Özgürlüğe Mahkum

0,0/10  (0 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
648 gösterim
Özgürlük, bedenin tutsak olmaması mıdır, yoksa ruhun sınır tanımadan özgürce dolaşabilmesi midir?

Esperanza`nın Kutusu kitabının yazarı María Amparo Escandón sizleri yeniden büyük bir yolculuğa çağırıyor...

"Küçük bir kız olduğum zamanlarda, babam tırı sürerken ben okurdum. Sonra büyüyüp de şoför koltuğuna oturduğumda, okuma işini babam üstlendi. Sonra sık sık yer değişimi yapar olduk. Okumayı bitirdiğimiz kitapları tırın küçük uyuma bölmesinde tutamayacağımızdan, hepsini pencereden dışarı atıyorduk ve yolları etrafa saçılmış bilgilerle dolduruyorduk.

Aşktan Söz ettiğimizde Sözünü Ettiğimiz kitabı büyük ihtimalle Indio`yu hemen geçişte 10 numaralı otoyolun yamacında bir yerde, bir kokarca leşinin yanında duruyordur. Hamlet`in sayfaları dönen dikenlere takılmış Salton Gölü üzerinde 86 nolu otoyolda takılı kalmıştır. Palm Springs yolundaki kum tepeleri, tam yel değirmenlerinin çölden gelen rüzgârı yakalayıp elektriği dönüştürdüğü yerde, Don Kişot`un ciltli baskısını öğütüyorlardır.

Yolda sesli okuduğum cümleleri yan yana dizip bir ip yapsam, dünyayı tamamen sarabilirdim"
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  289
 • ISBN:
  978-605-4503-48-3
 • Orijinal Adı:
  Gonzales And Daughter Truckıng Co
 • Çeviri:
  Gökhan Doğru
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mücahit 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gerçekten güzel bir kitap ... bir profesörün kaçışı hatta kaçmak zorunda kalması ve bir kadına aşık olması sonunda ondan bir çocugunun olması ve yaşanan pişmanlıklar mükemmel bir baba ama zorunda kaldığı için ve korkularından dolayı kızının özgürlüğünü kısıtlıyor ve kızının bir gün büyüyeceğini ve aşık olacagını tahmin etmiyor bunun sonunda kızına en büyük zararı o veriyor gercekten okumanızı tavsiye ediyorum bence güzel bir kitap . ..

Kitaptan 7 Alıntı