuyacaklarıma Ekle