Şehrin Sahte Azizleri

6,3/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
0 beğeni  · 
478 gösterim
Philedelphia bir dizi cinayetle sarsılır. Tüm kurbanlar özellikle seçilmiş gibi, birbirlerine benzer karakterlerdir. Öldürülenler,
kadın ve çocuklara tecavüz etmek, tacizde bulunmak ve öldürmek suçundan yargılanmış ama hüküm giymemiş kimselerdir.

Katil veya katillerin yakalanması için görevlendirilen Matt Payne ve ekibinin olay mahallinde bulduğu kanıtlar, onlara ipucu vermek yerine işleri daha da çıkmaza sokar. Bunların arasında en ilginci ise, buldukları parmak izlerinin hiç kimseye ait olmayışıdır.

Zaman ilerledikçe olaylar daha da karmaşık bir hal alır ve olay örgüsüne, para karşılığı insan öldüren "ödül avcıları" da eklenir...

Matt Payne ve ekibini zor günler beklemektedir çünkü cinayetlerin önüne geçemedikleri her an, şehir vahşet ve kaosa sürüklenmektedir.

"Sarsıcı bir roman. Griffin sizi karakterleriyle etkisi altına alıyor; bunu çok az yazar başarabilir."
-Tom Clancy-

"Sert ve özgün bir anlatıma sahip bu kitap, polisiye türünde tavan yapabilecek bir kurguyla işlenmiş. Kesinlikle okunmalı."
-Dale Brown-

"Hareketli, etkileyici ve eşi benzeri olmayan bir roman."
-New York Daily News-

"Zaman ayırmanıza değecek bir roman; polisiye severleri tatmin edeceğinin garantisini verebiliriz."
-Library Journal-

"Başından itibaren iyi adamların kazanacağını düşüneceğiniz ama ilerleyen sayfalarda tanık olduğunuz olaylar karşısında çok şaşıracağınız bir roman."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786053480242
 • Orijinal Adı:
  The Vigilantes
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
14 Eki 2015, Kitabı okudu, 5 günde, 4/10 puan

Philedelphia eyaletinin adalet ve ceza kanunlarının uzun uzun açıklandığı, karakterlerin kendi hayat hikayeleri yanı sıra, kitapta tek cümlesi dahi olan şahısların bile bu karakterlerle bağlantılarının en az 2 sayfa anlatıldığı, fazla detaylı bir polisiye kitap. Ayrıca katili bulmakla boşuna kafa yormamanız için ilk sayfada size sunuluyor. Konusuna gelince sapık insanları (ki bunlar büyük çoğunluğu, yazarın sık sık bahsettiği zenciler), aranıyor listesinden bulan ve infazlarını gerçekleştiren acılı bir babanın, sokak adaletini uygulayıp şehri karmaşaya sürüklemesi anlatılıyor. Eğer ki aksiyonu az (son bir kaç sayfa hariç), her şeyin başından belli olduğu, fazlasıyla detay verilen polisiye (başka böyle örnek varsa uyarın ki, hiç bulaşmayım) okumayı seviyorum diyorsanız tavsiye edebilirim.
Fakat benim hiç tarzım değil okurken sıkıldım ve itiraf ediyorum, sayfa atladığım da oldu. Puanlamaya baktığımda iki defa tam puan aldığını görünce(hatta bir üye okumadan bile çok sevmiş), insanların okuma zevklerinin ne kadar da farklılık gösterebileceğine bir kez daha şahit oldum.
Benim okuma zevkime göre verdiğim 4 puanı, bir kitaba harcanan emek adına az, başka nice güzel kitaba haksızlık etmemek adına çok buluyorum.

Kitaptan 3 Alıntı