Ateşböceği Yolu Firefly Lane Serisi 1

8,7/10  (213 Oy) · 
812 okunma  · 
172 beğeni  · 
4.112 gösterim
DOSTLUĞUN BÜYÜSÜ ÜZERİNE OLAĞANÜSTÜ BİR ROMAN

"Bu muhteşem romanın sayfalarını çok hızlı geçmek istemeyeceksiniz. Kapıyı kilitleyin, telefonunuzu kapatın, ve yanınıza bir paket mendil alıp koltuğunuza yerleşin. (Sonra uyarmadı demeyin.) Kristin Hannah'dan başka hiç kimse kadınların dostluğunu tüm acısı, tatlısıyla bu kadar güzel yazamazdı. Harika bir yazar."

-Susan Elizabeth Phillips-

"Ateşböceği Yolu'nda Kristin Hannah sevgi ve sadakat üzerine keskin ve unutulmaz bir roman yazmıştır."
-Jacquelyn Mitchard-

"Kristin Hannah 70 ve 80'lerin heyecanını ve enerjisini ortaya sermektedir ve bunu öyle bir derin seviyede yapmaktadır ki okuyucuları iki kadın arasındaki dostluğun tam kalbine taşıyor.
Ateşböceği Yolu bir şaheser."
-Elin Hilderbrand-

"Hayatımızdaki en önemli şeylerden biri olan ebedi dostluk üzerine dokunaklı, enfes bir roman."
-Elizabeth Buchan-

"Ateşböceği Yolu okumayı neden sevdiğimizi bize bir kez daha hatırlatıyor."
-Patricia Gaffney-
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  624
 • ISBN:
  9786054263707
 • Orijinal Adı:
  Firefly Lane
 • Çeviri:
  Elif Tozlu
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
10 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

diyalogları yapmacıklastirmadan dramatik olmadan yada romanı süslemeye çalışmadan basit şekilde duygusal olabilmis az sayıda roman okudum şimdiye kadar. Ateşböceği Yolu da bunların arasında oldukça iyilerden. Bütün bir hayatın on yılların geçişini izliyorsunuz kitapta. Ve bunu yaparken size herseyin gerçek olduğunu hissediyor insan. Gerçi Sean karakteri neden bu kadar silik kalmış onu anlayamadım. Kitabın ana fikrine uymadığı için sanırım ama baş karakterin erkek kardeşi de varlığını hissettirse neler olurdu merak ettim. Sonuçta vaktime dediğine eminim.

Damla Köseoğlu 
11 Haz 23:12, Kitabı okudu, 5 günde, Beğendi, 10/10 puan

- 70'li yıllarda yolları kesişen iki küçük kızın uzun yıllar süren dostluğu, aşkları, kalp kırıklıkları, mutlulukları, hüzünleri anlatılıyor kitapta. Tully ve Kate bize dostluğun, sadakatini önemini tekrar tekrar gösterirken, çocukluktan yetişkinliğe adım atan iki arkadaşın yaşadıklarıyla bazı sayfalarda mutlu olurken, bazılarında fazlasıyla hüzünleniyorsunuz.

- Ateşböceği Yolu keşke bitmeseydi dediğim kitaplardan. Sizi içine çekmeyi başarıyor, sayfalar akıp giderken sahip olduğunuz şeylerin değerini anlıyorsunuz. Dünya üzerinde değerli birçok şey vardır, parayla satın alınabilecek yüzlerce şey ama güzel bir aile ve iyi bir dostu satın alamazsınız. Kitabı bitirdiğimde aklıma gelen ilk şeyler bunlar, sevginin gücü her şeyin üstünden gelmeyi başarıyor. Kitap beni fazlasıyla etkiledi. Kristin Hannah diğer romanlarının okunulmasını hak ediyor. Tavsiye edilir. :)

Meyrem KARADENİZ 
18 Oca 16:22, Kitabı okudu, 7/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Son sayfalarda ağladığım doğrudur ki hikayeye kapılıp da kendinizi böylesi bir ruh halinde bulmanız kadar normal bir şey olamaz. İki genç kızın kesişen yolları, paylaşımları, yaşadıkları onları hayatları boyunca birbirine kenetleyecek ve yıllar geçtikçe her şeye rağmen birbirlerinin hayatında yer alacaklar. Birbirinden farklı hayat tercihlerinin her iki insanın hem iç dünyasında hem birbirlerine karşı olan diyaloglarında ne denli etkili olduğuna siz de tanık olacaksınız. Beğenerek okuduğum akıcı bir kitap. Çok satanlardan okumak isteyenlerin değerlendirmesine alabilmesi de mümkündür ;) Kitaplarla kalınız ...

ayşegül şahin 
23 Haz 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Liseden başlayıp, üniversite ve hayatın sonuna kadar giden bir arkadaşlık hikayesi,bazan kopma noktasına gelen ama asla kopmayan, bir dostluk.Sonunu gözyaşlarımı, tutamayarak okudum. Güzel okunası bir kitap bu günün arkadaşlıklarıyla kıyaslanırsa, içinden ders çıkarılabilecek bir kitap diyebiliriz.

