Ölüm Labirenti Mistress of the Art of Death Serisi 1

6,2/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
1 beğeni  · 
593 gösterim
Ortaçağ dünyasının kendine özgü kadın adli tıp uzmanı, Ölüm Üstadı Adelia Aguilar, bir köşeye çekilmiş, tek başına bebeğini büyütmeye çalışırken apar topar saraya çağırılır. II. Henry'nin gözdesi, dünyalar güzeli Rosamund Clifford zehirlenerek öldürülmüştür ve herkes bunu, kralın kıskanç karısı Eleanor'un yaptığını konuşmaktadır. Kral ve kraliçe kılıçlarını çeker, isyan kazanları kaynamaya başlar; İngiltere tam bir kaosa sürüklenmektedir.

Bir yandan esrarengiz cinayetlerin arkasındaki karanlık güçleri ortaya çıkarmak için zamana karşı yarışırken, bir yandan da peşindeki acımasız bir katilin gazabından kaçan Adelia kendini tehlikeli bir oyunun içinde bulur. Kara kışın da bastırmasıyla gelen fırtınalar ortalığı kasıp kavururken Adelia, cansız bedenlerin çağrısına kulak verip, Rosamund'un kulesini çevreleyen ölüm labirentini aşmak ve buzların altında yatan korkunç sırları çözmek zorundadır.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  978655420444
 • Orijinal Adı:
  Maze Of Death Book
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
30 Eki 2015, Kitabı okudu, 2 günde, 7/10 puan

Kitap Ortaçağda İngiltere topraklarında 2. Henry'nin hüküm sürdüğü dönemde meydana gelen entrika ve cinayetlerin, o çağda pek hoş karşılanmayan adli tıp uzmanı bir kadının çözmeye çalışmasını konu alıyor. 2. Henry'nin metresi olan güzel Rosamund zehirlenerek öldürülmesinin ardından bazı ipuçları, azmettirici olarak kralın karısı Eleanor'u işaret etmektedir. Ölüm Üstadı Adelia Aguilar, bu olayı çözmek üzere bebeğinin babası olan piskopos Rowley tarafından ikna edilir. Sonuç olarak da çözer.
Yazar ''tarihi kayıtlardaki boşlukları değerlendirdim'' şeklinde ifade edip yazdığı kitabında bir çok isim, mekan ve de bolca rahip, rahibe, piskopos ve manastır kullanmış ki çok sıkıcıydı. Sadece kitabın sürükleyici, esprili, akıcı bir dili olması puanımı yükseltti. Hatta Ölüm Üstadının resmedildiği zeki, korkusuz ve güçlü kadını sempatik buldum. Özellikle önerebileceğim veya zaman kaybı olarak gördüğüm bir kitap değil.

Ahmet Gökalp 
06 Eki 2015, Kitabı okudu, 30 günde, Beğendi, 10/10 puan

Yazarin Ingiltere tarihinide romana uyarlamasi ayri bir tat katmis. Gercekten basarili...

Kitaptan 2 Alıntı