Ne Düşündüğünü Biliyorum

7,4/10  (23 Oy) · 
75 okunma  · 
24 beğeni  · 
4.591 gösterim
Bir sandalye, bir jilet ve bir göz bağı... Ne kadar profesyonel olursan ol, ne düşündüğünü biliyorum.

Neden mi buradasın? Onları konuşturamıyorsun. Neyi gizlediklerini öğrenemiyorsun. Bir profesyonele ihtiyacın var. Kimsenin tanımadığı ve her şeyin ardındaki gerçeği görebilen, kendine özgü teknikleri olan birine. Ona sadece gizli bir şifreyle ulaşabilirsin. Unutmaman gereken tek bir kuralı var. Unutursan tüm oyunu ne pahasına olursa olsun bozar.

Geiger bir sabah New York otobüsünde gözlerini açtığında geçmişine dair hiçbir şey hatırlamıyordu. Vücudunda nedenini anlayamadığı izler vardı. Duyduğu en ufak bir yalanı bile orkestrada yanlış çalan bir keman gibi ayırt edebiliyordu. Bu yeteneğini 'bilgi edinme' adını verdiği bir alanda kullanmaya başladı. Müşterileri onu gözlerini asla kırpmayan, gizemli ses tonuna sahip bir adam olarak tanıyor, daha fazlasını sorgulayamıyordu.

Ve işte o oyun, bir gün tek bir kuralın unutulmasıyla tersyüz oldu...

"Yıllardır okuduğum en iyi, en sürükleyici kitap. Geiger, işinde ustalığını konuşturuyor. Mark Allen Smith de öyle."
-Nelson DeMille-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054629428
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Ne düşündüğünü biliyorum, konu gerçekten harika ama ilerletilememiş. "Hemen okuyupta kurtulayım" dediğimbir kitap. Konuya göre kurgusu daha iyi olabilirdi.

Sadettin TANIK 
22 Nis 2015, Kitabı okudu, 2 günde, 8/10 puan

Ne Düşündüğünü Biliyorum kitabını; eğer macerayı seviyorsanız ve gizemli insanlardan hoşlanıyorsanız kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitaptır. Sürükleyici gerçek yaşam gibi düşündüren bir yapıt..

Hatice Sultan 
21 Nis 16:32, Kitabı okudu, 25 günde, 5/10 puan

Kitabın konusuda ismi gibi gayet ilgi çekiciydi. Bir hevesle başlayıp zorla bitirdiğim kitaplar listesine eklediğim kitaplardan malesef.ilgi çekici başlayıp vasat ilerleyen okuyucuyu fazla içine çakamayan bir kitap.Bundan bir hafta sonra kitabın konusunu sorsalar hatırlamakta zorlanırım sanırm.

Ensar. 
01 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

aylar önce okuduğum bi kitap...8 vermek canımı yakıyor vicdan azabı çektiriyor ama yine de 8 puanı veriyorum bu kitaba...olayları tam olarak hatırlayamıyorum ama bu kitaba 9 üstü vermek istememin sebebi bittikten sonra hemen en iyi 3 kitap listemi oluşturmaya çalışmamdı 1.sıraya bu kitaptan hemen önce okuduğum travma kitabını 2. sıraya bunu koydum sonra 3. sırayı boş bırakarak 4 e geçtim ve liste boş bi 3. sırayla devam etti ....boş bırakmamın sebebi 1 ve 2den sonra oraya ekliyecek bir başka kitap bulamadıktan sonra haksızlık olmasın diyeydi...keşke 9.5 olsada verebilsem hatta 9.7 aslında 9.8 de olabilir....

Ama uzun sure önce okuduğum kitaplara yorum yapıp puan verirken belki bir şeyler gozumden kaçmıştır diye aklıma ilk gelen puanın bir tık altına inerek veriyorum..

Kitaptan 3 Alıntı

ilknur Gümülü 
28 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Eğer İnsan kendini suçlu hissetmiyorsa o zaman büyük bir ihtimalle kusurunun bu olduğunu düşünüyordur.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 312)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 312)

"Ne biliyoruz evlat?"
"İhtiyacımız olduğunu düşündüğümüz şeyler canımızı yakar. Ve acı bizi güçsüzleştirir."
"Peki ne yapmalıyız evlat?"
"Acıya sarılmalıyız. Her gün biraz daha. Ancak böyle kuvvetleniriz."

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 283)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 283)

Yıllar bana bir acının yaşanmasının ardından daha sonra yaşanılacak acıları beklemenin en az ilki kadar rahatsızlık uyandırdığını öğretti.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 16)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 16)