Evde ve Uzakta 6, 7, 8, Lise Sınıfları

9,3/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
3 beğeni  · 
496 gösterim
Gençlik arayışlarını ve aile sorunlarını ergen gözüyle anlatan usta işi bir roman!

Genişlemiş bir ailenin üyesi olan Erika, hoş bir genç kız olarak serpilen ablası İlse'nin neden sürekli yalan söylediğini, annesiyle neden kavga edip durduğunu anlayamaz. Evdeki özgürlüklerin yetersizliğini, büyüklerin daraltıcı baskısını hissetse de, İlse'nin verdiği beklenmedik karar ve doğurduğu sonuçlar, onu derinden etkiler. Erika sorularının yanıtlarını, ablasını ararken bulabilecektir ancak...

Günümüzün en sevilen çocuk ve gençlik kitapları yazarlarından Christine Nöstlinger, genişledikçe bireyleri birbirinden uzaklaşan modern ailede çocukların sorunlarını irdelerken, ergenin dünyasına duyarlıkla yaklaşıyor. Kendi çocuklarına bile hoşgörüyle davranmayı başaramayan baskıcı yetişkinleri, tipik Nöstlinger üslubuyla, ustaca bir mizahla eleştiriyor. Yazar, antiterbiyeci bakış açısının en iyi örneklerinden olan bu romanında, çocuğun yanında dururken, yetişkini de göz ardı etmiyor. Uluslararası birçok saygın edebiyat ödülünün sahibi usta yazar, hangi yaştan olursa olsun yarattığı kahramanlarını, eğrisi doğrusuyla kendi gerçekliği içinde derinlikli ve çok boyutlu bir anlatımla işliyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9789944717601
 • Çeviri:
  Suzan Geridönmez
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
yeşim çukadar 
11 Haz 12:49, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Yalan söylemeyi çok seven ablası ilse yi arayan erica nın yaşadıklarını anlatıyor.açıkçası kitabı okurken sıkıldım.ama okumama deydi.

oguzhan şahin 
15 Kas 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Boş zamanınızı değerlendirmek için güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Kitaptan 1 Alıntı

yeşim çukadar 
11 Haz 12:53, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Mor ojeli ayak parmakları yorganın altında kayboldu yine.
Korkuyorum ilse için deyil.Hepimiz için korkuyorum.

Evde ve Uzakta, Christine Nöstlinger (Sayfa 196 - günışığı kitaplığı)Evde ve Uzakta, Christine Nöstlinger (Sayfa 196 - günışığı kitaplığı)