Kan Damlası

7,0/10  (5 Oy) · 
24 okunma  · 
1 beğeni  · 
628 gösterim
Yazınımızın önemli başyapıtlarından Eylül romanının yazarı Mehmet Rauf'un Define ve devamı Kan Damlası adlı romanları, polisiye roman türünün sürükleyici örneklerindendir. Kan Damlası, vahşice işlenen iki cinayetin kaatillerinin yakalanması sürecini anlatan ve yayımlandığı dönemde olduğu kadar, bu gün de aynı zevkle ve heyecanla okunacak usta işi bir romandır...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9789753629460
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sibiryalı Bir Güneş Subayı 
01 Kas 18:36, Kitabı okudu, 1 günde, Puan vermedi

Merhaba...
Kan Damlası, Mehmet Rauf'un Define adlı romanının bir devamıdır. Doktor Şakir Feyzi bu romanda evlenmiş olup mutlu mesut bir hayat sürerken, evinde cinayet işleniyor. Aynı zamanda şehrin diğer tarafında da Doktor Şakir Feyzi'nin evindekine benzeyen bir cinayet daha işleniyor. Bundan sonra, Polis Hayret Bey olaya müdahil oluyor. Kıvrak zekasıyla bu cinayetleri çözecek mi?
Yazar, romanda polisiye edebiyatının "merak" unsurunu diri tutarken, ikinci cinayetin aydınlatılmasında sönük kalıyor. Bir an oldubittiye getirilmiş sanki. Sönük kalmış bir son. Yine de güzel bir eserdi.
Keyifli okumalar...

Kitaptan 2 Alıntı

KubraYSN 
26 Nis 22:46, Kitabı okudu, 7/10 puan

Yani ya aptallık göstererek herkesi kandırmak isteyen bir kurnaz, ya kurnaz görünmeye çalışan bir ahmak olmalıydı.

Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 30)Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 30)

"İnsanlardan değil, duvarlardan, koltuklardan bile çekinmek gerekir. Malum ya, atasözü, 'duvarın kulağı var' der. Biz ise yalnız duvarda değil, havada bile kulak vardır diye sakınmalıyız."

Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 107 - Bordo Siyah Yayınları)Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 107 - Bordo Siyah Yayınları)