Ceren Acer 
06 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Ölümsüz karakterler, Tully ve Kate ile tanıştığım, onları benimsediğim ilk roman Ateşböceği Yolu. Yazar yine bu kitabında da dostluk, fedakarlık, bağlılık, duygusallık kavramlarını elinden bırakmamış. Bu romanında yazar okuyucuya dostluğun fedakarlığın önemini neredeyse her sayfada hissettirmiş. Romanı okuyunca bir kez daha hayran oldum kalemine. Her eserinde etkileyiciliğini nasıl koruyor, anlamış değilim açıkçası.

Necmiye 
28 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

çocukluk yıllarında başlayıp ömürboyu süren arkadaşlığın ,dostluğun romanı,duygusal......,kitap bittikten sonra etkisi bir süre hafızalarda kalan,okumaya değer,romanlardan biri.

Beyza 
01 Nis 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

Kitap bana 'Küçük Mucizeler Dükkanı'nı anımsattı. Romanın havası aynen öyleydi. Olaylar sade ve düz anlatılmış. Günlük hayatta herkesin sıkça karşılaşabileceği ilişkiler söz konusu.

Ayşegül Ekri 
23 Ağu 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Gerçekten unutulmayacak tarzda,bir solukta bitirilecek kitaplardan .Bize bi o kadar yakin ve bi o kadar uzak yasantilariyla yol gösteren kimi yerde güldüren kimi yerde huzunlendiren acisıyla tatlisiyla iki dostun hikâyesinde 3.kişi olduğumuz harika ötesi unutamadığım bir kitap.Tekrar okuyup cümlelerin altını çizmeyi düşündüğüm tek kitap diyebilirim ;)

Gizem Özbağ 
06 Eki 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Gerçek bir dostluk hikayesi. Sonunda ağlayabilirsiniz, en azından ben de öyle oldu :) Bu da yazarın gerçekçi anlatımından kaynaklanıyor sanırım. Kitabın sayfalarını açtıktan sonra film gibi izlemek kalıyor. İyi okumalar..

sezen aslan 
12 Eyl 2015, Kitabı okudu, 6 günde, Beğendi, 9/10 puan

Bir arkadaşlığımı anımsatan güzel bir kitap. Zaten o arkadaşımın hediyesiydi. Gerçi biz hiç Kateiletully olamadık yine de okuduğumda bana onu hatırlatır ve beni anılarıma götürür.

5 /

Kitaptan 45 Alıntı

ayşe 
30 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Yakın arkadaş olmak işte böyle bir şeydi. Anneniz ya da kız kardeşiniz gibi olurlardı; sizi çok sinirlendirebilir, ağlatabilir ve kalbinizi kırabilirlerdi ama sonunda zor zamanlarınızda daima yanı başınızda olur, en kötü gününüzde bile sizi güldürmeyi başarırlardı."

Ateşböceği Yolu, Kristin HannahAteşböceği Yolu, Kristin Hannah
Ülkü Ciner 
22 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

"Bazen iyi arkadaş olmak demek hiçbir şey söylememek demektir."

"Yani öylece durup onun hata yapmasını mı izlemeliyim?"

"Bazen, evet. Sonra her şey bittiğinde, döküntüleri toplamak için yanında olursun."

Ateşböceği Yolu, Kristin Hannah (Sayfa 158)Ateşböceği Yolu, Kristin Hannah (Sayfa 158)
Ülkü Ciner 
23 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Ev hanımı olan annelerin hayatı böyleydi işte: Bitiş çizgisi olmayan bir yarış pistinde koşmak.

Ateşböceği Yolu, Kristin Hannah (Sayfa 377)Ateşböceği Yolu, Kristin Hannah (Sayfa 377)
Ebrar Nur 
22 Oca 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Aşkın buharlaşıp uçmadığını biliyordu. Belki solar, güneşte kalmış kemikler gibi kururdu ama asla yok olmazdı.

Ateşböceği Yolu, Kristin HannahAteşböceği Yolu, Kristin Hannah
alyen 
12 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Biri seni kırarsa silkinip duygularının tozunu dökmeli ve yeniden denemelisin.

Ateşböceği Yolu, Kristin HannahAteşböceği Yolu, Kristin Hannah
alyen 
17 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kabullenmek gerekir. Ya elindekilerin farkına varıp yoluna devam edersin ya da sahip olamadıklarını düşünür durursun. Yaptığın seçim sonuçta nasıl bir kadın olacağını belirler...

Ateşböceği Yolu, Kristin HannahAteşböceği Yolu, Kristin Hannah
5 /