Adrenalin Sam Capra 1

8,3/10  (4 Oy) · 
11 okunma  · 
5 beğeni  · 
751 gösterim
Londra'nın kalbinde büyük bir patlama… Hayal gücünün sınırlarını zorlayan nanoteknolojik silahlar… İnsanları kaçırıp zihinlerini kontrol eden gizli bir örgüt…

Sam Capra gizli bir CIA hapishanesinin hücresinde uyandığında bir katil ve vatan haini olarak suçlanıp işkence görür. Hücreden çıktığında artık eşini, çocuğunu, dostlarını ve işini kaybetmiş yapayalnız bir adamdır. Yaşamını alt üst eden düşmanın kim olduğunu bulmak ve hayatını geri kazanmak isteyen Sam'in mücadeleye sıfırdan başlaması gerekir.

"Dikkat! Fazlasıyla adrenalin içerir."
-The Dallas Observer-

"Adrenalin'i okurken heyecandan tırnaklarımı yemekten kendimi alıkoyamadım."
-Margaret Atwood-

"Midenize sert bir yumruk savuran, sizi gece boyunca ayakta tutacak bir roman."
-Entertainment Weekly-

"Çok ses getiren, herkesin hakkında konuştuğu bir roman. Sam Capra harika bir kahraman."
-The Today Show-

"Kitabın adı her şeyi anlatıyor. Nefessiz kalacaksınız."
-Good Morning America-

"En yavaş okuyucuyu bile hızlandıracak kadar iddialı bir macera romanı. Sam Capra'ya ne olacağını öğrenmek için geceleri uyuyamayacaksınız."
-Associated Press-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786053431633
 • Orijinal Adı:
  Adrenaline
 • Çeviri:
  Tolga Yalur
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Bu roman ile birlikte Jeff Abbott'un Türkçeye çevrilmiş tüm romanlarını okumuş bulunmaktayım. Tarz olarak Abbott'un tarzını seviyorum. Bana David Baldacci'nin tarzını hatırlatıyor. 'Mahzen' romanı haricinde tüm romanlarını keyif alarak okudum. 'Adrenalin' de beğendiğim romanlardan biri oldu. Bu roman Sam Capra serisinin başlangıç kitabıymış. Serinin diğer kitapları Türkçeye çevrilmemiş. Umarım onlarda Türkçeye çevrilir ve onları da okumuş olurum.

Romanı tür, anlatım olarak değerlendirmem gerekirse; ilk önce Capra karakterinin beğendiğimi söylemeliyim. Akıcı ve sürükleyici bir anlatım ile karakterin yaptığı her hareketi kafanızda hayal edebiliyorsunuz. Özellikle kendi içinde yaşadığı ikilemler ve özel hayatında uğradığı ihanetler Capra'yı daha acımasız ve vahşi bir karaktere büründürüyor. Kitabın adı gibi 'Anderalin' hiç kesilmiyor. Anlatımla birlikte sayfalar su gibi akıyor. Roman tür olarak aksiyon-macera olarak değerlendirilebilir. Polisiye den ziyade örgüt içi iç hesaplaşma, komplo, gizem, maddiyat, teknoloji gibi unsurlar ön planda.

Sam Capra adına Şirket denilen bir yapılanma da ajan benzeri bir görevde çalışmaktadır. Capra evlidir, yakında bir çocuk beklemektedir. Uzaktan bakıldığında mutlu bir evilik sürdürmektedir. Ta ki bir gün her şey tepetaklak olur. Çalıştığı yer bombalanır, eşi aynı gün kimliği belirsiz kişilerce kaçırılır. Eşinin uyarısıyla tek kurtulan Copra'dır. Şirket'in patronları bu bombalamayı Copra'nın yaptığını düşünür. Copra bir yandan eşini ve çocuğunu kimin kaçırdığını bulmaya çalışırken, diğer yandan ise suçsuzluğunu kanıtlamak zorundadır.