Safkan Melez Sözleşmeleri (Covenant) Serisi 2

8,9/10  (35 Oy) · 
114 okunma  · 
23 beğeni  · 
961 gösterim
Bir yanda ihtiyaçlar. Bir yanda kader...

Doğaüstü bir yaratık olmak tam olarak muhteşem bir şey değil; özellikle her gittiğin yere "diğer yarının" da gittiği düşünülürse. Seth, eğitimde, ders dışında ve hatta yatak odasında Alexandria'yla birlikte ve bu hiç de eğlenceli değil. Aralarındaki bağın kabuslardan uzak kalmak gibi faydaları da var ama Alex'in safkan yasak aşkı Aiden'a olan hisleri üzerinde hiçbir etkisi yok. Ya da Aiden'ın onun için feda edecekleri üzerinde.

İblisler binayı istila edip öğrencilere saldırınca tanrılar furileri salıyor üzerlerine. Furiler, öğrencilere ve tanrılara karşı en ufak tehdidi ortadan kaldırmakla görevliler, buna Alex ve diğer Apollyon Seth de dahil. Bu sorunlar yetmezmiş gibi, gizemli bir varlık Seth'i tehdit ediyor, Alex de tehlikede. İşin içine tanrılar girince bazı kararlardan geri dönmek çok ama çok zor. Alexandria kaderinde yazanla bilinmez arasında bir seçim yapacak.

Safkan, Melez Sözleşmeleri serisinin ikinci kitabıdır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  412
 • ISBN:
  9786050908886
 • Orijinal Adı:
  Pure
 • Çeviri:
  Bilge N. Zileli Alkım
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
haribu 
21 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

çeviride çok hatalar vardı,ya da aldığım kitabın baskısından mıdır bilemedim ,muhteşem Türkçe'mle cümleleri tamamladım ya da yorumladım diyeyim...Aiden 'e çok üzüldüm ve onur da bi yere dedim yani. Alex'in bi türlü kahinleri dinlemeyişine uyuz oldum,daha doğrusu hani bundan bahsedilip sonra diğer sayfalarda hiç kahinin söyledikleri ile bağlantı kurulmamasına şaşırdım,beni bile anladım aradaki bağı yani o kadar ;) onun dışında Seth'le Alex'in diyaloglarına daha doğrusu atışmalarına bayıldım bayıldııım ,okurken o kadar eğlendim ki bitmeden bırakamadım resmen :) çok güzeldi .

Şule ALTAN 
22 Oca 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Çok sürükleyici bir roman.Serinin ikinci kitabı olması sebebiyle olay çok değildi fakat yine de macera vardı.Melez'e göre sıkıcı diyebiliriz tabi.Kısaca serinin ikinci kitabı bile güzel.

Kitaptan 2 Alıntı

Meryem Özalp 
25 Eyl 18:12, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Kalp, kendi türünün varlığını sürdürmek için talepte bulunur."

Safkan, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 122)Safkan, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 122)
Meryem Özalp 
25 Eyl 18:11, Kitabı okudu, Puan vermedi

Sonra beni çevirip omzundan attı. Yüksek sesli bir inlemeyle mindere çarptım. "Ay, yere mi düştün?"
"Yo." Yüzümü buruşturarak yuvarlanıp sırt üstü yattım. "Yere saldırdım." :D

Safkan, Jennifer L. ArmentroutSafkan, Jennifer L. Armentrout